Zobacz temat - [R45] montaż zewnetrznego czujnika temperatury
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] montaż zewnetrznego czujnika temperatury

oktan1983 - Nie Lut 12, 2012 14:00
Temat postu: [R45] montaż zewnetrznego czujnika temperatury
Witam Wszystkich,

zakupiłem niedawno osobny termometr z zewnętrznym czujnikiem. Mam mały problem z montażem dziadostwa. Może ktoś przerabiał już temat i coś mi podpowie.
Po pierwsze, gdzie najlepiej umieścić sam wyświetlacz, prócz temperatury zew. podaje też wewnętrzną więc musi być jakoś osłonięty od słońca ale widoczny.
Po drugie, jak i którędy wyprowadzić kabel (ok. 3 m długości) z czujnikiem na zewnątrz bez potrzeby wiercenia w metalu i rujnowania wnętrza auta?
I najważniejsze gdzie zamontować czujnik na zewnątrz, do czego przykręcić co by podawał temperaturę w miarę dokładną i bez przekłamań.

Z góry dzięki za rady. PZDR

nawal - Nie Lut 12, 2012 14:40
Temat postu: Re: [R45] montaż zewnetrznego czujnika temperatury
oktan1983 napisał/a:
Witam Wszystkich,

zakupiłem niedawno osobny termometr z zewnętrznym czujnikiem. Mam mały problem z montażem dziadostwa. Może ktoś przerabiał już temat i coś mi podpowie.
Po pierwsze, gdzie najlepiej umieścić sam wyświetlacz, prócz temperatury zew. podaje też wewnętrzną więc musi być jakoś osłonięty od słońca ale widoczny.
Po drugie, jak i którędy wyprowadzić kabel (ok. 3 m długości) z czujnikiem na zewnątrz bez potrzeby wiercenia w metalu i rujnowania wnętrza auta?
I najważniejsze gdzie zamontować czujnik na zewnątrz, do czego przykręcić co by podawał temperaturę w miarę dokładną i bez przekłamań.

Z góry dzięki za rady. PZDR


1. Wyświetlacz ja zamontowałem w miejsce zegara fabrycznego
2. Czujnik wew. umieściłem na górze tej osłony hamulca ręcznego
3. Kabel czuj. zew. można wyprowadzić obok wiązki kabli jakie idą po lewej stronie do bezpieczników pod maska silnika, jak odkręcisz bezpieczniki przy silniku to widać tą wiązkę w takiej gumowej osłonie, wyciąłem mały otwór i czujnik przeszedł.
4. Sam czujnik zewnętrzny umieściłem w zderzaku i zaczepiłem na takie opaski zaciskowe.

bizon - Nie Lut 12, 2012 15:09

Mozna puscic pod plastikami do bagaznika i tam wlotem powietrza pod zderzak
7Tomi - Pon Lut 13, 2012 22:10

Dobre miejsce jest na zaślepce obudowy licznika - tam gdzie po lewej masz włącznik przeciwmgielnych po prawej jest zaślepka i na tym można przykleić mocną taśmą dwustronną lub wyciągnąć zaślepkę i przykręcić do zaślepki. .