Zobacz temat - [R200] Kolektor ssący
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Kolektor ssący

wachu990 - Pią Lut 17, 2012 21:53
Temat postu: [R200] Kolektor ssący
Witam wszystkich forumowiczów !! Jako, że pisałem do użytkownika BONUS, a nie ma żadnego odzewu z jego strony - od dawna się nie logował .... Piszę post. Za jakiś czas planuję wymianę kolektora ssącego w moim R214si, a drugi jaki posiadam jest z MG ZR więc brakuje w nim na pewno gwintu dla czujnika temperatury zasysanego powietrza i tu nasuwa się pytanie - jaki gwint uzyć ?? - zadaję te pytania tylko po to, by być przygotowanym na 100% gdy usiądę pewnej niedzieli przy tej operacji .... Kolejny problem jaki się nasuwa to wężyk podciśnienia - może umieścić go po drugiej stronie, prawej kolektora czyli bliżej przepustnicy ?? - czy da to jakieś lepsze efekty ?? - slyszalem o lepszych efektach podciśnienia z LPG gdy jest bliżej przepustnicy - lepiej reaguje ... I ostatnie pytanie o uszczelkę kolektora ssącego. Czy VICTOR REINZ będzie dobrym wyborem ?? - w sklepie zachwalają tę gumę :razz: Cała ta operacja odbędzie się tylko i wyłącznie po to, by now wkrętki gazu były usadzone pod kontem co w starym kolektorze jest tragedią ....
JacK - Nie Lut 19, 2012 20:09

wykręć czujnik zmierz średnice gwintu, gwint zwykły metryczny powinien być np jeśli średnica to 14 mm to gwintownik M14, a z podciśnieniem to raczej tak jak jest oryginalnie radze zrobić, reinz to dobra firma którą polecam
wachu990 - Pon Lut 20, 2012 13:33

Tak wiem, żeby zmierzyć gwint ... ale najpierw muszę nagwintować, a potem brać się za demontaż - autko cały czas jeździ :roll: Jeżeli tyle dobrych opini o Reinz'u to kupie taką :grin: To podciśnienie dam w oryginalne miejsce :cool:
JacK - Pon Lut 20, 2012 18:52

mi chodziło o to żebyś wyją zmierzył i włożył spowrotem :)
wachu990 - Pon Lut 20, 2012 22:10

noooo tak muszę znaleźć chwilkę :grin: mam nadzieję ze jak kupie REINZ'a uszczeleczkę to nie będę żałował :grin: Zawsze jak rozkręcałem kolektor to potem wkładałem starą uszczelke .... - nigdy z nią problemów ... może przez to, że dookoła kanału wodnego dałem sylikonu hehe
JacK - Wto Lut 21, 2012 19:20

ja też tak robiłem 3 razy :P
kangaroo69 - Wto Lut 21, 2012 20:30

To widzę chyba standard jakiś :mrgreen: no ale jak nie dać jak ta uszczelka taka cienka i wogóle... :wink: