Zobacz temat - Ubezpieczenie szyb - odmowa wypłaty
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Prawo i ubezpieczenia - Ubezpieczenie szyb - odmowa wypłaty

iwan00 - Wto Lut 21, 2012 10:28
Temat postu: Ubezpieczenie szyb - odmowa wypłaty
Witam,

Mam problem z TU które odmówiło mi pokrycia kosztów wymiany szyby zasłaniając się tym że powstałe pęknięcie to wada eksploatacyjna.

Ale od początku. Jechałem sobie do pracy a tu nagle łup i pęknięcie na szybie długości ok 15cm od słupka do środka szyby. - myślę sobie dostałem kamieniem czy coś ale jest OK bo mam ubezpieczone szyby.

No to od razu tel do ubezpieczalni umówili mnie na wizytę w warsztacie, zostawiłem samochód a po godzinie dzwonią, ze uszkodzenie jest eksploatacyjne i nie podlega wymianie.

Faktycznie dopiero po tym przyjrzałem się dokładnie i faktycznie nie ma ani śladu odprysku. ale z drugiej strony nie ma też śladu rdzy na słupku czy rozwarstwienia szyby które mogłoby spowodować pęknięcie.

Czy jest szansa na uznanie tej szkody? Jak uzasadnić odwołanie?

walkie - Wto Lut 21, 2012 10:32

a w umowie/regulaminie masz wyszczególnione rodzaje uszkodzeń, które podlegają ochronie ubezpieczeniowej?
najpierw przeczytaj co podpisałeś. :)

iwan00 - Wto Lut 21, 2012 10:37

Czytałem dosyć dokładnie ale moim zdaniem to uszkodzenie nie łapie się na "wady eksploatacyjne" z resztą co to są "wady eksploatacyjne" w przypadku szyby, jedyne co przychodzi mi do głowy to przetarcie wycieraczkami na wylot. Szyba nie jest elementem eksploatacyjnym i nie pęka ze starości.
bociannielot - Wto Lut 21, 2012 10:42

iwan00, kolejny raz życie uczy że dobrze jest oszukiwać, trzeba było rypnąć kamieniem po wszystkim i miałbyś spokój, kurde powalone te ubezpieczalnie strasznie... poza tym mi raz pękła szybka nieznacznie i tez nie było śladu odprysku, u kolegi to samo - całą ma spękaną, dostał kasztanem i ani śladu odprysku
iwan00 - Wto Lut 21, 2012 10:47

O, dobry pomysł napiszę, że dostałem kasztanem :) może nikt się nie połapie że w lutym słabo z kasztanami :)
bociannielot - Wto Lut 21, 2012 10:51

iwan00, hehe no nie wiem czy to łykną :smile:
kruszan - Wto Lut 21, 2012 11:46

to smutna szara polska rzeczywistość...

jak chcesz ubezpieczyć to zrobią wszystko by się "pozyskać" jak chcesz z nich skorzystać to zrobią wszystko by cię omamić, oszukać, zaniżyć wycenę, wymyślić eksploatacje części a koniec końców odmówić wypłaty odszkodowania :(

szoso - Wto Lut 21, 2012 13:28

jak nie ma odprysku to kombinują
ja wymieniałem szybę w październiku na ubezpieczenie bez problemów, polisa w PZU

bociannielot - Wto Lut 21, 2012 13:40

szoso napisał/a:
polisa w PZU
no ja też nigdy nie miałem problemów z polisą w PZU
iwan00 - Wto Lut 21, 2012 14:48

Mądry polak po szkodzie. Drugi raz na pewno się w tym PTU nie ubezpieczę...
machi12 - Wto Lut 21, 2012 15:35

powiedz że jakiś gość Ci pięścią uderzył albo coś.... odwołuj się wymyśl coś.
Najlepiej to kamieniem czasnąć :P wtedy nie ma odmowy

SyntaX - Wto Lut 21, 2012 16:30

Nie myślicie koledzy od nie myślicie. :wink:
Lód spadł i tyle.
No chyba że już powiedziałeś że to podczas jazdy.
Ale wtedy możesz ściemnić że dostałeś kawałkiem lodu i śniegu z ciężarówki co jechała przed Tobą.
Masę naczep jeździło nieodgarniętych.
Lód się rozpuścił śladu nie ma ot i tyle.

iwan00 - Sro Lut 22, 2012 12:02

Dzięki za wszystkie sugestie, na pewno nie odpuszczę i będę się odwoływał, czekam tylko na oficjalne pismo.

Pozdr.

bociannielot - Sro Lut 22, 2012 13:16

iwan00, odwołuj się odwołuj, daj znać czy coś się udało wywalczyć
sknerko - Czw Lut 23, 2012 18:32

iwan00, w odwołaniu postrasz że przekażesz sprawę do zbadania do Krajowego Nadzoru Finansowego, to jest jedyna instytucja która może im dowalić za matactwa. Na stronie KNF masz specjalny formularz skargi na TU. Ja przy ich pomocy walczę z Hestią
NiceMan - Nie Lut 26, 2012 20:40

Ci ubezpieczyciele lecą w uja jak tylko mogą. Ty masz im w zębach kasę przynosić a oni tobie dadzą albo ochłapy albo wielkie G......
Ja leżałem w szpitalu 6 dni na skręt Jądra :D Ból jak uj,.... 4 szwy na jajach xD I ok 3 tygodnie bólu. Dostałem 210zł odszkodowania. Płacę miesięczną składkę 89zł z groszami. Kolega za delikatne rozcięcie palca dostał 960zł... Gdzie tu sprawiedliwość uj wie....

Sorry za oftop. Ale ciągle jestem wkur...


Pozdro

darek_wp - Nie Lut 26, 2012 21:12

NiceMan, kolega dostal odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu jak przypuszczam w związku z wypadkiem w pracy a Ty dostałeś kasę za pobyt w szpitalu i to właśnie ta różnica.