Zobacz temat - [R25] Pokrętło od nawiewu
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Pokrętło od nawiewu

The_Baca - Pią Lut 24, 2012 22:14
Temat postu: [R25] Pokrętło od nawiewu
Witajcie. Ostatnio jechałem ze znajomym, chciał wyłączyć/zmniejszyć siłę nawiewu. Musiał za mocno przekręcić, bo później zobaczyłem, że wskaźnik pokrętła jest daleko niżej niż "off". I teraz poniżej "off" mam nawiew "1", na "off" mam "2" i tak dalej..czy tam jest linka którą wystarczy naciągnąć lub poprawić, by wskazywało poprawnie? Jak to poprawić?
Firq - Pią Lut 24, 2012 22:23

zarwał sie klin w pokrętle i tam nie ma linki na biegach dmuchawy chyba samo nowe pokrętło cie uratuje jak sie nie myle
har0 - Pią Lut 24, 2012 22:27

ustaw na wyłączony nawiew i pociągnij mocniej pokrętło do siebie. Wyciągniesz ten okrągły plastik. włóż go na miejsce tak aby się zgadzało, miejmy nadzieje że nie pękł ten plastik pod spodem tylko po prostu przeskoczył
Harry - Pią Lut 24, 2012 22:51

a jak pękł to ja zrobiłem u siebie tak:
nitka ciasno owinąłem i koszulką termokurczliwą wziąłem i działa,ale pokrętło mi poszło od regulacji temperatury

rieger - Pią Lut 24, 2012 22:51

Pewnie pierolnął plastik w pokretle wiec albo klejenie ktore nie wyda na dlugo albo nowe pokretlo alboooo...... robisz tak jak ja :mrgreen: wyjmujesz pokretlo z regulacji zimne/cieple ustawiajac wczesniej na cieple bo zima :razz: , i wstawiasz w miejsce zepsutego i cieszysz sie z jazdy hehe
Kozik - Sob Lut 25, 2012 07:59

rieger napisał/a:
albo klejenie ktore nie wyda na dlugo albo nowe pokretlo


Harry napisał/a:
nitka ciasno owinąłem



ja do tego nitkę oblałem kropelką i już 4 lata działa, o termokurczu nie pomyślałem w tamtych czasach nie było ;p

Ciufa - Sob Lut 25, 2012 08:26

mi co rok pęka pokrętło :/ teraz od 4 miesięcy jeżdżę z kombinerkami w aucie :D
Remigiusz - Czw Cze 07, 2018 14:22

haha.. ogrzewam patent bo mi w R25 pękło znowu pokrętło od temperatury i już nie mam sprawnych.

Harry napisał/a:
itka ciasno owinąłem i koszulką termokurczliwą wziąłem i działa,ale pokrętło mi poszło od regulacji temperatury


To trzeba będzie zapamiętać :-)

bociannielot - Czw Cze 07, 2018 14:26

Remigiusz, no ja też ostatnio używam izolacji termokurczliwej, nawet bez nitki działa :ok:
NoPE - Sro Cze 13, 2018 22:23

Ja to najzwyczajniej w świecie pospawałem Lutolą z siatką wzmacniającą i juz 4-ty rok hula, aż miło.
Wcześniej były patenty na drut przez poprzedniego właściciela.