Zobacz temat - [Rover 25] Awaryjne otwieranie zamków
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [Rover 25] Awaryjne otwieranie zamków

lukaszbrd - Nie Lut 26, 2012 18:37
Temat postu: [Rover 25] Awaryjne otwieranie zamków
Witam, chciałem przedstawić swój problem, mianowicie posiadam jeden kluczyk jak i pilot do swojego Rovera, niestety zdarzyło się coś strasznego zamknąłem samochód, bagażnik był otwarty, bo jeszcze musiałem tam co nieco wrzucić i niestety też wylądował tam kluczyk, no i nastąpiło trzask, a po niej już tylko wkurzenie, przeszukiwanie kieszeni i niestety wszystko stało się jasne, kluczyk znalazł się w bagażniku, samochód zamknięty, brak dostępu do kluczyka. No to dzwonimy, przyjeżdża jeden fachowiec, 3 razy jedzie do domu ciągnie za klamki niestety nic bo drzwi mają rygle, pojechał powiedział że musi poczytać w internecie i że zadzwoni, oczywiście nie zadzwonił. No to trzeba szukać dalej, telefon na policje (może oni mają jakichś fachowców), pan Policjant podał 6 numerów na pomoc drogową, niestety większość była poza miastem (jak usłyszała nazwę samochodu) a inni po prostu nie odbierali (no cóż sobota wieczór). No to trzeba wracać z pracy do domu, gdzie następują dalsze poszukiwania, udało się znaleźć Pana z Koszalina (30 km od Białogardu), który mówi, że już otwierał Roverki, ale spytał o rocznik i od razu oświadczył że 2005 jeszcze nie otwierał i że może spróbować no ale jak nie otworzy to za dojazd będzie musiał policzyć (no ale to chyba normalne). Umówiliśmy się na następny dzień, jak się okazało bardzo szczęśliwy dzień, zacznijmy od tego że Pan ten zabrał się za to od innej strony, mianowicie od zamka, chwila moment pracy i samochód stoi otwarty, uśmiech na mej twarzy i wiara że jednak istnieją na tym świecie fachowcy którzy potrafią pomóc jak pojawi się problem przy naszych Roverkach.

Podam teraz namiary na tego Pana:

www.masterkey.koszalin.pl - STRONA INTERNETOWA

ul. 1-go Maja 22a/5
(pasaż Milenium)
75-100 Koszalin
tel.: 502 105 177
e-mail: biuro@masterkey.koszalin.pl

NAPRAWDE GORĄCO POLECAM.

PTE - Pon Lut 27, 2012 11:56

Na przyszłość warto dorobić sobie przynajmniej drugi klucz (choć i pilot by się przydał). Koszt - ok. 20zł. Niewiele w porównaniu z opłatą, jaką poniosłeś za awaryjne otwieranie :wink:
lukaszbrd - Wto Lut 28, 2012 10:16

Pierwsze co zrobiłem w Poniedziałek jak wsiadłem do samochodu udałem się do punktu dorabiania kluczy, co do pilotów to niestety są dość drogie (immobiliser) aczkolwiek nie powiem że któregoś dnia nie skorzystam również z tej usługi. Jak ktoś wie gdzie można najtaniej dorobić Pilot to może dać znać
mirwin - Sro Lut 29, 2012 09:14

A może kupić używany sprawny i zakodowac go w warsztacie z T4.
lukaszbrd - Czw Mar 01, 2012 12:32

To też jakiś pomysł ale proszę o wyjaśnienie co to za warsztat z T4
PTE - Czw Mar 01, 2012 14:27

T4 albo TestBook to komputer służący do serwisowania Roverów, posiadany onegdaj przez ASO tej marki. Nie ma tego zbyt dużo w Polsce. Najbliżej Twojego miejsca zamieszkania znajdziesz go pewnie w Szczecinie...