Zobacz temat - Mariusz 418 wraca do gry.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Mariusz 418 wraca do gry.

Mariusz418 - Wto Lut 28, 2012 16:10
Temat postu: Mariusz 418 wraca do gry.
Dzięki uporowi i determinacji Agi wracam do gry .
Mianowicie złapaliśmy złodzieja w dniu wczorajszym i odzyskaliśmy T4. Dzieki wszystkim za cierpliwość T4 jest możemy działać . WIELKIE PODZIĘKOWANIA Z NASZEJ STRONY WSZYSTKIM KTÓRZY NAM POMAGALI I WSPIERALI .
Pozdrawiam Mariusz418& Aga

Markzo - Wto Lut 28, 2012 16:26

co się stało??
pelson91 - Wto Lut 28, 2012 16:45

to dobrze że go złapaliście. nogi z d**y mu powyrywać! :twisted:
MaReK - Wto Lut 28, 2012 18:20

Jak to co się stało, jak to co się stało... jakaś menda zrobiła włam do warsztatu. Ukradli wózek (MGF'a), ukradli T4 i ukradli wartościowe narzędzia. Auto się znalazło szybko. Z T4 i narzędziami był problem. Jak już wspomniał Mariusz418 dzięki uporowi jego i jego małżonki dorwali dziada urządzają sprytną prowokację-zasadzkę, w którą zaangażowana była także policja! Teraz dziadem zajmują się organy ścigania, chociaż nie wiadomo czy i co mu za to grozi ;)

Teraz mariusz418 musisz zainwestować w alarm, lepsze zamki i może pomyśleć nad ubezpieczeniem całości.

Pozdrawiam,

Aga - Wto Lut 28, 2012 19:36

Zamki i alarm juz są
walkie - Wto Lut 28, 2012 19:38

Bardzo się cieszę, że się udało :)
Super, a dziad najlepiej żeby zgnił w więźniu za to, ale pewnie się nie da więc chociaż niech mu rękę przetrącą to po cudze więcej nie sięgnie.

sobrus - Wto Lut 28, 2012 19:52

Kurde T4 ukradł, ciekawe czy w ogóle wiedział co to jest?
Dobrze ze wszystko dobrze sie skończyło!

Raptile - Wto Lut 28, 2012 20:14

Mariusz418, Aga, GIiiiiiiiiiiiiiiiiiiCior :) Fajnie że też się znalazło :))
mzas - Wto Lut 28, 2012 20:32

Dobrze że udało się drania dorwać. Kawał dobrej roboty :!: :!: :!:
Jugol - Wto Lut 28, 2012 20:33

Również się cieszę, że wsio się znalazło :ok:
Stacz - Wto Lut 28, 2012 22:59

SUPER !! :grin:
maniaq - Wto Lut 28, 2012 23:05

No prosze po pocztku roku jakis pormyk nadziei :D z wisona bedzie tylko lepiej ;)
SyntaX - Sro Lut 29, 2012 08:35

Na takiego to akupunktura jąder z podłączeniem prądu do igieł.
Kozik - Sro Lut 29, 2012 08:41

Mariusz418, połamałeś winowajcy ręce albo chociaż nogę? ;)
InEs - Sro Lut 29, 2012 09:00

Mariusz418 napisał/a:
Dzięki uporowi i determinacji Agi wracam do gry


Mega wielki bukiet się należy, że cię tak zdeterminowała.

Teraz tylko trzeba poczekać na rozwój postępowania policyjnego.

Berg - Sro Lut 29, 2012 10:11

Za$@#@ać h^%$$ja i tyle
Gratulacje za pomyślne zakończenie.

Aga - Sro Lut 29, 2012 12:40

NIE MA TO JAK LICZYĆ NA NASZĄ POLICJE --- WŁAŚNIE SIE DOWIEDZIAŁAM ŻE CHCĄ GO NA DOZÓR POLICYJNY WYPUŚCIĆ :evil:
walkie - Sro Lut 29, 2012 12:58

a po co? żeby dalej kradł?
na ile wycenione zostały straty? to raczej nie podchodzi pod niską szkodliwość czynu

bociannielot - Sro Lut 29, 2012 13:04

Aga napisał/a:
NIE MA TO JAK LICZYĆ NA NASZĄ POLICJE --- WŁAŚNIE SIE DOWIEDZIAŁAM ŻE CHCĄ GO NA DOZÓR POLICYJNY WYPUŚCIĆ
normalka, zbulwersowany w tym kraju takim postępowaniem może być tylko ten kto tego pierwszy raz doświadcza :wink: BTW - gratulacje z przeprowadzenia takiej akcji, jednak lepiej by było jakby na miejscu zamiast policji było kilku znajomych z kijami baseball'owymi bo u nas to wsadzają tylko niewinne osoby :wink: albo takie o znikomej szkodliwości społecznej czynu :ok:
magneto - Sro Lut 29, 2012 13:12

Gratuluję odzyskania skradzionego mienia.
Tak jak moi przedmówcy stawiam na wymierzenie kary w własnym zakresie bo polski wymiar sprawiedliwości woli posadzic kogos za kradzież batonika, a prawdziwych przestępców czy innych zboczeńców i psycholi to raczej się boi.

sknerko - Sro Lut 29, 2012 13:21

idźcie z tym do TV do jakiejś Uwagi czy innego takiego programu to się wtedy sprawą zajmą jak powinni
zetes - Sro Lut 29, 2012 13:34

Aga napisał/a:
NIE MA TO JAK LICZYĆ NA NASZĄ POLICJE --- WŁAŚNIE SIE DOWIEDZIAŁAM ŻE CHCĄ GO NA DOZÓR POLICYJNY WYPUŚCIĆ


To nie od policji zależy w jakiej sytuacji znajdzie sie sprawca określonego rodzaju przestepstwa. To nie policja uchwala przepisy, policja tylko je stosuje a nadto jest przy ich stosowaniu jeszcze pod ostrzałem licznych organizacji miedzy innymi takich jak fundacja helsińska, która niestety bardzo pilnuje aby różnego typu przestępcom nie została wyrządzona krzywda. Dzieje sie to niestety również przy współudziale mediów.
Postępowania tej fundacji i mediów w bardzo znacznym zakresie ograniczają możliwości policji i pozostałych organów określanych pod pojęciem wymiaru sprawiedliwości.

sknerko - Sro Lut 29, 2012 13:44

zetes, zgoda trudno im, ale powiedz mi dlaczego zamykają chłopaka który miał dozór policyjny i nie stawił się na posterunku kilka razy (był w pracy jeździ u szwagra busem) a złodzieja się wypuszcza.
Aga - Sro Lut 29, 2012 13:44

Tak jak napisał Zetes to nie wina Policji tylko prokuratury bo on poddała sie dobrowolnie karze , co do akcji mieliśmy obawy czy czasem nie sprzeda kosy temu co nam go wystawił
maniaq - Sro Lut 29, 2012 13:46

Z tego co mi wiadomo, ta osoba byla juz karana, wiec srodek zapobiegawczy pod postacia dozoru, gdy czlowiek nie ma stalego adresu itd, jest smieszny O_o Raczej nie jest to jego pierwsza wpadka zyciowa... wiec na zawiasach sie nie skonczy. Tybmardziej nie rozumiem sytuacji :/

Ale Zetes ma racje co do jednego, ze oskarzony w PL ma wiecej praw niz poszkodowany O-o

bociannielot - Sro Lut 29, 2012 14:11

Prawa prawami, rzeczywistość rzeczywistością - ile razu policja dowaliła komuś mandat tak o bo im się podoba? A tam, gdzie naprawdę potrzeba to nie robią czasem nic. Problem dotyczy właśnie nie tylko Policji ale również sądów i prokuratury, które w naszym kraju ocierają się o jakąś patologię co najmniej... ale nie róbmy off-topu bo na ten temat to można by nie jedną pracę napisać :smile: . Cieszmy się z pozytywnego zakończenia całej sprawy i pamiętajmy - przezorny ubezpieczony - dosłownie :wink: .
emes - Sro Lut 29, 2012 19:48

Dobrze, że udało się odzyskać sprzęt, a przy samej akcji, jakkolwiek ona nie wyglądała, nic Wam się nie stało.

Aga, za wsparcie :brawa:

Mariusz418, Ty jesteś mocny chłopak i jakby się to nie skończyło, musiało być dobrze :)

zetes - Czw Mar 01, 2012 12:55

sknerko,
sknerko napisał/a:
powiedz mi dlaczego zamykają chłopaka który miał dozór policyjny i nie stawił się na posterunku kilka razy (był w pracy jeździ u szwagra busem) a złodzieja się wypuszcza.

wszystko jasne, bo widzisz stosowanie Srodka zapobiegawczego w postaci oddania podejrzanego /oskarżonego/ pod dozór policji polega miedzy innymi na tym, że podejrzany /oskarżony/ ma obowiązek stawiania się we wskazanej jednostce organizacyjnej policji. Z reguły dni i godziny stawiennictwa się zainteresowany uzgadnia z kierownikiem tej jednostki policji. Jeżeli w trakcie stosowania dozoru zmienią się warunki np. rodzinne, które uniemożliwiają stawiennictwo to obowiązkiem zainteresowanego jest powiadomienie o tym kierownika jednostki policji i zawsze można uzgodnic inne, nowe terminy zgłaszania się. Ale jak ktoś sobie to olewa, nie zgłasza się i nie usprawiedliwi tego to nie pozpostaje nic innego jak zamienić dozór policji na inny środek zapobiegawczy w tym ten nasurowszy w postaci aresztu tymczasowego.
Co do tego, że się wypuszcza złodziei to nie wszystkich, a że niektórych to wymaga dłuższego wyjaśnienia. Zbyt dużo musiałbym napisac co wymagałoby poświęcenia dużo czasu. Jakby Cię to nadal interesowało to możemy porozmawiac przy spotkaniu, np. na zlocie. Zaczepiasz mnie i służę wyczerpującą /mam taką nadzieję/ informacją.

sknerko - Czw Mar 01, 2012 12:57

zetes, OK, po prostu frustrują mnie takie sytuacje.
zetes - Czw Mar 01, 2012 13:00

sknerko napisał/a:
prostu frustrują mnie takie sytuacje.

wyobraż sobie, że mnie też, ale takie mamy prawo uchwalane przez "fachowców" zasadających w ławach sejmowych.

sobrus - Czw Mar 01, 2012 14:45

Ja tam sie w ogóle zdziwiłem, że policja kogokolwiek złapała.
Pierwsze co pomyślałem że 90% w tym zasługi Mariusza i Agi.
Bo to niemożliwe zeby policja zrobiła coś pożytecznego.

Z doświadczenia wiem że Polcja jest skuteczna jedynie w wystawianiu mandatów, wypuszczaniu przestępców, ściganiu piratów (nie drogowych, niestety) i umarzaniu spraw.

No takie mam na razie doświadczenia z policją, ze wcale sie nie ciesze gdy ich widze :/
Jak trzeba to ich nigdy nie ma.

pelson91 - Czw Mar 01, 2012 14:59

sobrus napisał/a:
Z doświadczenia wiem że Polcja jest skuteczna jedynie w wystawianiu mandatów, wypuszczaniu przestępców, ściganiu piratów (nie drogowych, niestety) i umarzaniu spraw.

No takie mam na razie doświadczenia z policją, ze wcale sie nie ciesze gdy ich widze :/
Jak trzeba to ich nigdy nie ma.

Mam to samo, niby młody jestem i niewiele przeżyłem, ale w/w sprawy już widziałem i przekonałem się o skuteczności policji. Tym większy szacunek dla Agi i Mariusza ;-)

bociannielot - Czw Mar 01, 2012 15:33

pelson91, sobrus, dopisuję się do listy, znam paru Policjantów, ale większość to po prostu psy
kasjopea - Czw Mar 01, 2012 15:37

bociannielot, powściągnij proszę trochę emocje ;) .
bociannielot - Czw Mar 01, 2012 15:42

kasjopea, napisałem że paru Polcjantów znam, miło mi zawsze ich widzieć bo wiem że są w porządku w tym co robią na co dzień :wink: Poza tym jakoś sobie zasłużyli na to określenie, jak chcesz to wyedytuję posta i usunę określenie, ale uderza ono konkretnie w tą część policji która nie tak jak trzeba wykonuje swoje obowiązki.
zetes - Czw Mar 01, 2012 16:44

Aga i Mariusz złóżcie podanie o przyjecie do plicji :grin:
SyntaX - Czw Mar 01, 2012 16:46

Sprawca zdarzenia dobrowolnie udał się na komisariat gdzie przyznał się do winy, Jednoczesne zeznał ze powstałe na całym ciele obrażenia są wynikiem 20 krotnego potknięcia się w drodze na komisariat i desperackiego masochistycznego uderzania głową o miejska latarnię :rotfl:
Aga - Czw Mar 01, 2012 19:32

To teraz coś żeby sie pośmiać --bo już tylko to mi pozostało .
Sprawca został już wypuszczony z aresztu ,zasądzono mu 1rok i 9 miesięcy do odsiadki jednak na razie czeka na miejsce i ma iść na odsiadkę najwcześniej za 2 miesiące .
Jutro jestem umówiona z adwokatem na spotkanie , zobaczymy i siw wszystkiego dowiem czy można jeszcze coś zrobić w tej sprawie . A teraz artykuł jaki umieściła komenda policji na swojej stronie .
http://kppbabice.policja....zatrzymany.html

walkie - Czw Mar 01, 2012 19:45

Kryminalni ze Starych Babic prowadząc żmudne czynności do sprawy włamania do którego doszło w Zielonkach Wieś,

jak ja czytam takie coś to mnie telepie.

Stanislaw - Czw Mar 01, 2012 20:16
Temat postu: sprzet diagnostyczny
A tak nawiasem mowiac to najciekawszy jest ten sprzet diagnostyczny na zdjeciu numer 2,ale te policyjne okreslenia to czasem powinny byc w dziale -dowcipy-
Dobrze ze Mariusz odzyskal to co najwazniejsze czyli caly komputer diagnostyczny
Powodzenia w dalszej dzialalnosci

Joa - Czw Mar 01, 2012 21:04

masz rację Aga, tylko śmiać się pozostało. sprawiedliwości to chyba nie ma co większej oczekiwać :(
najważniejsze, że odzyskaliście sprzęt.

podziwiam determinację i odwagę- szkoda tylko, że stało się to, o czym mówiłaś na początku- tj. o przyprowadzeniu złodzieja za ucho :/

grunt, że policja jest dumna i mocno wierzy w swoje sukcesy.. ;)

zetes - Czw Mar 01, 2012 21:32

Aga napisał/a:
Jutro jestem umówiona z adwokatem na spotkanie , zobaczymy i siw wszystkiego dowiem czy można jeszcze coś zrobić w tej sprawie .


Mogę Ci dziś powiedzieć, że jeżeli chodzi o sprtawę karną to już nic nie możecie zrobić. Z tego co wyczytałem z postów wyżej to sprawca złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze, która została uzgodniona z prokuratorem. Mariusz jako pokrzywdzony musiał na uzgodnioną propozycję wymiaru kary wyrazić zgodę. Mniemam, że zgodę wyraził skoro wyrok już został wydany. Tym samym sprawa karna została zakonczona. Możecie od sprawcy - jeżeli uważacie za konieczne- domagać się wypłaty odszkodowania, jeżeli nie wszystko co zostało skradzione odzyskaliście, ale to w procesie cywilnym, jaki musielibyście sprawcy wytoczyć.

Aga - Czw Mar 01, 2012 22:06

Zetes my nic nie podpisywaliśmy a o zapadniętym wyroku dowiedzieliśmy sie po przez własną dociekliwość bo nikt nas o niczym nie informował .
zetes - Czw Mar 01, 2012 22:45

Aga napisał/a:
Zetes my nic nie podpisywaliśmy a o zapadniętym wyroku dowiedzieliśmy sie po przez własną dociekliwość bo nikt nas o niczym nie informował .


To niemożliwe. Jeżeli tak jest naprawdę to ja nic z tego nie rozumiem, ale dobrze, że napisałaś na PW, to tam postaram się wyjaśnić

maniaq - Pią Mar 02, 2012 12:11

mnie juz nic w tym kraju nie zaskoczy... sady sadami , ale sprawiedliwosc musi byc po naszej stronie...

Tylko jak na filmie, trzebaby bylo chodzic do urzedu z 2 granatami O_o Masakra to co opisujecie, ja niestety... tez mam nieciekawe doswiadczenia z policja (tu srednio bo byly i pozytywne wyjatki i to jak ukarany zostalem mandatem :D ) , sadami i prokuratura - tu porazka na calej lini O_o

[ Dodano: Pią Mar 02, 2012 12:11 ]
dzis przeczytalem wpis kolezanki na FB i jakos mi sie tak skojarzylo :)

" matoły z Sądu Rejonowego w Otwocku wysyłają zawiadomienie z tyloma błędami że łapię się od rana za głowę (nie mówiąc o braku umiejętności edytowania w wordzie)... i korci mnie (a jak!) żeby zadzwonić i się dowiedzieć, czy w karnawale to był ktoś trzeźwy w pracy czy wszyscy naje** "

:D milego dnia :D