Zobacz temat - [620 sdi] Szarpanie podczas naciskania gazu, przeyśpieszania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [620 sdi] Szarpanie podczas naciskania gazu, przeyśpieszania

mariuszlol23 - Wto Lut 28, 2012 17:28
Temat postu: [620 sdi] Szarpanie podczas naciskania gazu, przeyśpieszania
Witam.

Od zawsze w tym samochodzie były problemy z skaczącymi obrotami, szarpaniem podczas jazdy, przyspieszenia.
Zawsze powodem była chyba wiązka. Po przeczyszczeniu, posprawdzaniu wszystko chodziło pięknie, ale nie na długo. Zawsze problem wracał.

Ale w czasie mrozów zauważyłem, że samochodzik ładnie równiutko chodzi. Zero szarpnięć.
A teraz gdy tylko się ociepliło wszystko wróciło do normy. Też tak macie w swoim?
Czy jest jakiś sposób na te szarpanie?
w tej chwili pozbyłem się skaczących obrotów w czasie postoju, ale za to zamiast tego szapie w czasie przyspieszania tak od 1,3 do 1,7 tys obrotów (2,3 bieg, czasami 4).

darek_wp - Wto Lut 28, 2012 20:31

Wygląda na to, że autko reaguje na wilgoć - może być poporzecierana / popękana izolacja kabli w wiązce. Może też być problem z czujnikiem położenia pedału przyspieszenia lub zawilgoconymi wtyczkami. Jedyna rada po kolei czyścić, osuszać i sprawdzać kiedy się poprawia praca silnika.
Balas87 - Wto Lut 28, 2012 21:29

a może poprostu lepiej tą wiązke wymienić i problemy z głowy.... dobra używka i po problemie.
Arek - Sro Lut 29, 2012 17:35

te falowanie i szarpanie to chyba u wszystkich tez nie mozna sie z tym uporac i jak zimniej jest ok a jak ciepło to cos mu odbija
Balas87 - Sro Lut 29, 2012 19:01

u mnie jest idealnie czy zimny czy cieply i to w dwoch 600setkach
mariuszlol23 - Sro Lut 29, 2012 21:38

Tylko gdzie można taką wiązkę kupić i jak sprawdzić czy jest dobra :P
Matbia - Czw Mar 01, 2012 08:26

ale podczas naciskania gazu jest to takie jedno szarpnięcie? i podczas odpuszczania gazu tez jedno? czy jak wciskasz gaz to szarpie cały czas?
mariuszlol23 - Czw Mar 01, 2012 18:06

No można powiedzieć że cały czas. Ale nie zawsze. To są takie delikatne szarpnięcia, które czuje tylko kierowca. Ale to też nie jest jednoznaczna odpowiedzieć, bo to też się zmienia.
Raz szapie mocniej tylko raz, a raz parę razy aż obroty osiągną pułap ok 1.7/1.8 tys.
Ale szapie tylko podczas przyśpieszania, podczas puszczania gazu to nie. Niekiedy też podczas równej jazdy zdarzy się ze parę razy czuję się, że coś nagina.