Zobacz temat - [R420 SDi] Zbiornik wspomagania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R420 SDi] Zbiornik wspomagania

Turc - Sro Lut 29, 2012 15:41
Temat postu: [R420 SDi] Zbiornik wspomagania
Witam,
mam pytanie do was drodzy forumowicze. Chciałem się dowiedzieć gdzie pod maską znajdę intecooler oraz turbo sprężarkę w swoim ( o ile jest) roverku oraz mniej więcej ksztalt turbo?
Ogólnie w dowód mam wbite SDi oraz 105hp lecz chciałbym się upewnić ;>

bizon - Sro Lut 29, 2012 21:39

Sledz wzrokiem weze od powietrza i wszystko bedzie jasne. Turbo za silnikiem a intercooler jak myslisz, logiczne ze przy chlodnicy
mirwin - Czw Mar 01, 2012 07:56

Zasada jest taka: osłona silnika pod maską jesli jest przykręcona 4 śrubami to nie ma intercoolera, jak sa 3 śruby to jest.
Jesli masz intercooler, to przy miarce poziomu oleju beda wychodzic takie grube węże IC.

zdjecie zapozyczone z otomoto.pl.

Turc - Czw Mar 01, 2012 16:55

Dzięki wilekie panowie, wszystko jasne 420 SDi - potwierdzone :)

Jeszcze jedno pytanko odnośnie zdjęcia który dałeś mirwin, zbiorniczek płynu od wspomagnia oraz przewody od niego/pod nim są także lekko brudnawe i mokre jak na zdjęciu. Co może być przyczyna?

bizon - Czw Mar 01, 2012 21:44

Najpierw wszystko ladnie wyczysc i obserwuj skad sie pojawia ten brud. Pod zbiorniczkiem to mogla by byc luzna opaska ale pewnie zaobserwowal bys takze ubytek plynu
Turc - Czw Mar 01, 2012 22:07

W sumie dobra rada ubytku płynu nie ma specjalnie sprawdzałem jakiś czas temu, jutro oczyszczę wszystko ładnie i zobaczę czy się pokaże ponownie brud :)
monia - Nie Mar 04, 2012 10:18

W sumie to tak się zastanawiam jak to jest z tymi oznaczeniami w ROVERkach. tutaj http://www.autocentrum.pl...ver/400/ii.html sa wymienione wszystkie silniki jakie wystepowaly w tych autach i oznaczenie SDi tam nie istnieje. Z moim ROVERkiem to juz kompletnie cuda sie dzieja bo mam pod maska dokladnie to samo co autko na zdjeciu wstawionym przez mirwina a w dowodzie mam wbite w polu D.3 "420" bez zadnych dodatkowych oznaczen, za to w polu P.3 same "D". Przy czym silnik 77kW (105KM).Ktoś mi to wyjaśni?
Turc - Nie Mar 04, 2012 19:02

Do końca sam nie wiem bo wszędzie inaczej podają ;] Zobaczyłem sobie na wikipedii polskojęzycznej rovery 420 z silinikami diesla miały oznaczenia: D/SD/Di/SDi/SLDi/GSDi a spoglądając na stronę anglojęzyczną wikipedii widzimy już oznaczenia: TD 86 oraz TD 105... na innych stronach widziałem oznaczenia D = SD, Di = SDi, mam nadzieję, że Ci to trochę przybliży :razz:

Ja mam w dowodzie pole D1: Rover, D3: 420 SDI :wink: co do pola P3: to silnik diesla oznaczenie D, silnik benzynowy oznaczenie P oraz spotkałem się z BB czyli bezołowiówka.

luk474 - Nie Mar 04, 2012 19:11

też mam ten sam problem z oznaczeniami:) głównie podczas ubezpieczania OC

mam R45 hatchback 2.0 SDI... podczas ubezpieczania w opcjach jest tylko ITD w hatchbacku lub SDI w sedanie

monia - Nie Mar 04, 2012 19:18

Czyli nie ja jedna tego nie ogarniam:)Wyszły tylko dwie wersje diesla a tyle problemów z oznaczeniem:)
Turc - Nie Mar 04, 2012 19:40

Pewnie ludzie sami tak namieszali i się tak przyjęło :razz: ja osobiście tylko przyjmuje 2 oznaczenia w R420 SD oraz SDi :)
bizon - Nie Mar 04, 2012 20:52

A ja w D3 mam TDI. Ale nie tylko z tym sa cyrki. Ja mam 400tke z 2000r czyli ostatnie miesiece produkcji, pierwsza rejestracja kwiecien 2000, a w niektorych ubezpieczalniach wedlug katalogu wpisuja mi 400 a w innych 45 bo katalog im sie konczy w 99 roku
Turc - Nie Mar 04, 2012 21:09

Jak mówią co kraj to obyczaj i z ubezpieczelniami jest tak samo jak widać :roll:
monia - Nie Mar 04, 2012 21:30

to najlepiej miec tak jak ja same "D" wbite i przynajmniej nikt sie nie czepia:)