Zobacz temat - [R25] Folia do tylnych lamp - jaki kolor?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Tuning wizualny - [R25] Folia do tylnych lamp - jaki kolor?

The_Baca - Czw Mar 01, 2012 19:17
Temat postu: [R25] Folia do tylnych lamp - jaki kolor?
Chciałbym zmienić coś w swoim R na wiosnę, pomyślałem o folii na tylne lampy. Zastanawiam się nad szarą/czarną lub czerwoną. Poniżej zdjęcia bardzo poglądowe (robione na szybko prostym programikiem). Tylko teraz pytanie do Was co o tym sądzicie? Czy nie będzie to "wiejski tuning"? Co sądzicie?



[/center]

leszczu - Czw Mar 01, 2012 19:19

Czerwony :/ A do szarego ogólnie do przyciemniania tylnych lamp może Policja się przyczepić. :neutral:
tuners - Czw Mar 01, 2012 19:51

Policja swoją drogą ja chciałem zobaczyć jak u mnie to będzie wyglądać zamówiłem najdroższą i podobno najlepszą folią do lamp (orafol) na odwrocie
po kilku próbach (w seryjnych będzie łatwiej bo jest gładka) dałem sobie spokój ciągle wychodziły małe bąble przy naciąganiu nawet drobnym rwała się jak szmata i słabo się lepiła szkła mimo pełnego przygotowania
Cały samochód oklejałem czarnym matem Oracal ale ta folia do lamp porażka na całej lini ;/

The_Baca - Czw Mar 01, 2012 20:33

Widziałem filmik na jednej z aukcji, folie nakładali z dużą łatwością, potem suszareczką i praktycznie sama przywierała i dostosowywała się do lampy. Może miałeś zwykłą, a nie termo?
scorpion - Pią Mar 02, 2012 11:09

troche pracy przy tym jest ale fajny efekt (sam zakładałem-sam zdzierałem przy miskach) ja bym Ci polecił czerwona:)
Markzo - Pią Mar 02, 2012 14:28

przeciemnialem folią swaitlo cofania i kierunkowskaz w tylnej lampie, efekt spoko :ok: , myslalem nad calosciowym czerwonym, ale jednak wolalem zrobic dymione ;)
tuners - Pią Mar 02, 2012 18:53

folię się łatwo nakłada na światła gładkie ja mam wypukłe i sporo kantów co po prostu nie trzymało się jak należy próby na płaskim na początku dobrze owocowały
The_Baca - Sob Mar 03, 2012 20:03

Cytat:
ogólnie do przyciemniania tylnych lamp może Policja się przyczepić. :neutral:
Policja? do lamp? Jeśli nie są zakryte i świecą wystarczająco dobrze to raczej nie mogą się przyczepić ;) Były modele Golfa III z lampami tylnymi Helli w kolorze czarnym, niebieskim. I skąd Panowie Policjanci mogą wiedzieć jakie w danym modelu auta są światła? :)
tasior214 - Nie Mar 04, 2012 20:09

Dopne sie do tematu ... mi osobiscie bardziej podobaja sie szare ładnie sie komponują z srebrnym lakierem :) ...


A co do policji to na 100% nie bedzą sie czepiac byle by byly w miare widoczne ... to nie szyby ze jest jakis podany % przepuszczalnosci :)

pelson91 - Nie Mar 04, 2012 20:10

imo mogą się doczepić, jeśli lampa nie wygląda na seryjną. jeśli nie jest seryjna, może nie mieć homologacji. a ciekaw jestem czy otrzymałaby homologację po oklejeniu folią
tasior214 - Nie Mar 04, 2012 20:17

Ale policja nie bedzie patrzec przeciesz czy lampa jest seryjna czy nie ... sa różne lampy przecież ...
pelson91 - Nie Mar 04, 2012 20:26

tak, ale jak zakładasz np Hella Magic Colour to ta lampa wygląda jak seryjna tylko oklejona folią, ale ma homologację i nawet jak sprawdzą taką lampę to przypału z tego powodu mieć nie możesz (bo homo jest), a jak sam okleisz lampę która będzie nawet wyglądała jak ta Helli homologacją, to już jest to nielegalne. Pały raczej nie czepiają się seryjnych aut, tylko tych "stuningowanych" w przeróżny sposób, jak ktoś ma soczewki w starym aucie to to jest dla nich priorytetem, bo coś na pewno nielegalnego w takim aucie znajdą, a nie w nówce sztuce która wali xenonem 12000k po oczach, bo takie montują już w serii.

Także przy oklejaniu folią radziłbym kierować się rozsądkiem. Czyli kleić z umiarem :D żeby smoły nie było na kloszach

Alexi - Nie Mar 04, 2012 22:30

Głupota i wieś. Potem przy słońcu nie widać czy delikwent hamuje czy skręca ... w ogóle nic nie widać. :nook:
The_Baca - Pon Mar 05, 2012 16:34

Cytat:
Potem przy słońcu nie widać czy delikwent hamuje czy skręca ... w ogóle nic nie widać. :nook:


Tu masz jednak rację alexi praktycznie rzecz biorąc to tak jest... czasami obserwuję ludzi, którzy jadą i nagle "zwalniają bez hamowania", denerwujące i niebezpieczne.
Czyli: pomysł mi się podobał ale dla bezpieczeństwa zostawiam tak jak było :)

made07 - Wto Mar 06, 2012 12:23

ja bym zostawił zwykłe seryjne lampy bez żadnych folii. :ok:
leszczu - Wto Mar 06, 2012 12:36

made07 napisał/a:
ja bym zostawił zwykłe seryjne lampy bez żadnych folii. :ok:

Albo poszukać od MG ZR. :wink:

luksik1000 - Sro Mar 07, 2012 15:26

The_Baca napisał/a:
Cytat:
Potem przy słońcu nie widać czy delikwent hamuje czy skręca ... w ogóle nic nie widać. :nook:


Tu masz jednak rację alexi praktycznie rzecz biorąc to tak jest... czasami obserwuję ludzi, którzy jadą i nagle "zwalniają bez hamowania", denerwujące i niebezpieczne.
Czyli: pomysł mi się podobał ale dla bezpieczeństwa zostawiam tak jak było :)


O czym wy piszecie? Ja mam tylne lampy mam oklejone folią i wszystko świetnie widać. Może w r200/25 jakoś słabiej lampy świecą, nie wiem. Ale w r400 po przyciemnieniu nic zupełnie nie przeszkadza czarna folia. Policja też nieraz mnie już kontrolowała i nigdy się nikt nie przyczepił.

Kozik - Sro Mar 07, 2012 16:02

luksik1000 napisał/a:
Może w r200/25 jakoś słabiej lampy świecą, nie wiem.


jak często jeździsz za sobą w różnych warunkach?

luksik1000 napisał/a:
Policja też nieraz mnie już kontrolowała i nigdy się nikt nie przyczepił.


wystarczy, że ktoś Ci nawet specjalnie wjedzie w dupe to będziesz widział czy wszystko "oł rajt"
jeśli ktoś zwróci uwagę na lampy to wina będzie Twoja a nie wjeżdżającego Ci w dupę a o ubezpieczeniu zapomnij

Pawkaz - Sro Mar 07, 2012 18:38

Kozik napisał/a:
jeśli ktoś zwróci uwagę na lampy to wina będzie Twoja a nie wjeżdżającego Ci w dupę a o ubezpieczeniu zapomnij

Jest na to jakis przepis ?

Kozik - Czw Mar 08, 2012 18:26

Pawkaz napisał/a:
Jest na to jakis przepis ?


nie jestem prawnikiem ale słyszałem o wielu sytuacjach gdzie TU nie wypłaciło ubezpieczenia komuś kto auto miał "niesprawne" (niedozwolone przeróbki typu: ksenony, lampy bez homologacji, łyse opony itp)

[ Dodano: Czw Mar 08, 2012 18:26 ]
a o jeszcze większej ilości spraw słyszałem z pierwszej ręki (pracowałem w starostwie jako informatyk i w wydziale komunikacji byłem często) sprawy typu zabrany dowód za brak świateł w amerykańcach z tyłu (przeciwmgielne), niewłaściwe lampy przednie (angielskie, amerykańskie), folia na szybach przednich bocznych, folia na światłach, zamalowane lampy, hak jest a nie ma go w dowodzie, gaz jest a nie ma go w dowodzie, wystające koła poza obrys, ksenony w zwykłych lampach, zrobione kierunkowskazy na czerwono/na biało, niedozwolone światła postojowe, brak sprawnych wycieraczek i wiele innych przypadków których teraz nie pamietam

The_Baca - Czw Mar 08, 2012 18:26

Cytat:
nie jestem prawnikiem ale słyszałem o wielu sytuacjach gdzie TU nie wypłaciło ubezpieczenia komuś kto auto miał "niesprawne" (niedozwolone przeróbki typu: ksenony, lampy bez homologacji, łyse opony itp)


Łyse opony to wiadomo, bezpieczeństwo. Ksenony w starszych samochodach to "przynęta" na Policję jak już ktoś wcześniej nadmienił. Chociaż jak mają homologację i są wbite w kartę pojazdu to nie wiem czy może ktoś coś zarzucić. Analogicznie - jeśli folia do lamp ma homologację i samochód taki przeszedłby przegląd techniczny to wszystko jest zgodnie z przepisami. A ubezpieczyciel zawsze coś znajdzie jak zechce ;)

Kozik - Czw Mar 08, 2012 18:38

The_Baca napisał/a:
Chociaż jak mają homologację i są wbite w kartę pojazdu to nie wiem czy może ktoś coś zarzucić.


ksenony - spryskiwacze, samopoziomowanie, homologacja na lampie

The_Baca napisał/a:
Analogicznie - jeśli folia do lamp ma homologację i samochód taki przeszedłby przegląd techniczny to wszystko jest zgodnie z przepisami.


to folia ma homologację a nie lampa, homologacja to jest takie pisemko w którym jest napisane co wolno,

lampa ma wbite w homologacji m.in. takie informacje jak rodzaj żarówki, za jakie światła ma robić i do jakiego ruchu jest przystosowana, w homologacji nie ma nic chyba napisane że lampa może być przyciemniona folią

to że samochód przeszedł przegląd techniczny to zalezy od diagnosty, jeśli diagnosta nei podbije Ci przeglądu to Twoje pieniądze za przegląd lądują u innego który podbije, na niektóre rzeczy diagności przymykają oko za co później zabierane są ich uprawnienia jeśli taką machloję się wykryje (też temat znam od kuchni bo pomagałem wyliczać czas przeróbki gdzie diagnosta podbił przegląd a za 2h gościa złapali 30km dalej z amerykańskimi lampami i bez światła przeciwmgielnego i wstecznego z tyłu)

kwestia jest taka jak to mówił mój kolega kierwonik wydziału komunikacji jak chciałem coś przerabiać: "Andrzej, jest dobrze jak jest dobrze" ;)

przerobić nikt Ci nie zabroni ale konsekwencje możesz ponieść przed czym chcę Cię przestrzec

[ Dodano: Czw Mar 08, 2012 18:38 ]
The_Baca napisał/a:
folia do lamp ma homologację


przeczytaj dokładnie co pisze w tej homologacji, ja czytałem dokładnie homologację folii do szyb i było tam napisane, że zgodnie z obowiązującym prawem ma być stosowana, czyli jeśli prawo zabrania przyciemniania przedniej czołowej i przednich bocznych to nei wolno mimo że folia ma homologację ;)