Zobacz temat - [R600] Prawa szyba problem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R600] Prawa szyba problem

lucrah - Pią Mar 02, 2012 11:15
Temat postu: [R600] Prawa szyba problem
Witam, posiadam w moim roverze z przodu elektryczne szyby, jednak prawa się nie podnosi, poprzedni właściciel mówił coś o jakiś rolkach, możecie pomóc co dokładnie i gdzie muszę dostać żeby to naprawić?
jackas5 - Pią Mar 02, 2012 17:25

Też miałem z tym problem pekają plastikowe kołkja na rolkach, musisz rozebrać boczek i wykręcić 6 śrub w drzwiach 4 na środku dwie po prawej stronie potem odłaczyć zlączke i wyjąć mechanizm ja naprawiłem to za pomocą śruby którą uciołem i podkładkami narazie mi działa w taki sposób nawaliłem pełno smaru na to
v_chu - Sob Mar 03, 2012 19:59

https://rapidshare.com/files/4258746702/Rolka_2_.pdf

tokarz zrobi to za grosze ;) ja chwilowo szukam dobrego tokarza ;) ale wymiary sprawdzone... to działa ;)

93karol - Nie Mar 04, 2012 14:49

u mnie czasem jest tak ze opuszczę a potem nie chce iść do góry, jak odrazy wezmę w gore po puszczeniu w dól.
to ta rolka może być przyczyną czy co?

v_chu - Nie Mar 04, 2012 20:57

Jasne że tak. Bo jak jest w dole to ma tendencję do kantowania. Miałem tak samo w prawych drzwiach. Jak rolka jeszcze bardziej wyszczuplała to już się kantuje od początku.
93karol - Czw Mar 08, 2012 18:47

muszę to zrobić na weekendzie... bo dziś opuściłem sobie, troszeczkę a tu później ni ch.... w gore, ;/ opuściłem na sam dół, i po 3 probie wystartowała..
Evivalarte - Nie Mar 11, 2012 18:14

Witam mam podobny problem z szybami, niestety aż 2 przednie naraz, tylko że jestem posiadaczem Hondy Accord i tu pytanie, czy wymiary kółka podane wyżej, będą takie same w moim aucie i z jakiego materiału je wykonać
piwosz121 - Wto Kwi 03, 2012 10:20

Ja z kolei mam taki problem z szybą prawą z przodu, że przy opuszczaniu wciąga tylko przód i szyba idzie w dól krzywo, a przy zasuwaniu wychodzi ona za ramkę szyby tak jakby miala wypaść cala
to też przez tę rolkę ?

karolj - Wto Kwi 03, 2012 10:59

piwosz121: to może być również objaw poluzowanej prowadnicy od szyby, czego Ci życzę ;)
Mayson - Wto Kwi 10, 2012 23:30

Na allegro i na http://hondaaccord-strefa.pl/ był gostek, który produkował gotowe rolki do szyb i po wymianie służą one do końca życia auta - polecam. Trzeba go poszukać, popytać na ww. forum.
mati54 - Wto Maj 01, 2012 13:32

a ma nadal ktoś problem z tymi rolkami?? ja bym kupił 4 sztuki gdyż z przodu klima boczna mi nie działa:(
woziak - Nie Maj 13, 2012 23:01

mati54, też mam problem z przednimi rolkami, tokarz u mnie w mieście jak za złoto się ceni, znalazłeś może jakieś reperaturki albo coś?
Mayson - Wto Maj 15, 2012 01:27

Zapytajcie na forum hondaaccord-strefa.pl tam był gość, co sprzedawał rolki i to dobre rolki - 2szt ok 30zł zapłaciłem, trzymają do dziś i będą trzymać - lepsze niż fabryczne.

[ Dodano: Wto Maj 15, 2012 01:27 ]
Aaaa.. widzę, że już o tym pisałem ;]

woziak - Pią Maj 18, 2012 09:55

Znalazłem gościa, popytałem tak jak Mayson radził na forum hondy i się odnalazł :mrgreen: jeśli jest ktoś jeszcze zainteresowany rolkami mogę dać namiar.
Mayson - Pią Maj 18, 2012 16:01

A podaj tutaj jego nick na tamtym forum, łatwiej będzie go odnaleźć :)
woziak - Pią Maj 18, 2012 16:39

Forum hondaaccord-strefa.pl nick adrianekk
mati54 - Wto Maj 22, 2012 21:46

a masz jakies gadu czy cos zycie byśmi chłopie uratował ile zapłaciłęś bo mi co chwile plastikowe siadają;/
marthinez - Sro Maj 23, 2012 08:37

Do mnie wczoraj zostały wysłane.
Dam znać jak dojdą.

Nick: adrianekk, piszcie na hubigd@o2.pl
Cena jednej rolki wraz ze śrubą to 12 zł + 5 zł przesyłka.

Piszcie śmiało.

Mayson - Sro Maj 23, 2012 10:33

marthinez napisał/a:
Nick: adrianekk, piszcie na hubigd@o2.pl

Teraz pamiętam - to właśnie ten gostek - rzetelny, uczciwy, a jego rolki przeżyją całe auto ;)

marthinez - Pią Maj 25, 2012 17:41

Mayson napisał/a:
Teraz pamiętam - to właśnie ten gostek - rzetelny, uczciwy, a jego rolki przeżyją całe auto ;)
Mogę potwierdzić.
Uczciwy, konkretny i miły gość.
Rolki dzisiaj dotarły, ale jest jedno ale - są plastikowe!
W sumie nie ma to większego znaczenia skoro stare plastiki wytrzymały 10 lat.
Te nowe tyle już nie muszą. :razz:

Mayson - Pią Maj 25, 2012 22:02

Przyjrzyj się tym rolkom. One są teflonowe i twarde jak kamień, a fabryczne ściśniesz ręką i się uginają - plastik jak ten co się grzebienie robi. Tak więc uważam, że wytrzymają więcej, niż całe auto ;)

[ Dodano: Pią Maj 25, 2012 22:02 ]
A! Przed montażem warto je obsmarować całe jakimś towotem/litenem

marthinez - Pią Maj 25, 2012 22:04

Cytat:

Przyjrzyj się tym rolkom. One są teflonowe i twarde jak kamień
Właśnie mam w ręku - to plastik i nożykiem do tapet łatwo się zeskrobuje.
woziak - Sob Maj 26, 2012 11:35

marthinez, Trzeba było zapytać z czego będą zrobione. Ja jak z nim rozmawiałem to powiedział że będą z twardego plastiku zrobione i wszystko było jasne. Do mnie dotarły w środę ale będą musiały poczekać trochę bo czasu brak na wymianę :(
Mayson - Sob Maj 26, 2012 12:03

Jakby nie spojrzeć, są o niebo trwalsze niż miękkie fabryczne.
marthinez - Sob Maj 26, 2012 18:54

woziak, ale ja nie mam o nic pretensji, bo tak jak Mayson pisze są o wiele lepsze niz to co tam siedzi w oryginale.
A dzisiaj sobie zamontowałem.
Szlifierka kątowa, wiertło fi-8, punktak oraz 20 minut roboty.
Szybka chodzi jak nowa. :grin:

Mayson napisał/a:
A! Przed montażem warto je obsmarować całe jakimś towotem/litenem
Żeby brud i piasek się lepił utrudniając przesuw. :wink:
Honda nie zaleca smarowania tych kółek. Za to prowadnice szyb smarem silikonowym w sprayu warto.

woziak - Nie Maj 27, 2012 21:23

marthinez, a szybę też wyjmowałeś czy tylko mechanizm ze środka?
marthinez - Pon Maj 28, 2012 07:38

Wyjmowałem, bo nie da się inaczej.
Ja wyciągniesz mechanizm to szyba wpadnie do środka.

Mayson - Pon Maj 28, 2012 15:36

marthinez napisał/a:
Żeby brud i piasek się lepił utrudniając przesuw.

Jeśli dobrze założysz z powrotem tę folię ochronną, to nie ma szans, że tam dostanie się jakiś kurz lub piasek. Ja nasmarowałem i cały mechanizm chodził o wiele ciszej, niż wcześniej. Ale jak kto woli, może faktycznie wystarczy tylko smarnąć prowadnice :)

[ Dodano: Pon Maj 28, 2012 15:36 ]
marthinez napisał/a:
Wyjmowałem, bo nie da się inaczej.
Ja wyciągniesz mechanizm to szyba wpadnie do środka.

Właśnie w manualu jest piękny i prosty opis, jak to wszystko zrobić - genialne :]

marthinez - Pon Maj 28, 2012 18:46

Mayson napisał/a:
Właśnie w manualu jest piękny i prosty opis, jak to wszystko zrobić - genialne :]
No, jest.
Jak pisałem, szybe trzeba wyjąć.
Mayson napisał/a:
Jeśli dobrze założysz z powrotem tę folię ochronną, to nie ma szans, że tam dostanie się jakiś kurz lub piasek.
Ja tej folii nie mam, bo drzwi wygłuszone, ale syf dostaje się także pomiędzy szybę, a uszczelkę (ta chromowaną).
Zresztą jak wymontowywałem tą starą rolke to widziałem jaka oblepiona była. Pewnie przez ten syf szlag ją trafił, bo w sumie była cała, tylko środek odpadł.

Ciszej mechanizm na pewno chodzi i w sumie te nowe rolki są trwalsze, więc brud szkody nie powinien narobić.

piwosz121 - Pon Cze 11, 2012 13:39

A ja mam taki problem Fakt jednej rolki nie bylo ale mimo to szybę dalej wciąga krzywo do przodu, sprawdzilem to okazalo się że wychodzi poza tą uszczlkę w porwadnicy i poprostu się blokuje przez co krzywi się jedno ramie mechanizmu i wyrywa tą rolkę po ustawieniu skreceniu prowadnic pochodzilo dwa dni i znów wyskakuje
ma ktoś jakiś pomysl jak to zrobić?

lastfish - Sro Cze 13, 2012 12:15

jackas5 napisał/a:
Też miałem z tym problem pekają plastikowe kołkja na rolkach, musisz rozebrać boczek i wykręcić 6 śrub w drzwiach 4 na środku dwie po prawej stronie potem odłaczyć zlączke i wyjąć mechanizm ja naprawiłem to za pomocą śruby którą uciołem i podkładkami narazie mi działa w taki sposób nawaliłem pełno smaru na to

też tak miałem.
poprzedni właściciel użył metalowej podkładki od sruby, ja dołożyłem tam smaru przy okazji wyciszania drzwi i działą elegancko, ale na oryginalnym plastiku działa lepiej.

Balas87 - Sro Cze 13, 2012 12:59

v_chu napisał/a:
https://rapidshare.com/files/4258746702/Rolka_2_.pdf

tokarz zrobi to za grosze ;) ja chwilowo szukam dobrego tokarza ;) ale wymiary sprawdzone... to działa ;)


możesz mi pomóc w rozczytaniu tego schematu :( ((((((((((((((((((((((((((( ??

claudii - Sro Cze 13, 2012 14:21

mi jedna jedna rolka pękła przy zabijaniu punktakiem :P
ale niestety i tak po wymianie szyba wypada mi z uszczelek, chyba krzywy mam ten krzyżak :/

ziper1986 - Czw Wrz 27, 2012 20:13

Czy mógłby ktoś na nowo umieścić plik https://rapidshare.com/files/4258746702/Rolka_2_.pdf.

Z góry dziękuję.

carlo - Nie Paź 14, 2012 16:04

Tutaj macie rolki zwymiarowane
ziper1986 - Pią Paź 19, 2012 17:17

Dzięki wielkie :)