Zobacz temat - [R75 2.5v6] Czy warto jechać?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Chcę kupić ROVERka - [R75 2.5v6] Czy warto jechać?

Stepien - Pon Mar 05, 2012 14:24
Temat postu: [R75 2.5v6] Czy warto jechać?
Witam!
Wspominałem już wcześniej, że chciałbym zostać szczęśliwym posiadaczem Roverka 75 ale brakuje mi do tego zadbanego autka:D
Szukam już od jakiegos czasu i nawet 2 tygodnie temu pojechałem z kaską 250km ale na miejscu okazało się, że auto nie jest wcale takie idealne jak w opisie i dlatego wolę najpierw zapytać Was jako specjalistów;) czy da się coś z tych zdjęć wywróżyć?
http://otomoto.pl/rover-7...-C23146302.html
Nie chcę robić kolejnych 300 km żeby się znowu rozczarować.
A może ktoś mieszka w okolicy? :wink:

SeniorA - Pon Mar 05, 2012 23:31

nie ma przeciwmgielnych, ESP,nie widzę komputera pokładowego a szyba to jest podgrzewana ale ciepłym powietrzem jak w każdym.W Warszawie można sprawdzić przebieg i inne rzeczy na T4 , a jest co sprawdzać.
maziciel - Wto Mar 06, 2012 12:48

Brakuje poprzeczki/plaskownika obok alternatora - byc moze klepany w prawy przedni boczek.
pelson91 - Wto Mar 06, 2012 13:02

a nie jest przypadkiem tak, że jeśli jest to pakiet chrom (a chyba jest, bo ma podkładki chromowe pod klamkami), to lusterka też powinny być w chromie? :roll:
maziciel - Wto Mar 06, 2012 13:12

pelson91 napisał/a:
a nie jest przypadkiem tak, że jeśli jest to pakiet chrom (a chyba jest, bo ma podkładki chromowe pod klamkami), to lusterka też powinny być w chromie? :roll:

Podkladki mozna przeciez dolozyc. Wlasciciel nic nie pisze o pakiecie chrom.

pelson91 - Wto Mar 06, 2012 13:16

tak, ale czymś to musiało być spowodowane. chyba, że wg właściciela tak jest ładniej po prostu i nie musiał być poobcierany i podzwoniony z każdej strony ;) Tylko zauważyłem pewną nieprawidłowość, ale chyba jest ona dość nieistotna
Stepien - Wto Mar 06, 2012 20:00

W sumie nie jest napisane, że bezwypadkowy :wink:
Ale dzięki Wam zacząłem się zastanawiać zamiast coraz bardziej napalać :wink:

[ Dodano: Wto Mar 06, 2012 20:00 ]
SeniorA a mógłbyś mi rozwinąć co to jest te T4 w Warszawie i przede wszystkim gdzie?

SeniorA - Wto Mar 06, 2012 20:15

Cytat:
mógłbyś mi rozwinąć co to jest te T4 w Warszawie i przede wszystkim gdzie?
to jest komputer serwisowy ,diagnostyczny z programem do Rovera i ma go w Warszawie np. kolega klubowicz Mariusz418
encor - Wto Mar 06, 2012 20:21

T4 TestBook czyli komputer serwisowy Rovera w którym można sprawdzić praktycznie wszystko, bardzo rozbudowany można nim także sprawdzić przebieg auta i bardzo dobrze zdiagnozować Roverka.
Stepien napisał/a:
Warszawie i przede wszystkim gdzie?

Np. u Klubowicza Mariusz418 na stronie wszystko pisze wystarczy poszukać :)

Oskar - Wto Mar 06, 2012 21:49

Ja zauważyłem, że świeci mu się kontrolka od airbagów.
xROnx - Czw Mar 08, 2012 12:30

Oskar napisał/a:
świeci mu się kontrolka od airbagów

może to oznaczac że pod fotelem rozłączyła się kostka(nie styka) co jest bardzo częste w R75 (sam tak miałem) albo coś poważniejszego(wystrzelona poduszka i w rezultacie jej brak itp) T4 prawdę Ci powie.
Ja bardziej bym obstawiał tą kostkę pod fotelem.
Co do R75:
brakuje całej obudowy akumulatora
i brakuje jednego chlapacza(przedni od strony kierowcy

Oskar - Czw Mar 08, 2012 18:25

xROnx, No coś Ty nie wiedziałem że się rozłączają kostki... Też mam R75 wiem jak z tym jest ilekroć ktoś zmienia pozycje fotela pojawia się kontrolka. Ale wiesz jeżeli bym sprzedawał samochód i wstawiał bym na aukcje to jednak bym ją wpiął jeżeli by to była tylko kostka...
sknerko - Pią Mar 09, 2012 08:37

Oskar napisał/a:
Też mam R75 wiem jak z tym jest ilekroć ktoś zmienia pozycje fotela pojawia się kontrolka.

Ja mam też R75 :razz: i u mnie poduszka zaświeciła się 2 razy słownie dwa przez 3 lata jeżdżenia. Od dwóch lat fotel jeździ często bo małżonka nie jest wysoka ale ja mam kostki poprzypinane opaskami do stelaża fotela tak, że kable ładnie starczają na cały zakres regulacji.

xROnx - Pon Mar 12, 2012 11:38

Oskar napisał/a:
jednak bym ją wpiął jeżeli by to była tylko kostka...

ale wiesz że nie wszyscy wiedzą że w zdecydowanej większości przypadków to kostka? A tym bardziej np handlarze ;)
Poza tym kostka może nie tyle się rozłącza co brakuje styku. Na oko widac że kostka jest wpięta a tak na prawdę gdzieś tam brakuje styku. Pomaga np wywalenie kostki i zlutowanie przewodów. Multum wątków jest o tym na forum ;)

SeniorA - Pon Mar 12, 2012 22:12

xROnx napisał/a:
Pomaga np wywalenie kostki i zlutowanie przewodów.
zabronione są takie ingerencje w instalację SRS.
damianz11 - Pon Mar 12, 2012 22:19

Ja zlutowałem i dalej się świeciło. Więc nie polecam. :lol: