Zobacz temat - [400 2.0 tdi] Tuleje łapy sprzęgła
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [400 2.0 tdi] Tuleje łapy sprzęgła

sip - Sro Mar 07, 2012 19:19
Temat postu: [400 2.0 tdi] Tuleje łapy sprzęgła
Witajcie, po zdjęciu skrzyni biegów do wymiany sprzęgła natknąłem się na pewien problem.
Łapa odpowiadająca z przesuwanie tarczy nie chce nawet drgnąć, podejrzewam że zatarła się tuleja? Tu nasuwa się moje pytanie. Co z tym zrobić? wybijać się boję gdyż obwódka aluminiowa w której ona siedzi ma zaledwie kilka mm, a nawet jeśli mi się uda to zrobić to gdzie mogę dostać nową? Na allegro nie znalazłem nic ciekawego, w sklepie niestety też brak rezultatów.
A może macie już jakieś przetestowane 'patenty' na to?

Druga sprawa. Szukam nowych tulejek do krzyżaka przy skrzyni biegów i przy drążku zmiany biegów. W sklepie dowiedziałem się że może mi zamówić jedynie jeśli podam nr katalogowy części. Gdzie znajdę nr pasujących części?

sTERYD - Sro Mar 07, 2012 19:27

Twoja skrzynia trochę inaczej wygląda ;)
co do wyjęcia wałka łapy, to najlepiej go jakoś rozruszać (WD40 / nafta / woda święcona ;) )co do tulejek to z numerami może być problem.
Najprosciej i najszybciej dorobić tulejki ewentualnie zmierzyć wałek w tym miejscu i otwór (oczywiscie po oczyszczeniu) i dokupić po wymiarach. numerów katalogowych tych tulejek przy krzyżakach nie ma bo krzyżak jest jedną częścią więc metoda taka sama :/

sip - Sro Mar 07, 2012 22:05

Ok. Po prawie 2h zabawy wyszło :)
Pozostaje problem krzyżaków... Próbowaliśmy po wymiarach także coś dobrać ale niczego konkretnego mi nie zaproponował... Tuleje dorobić można, oringi dokupić ale z plastikami na końcu będzie problem a moje już nie dadzą rady.

sTERYD - Sro Mar 07, 2012 22:11

przeszukaj forum i popytaj ludzi, którzy już robili regenerację tych krzyżaków, może coś podpowiedzą. to dość częsty temat w dieslach. :cool: