Zobacz temat - [R200] Problemy z spryskiwaczami.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R200] Problemy z spryskiwaczami.

RadZiu7 - Sob Mar 10, 2012 22:00
Temat postu: [R200] Problemy z spryskiwaczami.
Witam,
mam kilka problemow dotyczacych spryskiwaczy, zarowno przednich jak i tylnich.

1) Tylni spryskiwacz raz działa dobrze, raz zle. Postanowilem sprawdzic czy to wina dyszy. Rozebralem klape i odczepilem wezyk. Trzymalem go w poziomie a brat wlaczyl spryskiwacz. Ku mojemu zaskoczeniu plyn ledwo sie saczyl z koncowki. Chyba cos nie tak z cisnieniem? Co moze byc przyczyna? Wezyk w klapie na całej długości byl suchy, wiec racej jest caly. (w przednich spriskiwaczach cisnienie jest ok : )

2) Chcialbym zmienic przednie spryskiwacze na mglowe, ale niestety moje są podgrzewane i niechcialbym stracic tej opcji. Czy dostepne sa mglowe podgrzewane, albo da sie je jakos przerobic?

Pozdrawiam

zapal - Sob Mar 10, 2012 22:22

w tylnej klapie tam gdzie wezyk przechodzi z klapy do karoseri w tej gumie lubi sie zalamywac lub zagniac na tyle ze plyn ledwo leci zacznij tam sprawdzac...
RadZiu7 - Sob Mar 10, 2012 22:34

Jutro sprawdze :) Dodam jeszcze ze tylnia wycieraczka czasem nie wraca na swoje miejsce. Jednym razemz wlacze i wylacze wycieraczke to powyciera i wraca, a innym razem jak wlacze to zaczyna wycierac, a jak wylacze to sie odrazu zatrzymuje.
zapal - Sob Mar 10, 2012 22:37

RadZiu7 napisał/a:
Jutro sprawdze :) Dodam jeszcze ze tylnia wycieraczka czasem nie wraca na swoje miejsce. Jednym razemz wlacze i wylacze wycieraczke to powyciera i wraca, a innym razem jak wlacze to zaczyna wycierac, a jak wylacze to sie odrazu zatrzymuje.


a wiazka w klapie to u kolegi sprawna... ?:) sprawdz tez przy okazji i wezyk i wizka lubi sie psuc :) siag gumy i bedziesz wiedzial ... co do wezyka to na 99% to.
co do spryskiwacza to na zaplonie pompka dziala slabiej na odpalonym silniku zawsze lepiej psika ...

leszczu - Nie Mar 11, 2012 10:30

RadZiu7 napisał/a:
1) Tylni spryskiwacz raz działa dobrze, raz zle

U mnie było podobnie, raz psikało, a raz nie, aż w końcu przestało. Wymieniłem pompkę i psika aż miło. :wink:
RadZiu7 napisał/a:
2) Chcialbym zmienic przednie spryskiwacze na mglowe

Do tego koniecznie zmiana pompki, bo nasza oryginalna daje słabe ciśnienie do tych dysz. :wink:

kangaroo69 - Nie Mar 11, 2012 12:39

Najlepiej fordowską, nawet zamiennik. Przednie spryskiwacze tylną szybę leją :grin: Ja na szrocie po 5 pln. placilem :wink:
RadZiu7 napisał/a:
Tylni spryskiwacz raz działa dobrze, raz zle.

Masz dwie pompki i pewnie ta od tylnego Ci siadła albo się coś zapchało. Tylko właśnie w fordowskiej jest ten problem że działa na przód i na tył, bo ma dwa wyjścia i wtyczkę +,- i nie wiem jak to podłączyć dlatego jedno wyjście musiałem zatkać bo cały czas się z niego lało :wink:

piek - Nie Mar 11, 2012 14:04

podłącze sie do tematu, mam pytanie na temat spryskiwaczy w R25.
To mój pierwszy Rover więc nie wiem czy to normalne, ale płyn ze spryskiwaczy nie wylatuje w postaci mgiełki lub kropelek, tylko jako równy strumień zarówno z tyłu jak i z przodu, prawie jak z kranu, to normalne ?

Raptile - Nie Mar 11, 2012 14:10

Normalne
leszczu - Pon Mar 12, 2012 13:41

Cytat:
i nie wiem jak to podłączyć dlatego jedno wyjście musiałem zatkać bo cały czas się z niego lało :wink:

Można było zrobić jeszcze inaczej. Podłączyć oddzielnie dysze, czyli jedno wyjście na jedna dyszę itd. :wink:

RadZiu7 - Pon Mar 19, 2012 17:53

Wiazka faktycznie byla troche zmasakrowana, wiec pobawilem sie w lutowanie i wszystkie kabelki sa nowe ;) Jednak nie zmienia to faktu ze dalej kijowo sika. Wezyk nie pozaginany (przynajmniej na odcinku ktory da sie wyciagnac). Pompka?
leszczu - Pon Mar 19, 2012 18:36

RadZiu7 napisał/a:
Pompka?

Na to wychodzi. :wink:

EMERYT19 - Sro Mar 21, 2012 19:44

zamien wezyki na probe i bedziesz wiedzial czy pomka....bo u mnie sa dwie wiec chyba u ciebie tez:) u mnie jak padla pompka to sobie na zlomie znalazlem od toyoty...nie wiem jakiej...tylko ze wtyczke przerabialem... ale potora roku nie zagladalem tam.... a wystarczy odgiac nadkole i kolami skrecic odpowiednio zeby wygodniej bylo..
zdzichu - Sro Mar 21, 2012 23:43

W bagażniku na przewodzie do spryskiwacza jest zaworek zwrotny. Zdejmij tapicerkę na lewym nadkolu i szukaj na wężyku.
KNA - Czw Mar 22, 2012 00:08

W Roverkach seryjnie montowane były podgrzewane spryskiwacze, bo pierwszy raz o tym słyszę? Jeżeli tak, to jak to sprawdzić, czy się takie ma czy nie?
leszczu - Czw Mar 22, 2012 17:41

KNA napisał/a:
W Roverkach seryjnie montowane były podgrzewane spryskiwacze

Seryjnie nie montowali.

RadZiu7 - Czw Mar 22, 2012 21:14

KNA napisał/a:
jak to sprawdzić, czy się takie ma czy nie?


Maja normalnie swoje kable ;p

P.S. Ja wogole mam jaka dziwna wersje.. Podgrz. spryskiwacze, podlokietnik, klima + szyberdach ;| kolor antracyt, jakas dokladka do przedniego zderzaka z emblematem race line (ale to juz chyba ktos sam dolozyl :P )

kurtki - Nie Lis 24, 2013 15:00

Mam problem ze spryskiwaczami, nie dział ani przedni ani tylni. Czy to możliwe żeby padły dwa w jednym czasie ?? ? Czy to może bezpiecznik? ale wycieraczki chodzą.
leszczu - Nie Lis 24, 2013 17:38

kurtki, jeśli nie słychać pompki to pewnie padły.
kurtki - Nie Lis 24, 2013 18:42

Właśnie, problem w tym, że nie słychać. Czy wymiana tych pompek czy silniczków to jakaś skomplikowana robota, czy kosztowna? Kurcze w R620 tego nie miałem :wink:
arczi - Nie Lis 24, 2013 19:12

kurtki, Po pierwsze sprawdź bezpiecznik, dziwne żeby obie padły w tym samym czasie choć to nie wykluczone. Jeśli to nie wina bezpiecznika to musisz sprawdzić czy dochodzi napięcie na pompki. Dostaniesz się do nich skręcając kołami w lewo i zrzucając nadkole prawe- ja tak robiłem. Wyciągasz kostki z pompek i za pomocą miernika albo żarówki badasz napięcie, jeśli dochodzi to winna pompka. Wyciągniesz ją ze zbiornika i wymienisz- siedzi tylko na uszczelce. Silniczka samego nie wymienisz bo to jest całość.
kurtki - Pon Lis 25, 2013 15:05

Dzięki za podpowiedzi, ale jeszcze jedno mam pytanie może dwa, czy pompka od R75 pasuje do R200? i czy pompka od tylniej szyby też znajduje sie przy zbiorniczku? Wiem, że można od Forda , Citroena, ale ja wole jednak Rverkową :wink:
leszczu - Pon Lis 25, 2013 15:40

kurtki napisał/a:
czy pompka od R75 pasuje do R200

Nie.
kurtki napisał/a:
czy pompka od tylniej szyby też znajduje sie przy zbiorniczku?

Tak.

kurtki - Pon Lis 25, 2013 20:03

arczi napisał/a:
kurtki, Po pierwsze sprawdź bezpiecznik, dziwne żeby obie padły w tym samym czasie choć to nie wykluczone. Jeśli to nie wina bezpiecznika to musisz sprawdzić czy dochodzi napięcie na pompki. Dostaniesz się do nich skręcając kołami w lewo i zrzucając nadkole prawe- ja tak robiłem. Wyciągasz kostki z pompek i za pomocą miernika albo żarówki badasz napięcie, jeśli dochodzi to winna pompka. Wyciągniesz ją ze zbiornika i wymienisz- siedzi tylko na uszczelce. Silniczka samego nie wymienisz bo to jest całość.

Sprawdziłem na żarówkę i okazało się, że przynajmniej spryskiwacz tylnej szyby jest spalony, bo żarówka świeci do silniczka od przedniej szyby nie dostałem się. Kurcze ciężko będzie to powymieniać, a nie łatwiej jest zdemontować cały zbiornik i powymieniać ?Tylko nie wiem na ilu śrubach jest przymocowany zbiorniczek.
Mam jeszcze jedno pytanie, gdybym się zdecydował na fordowską pompkę to z jakiego modelu pasują ?? i czy można kupić nową ?

tomaszek22 - Pon Gru 16, 2013 11:32

Moim zdaniem bez sensu zdejmować zbiornik. Ja odchylałem tylko nadkole, wyjąłem starą pompkę, zamontowałem nową - z Tico, kosztowała jakieś 15zł, podłączyłem wężyk, przelutowałem przewody i działało pięknie :)