Zobacz temat - [ 416 Si ] dławi się w trakcie przyspieszania
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [ 416 Si ] dławi się w trakcie przyspieszania

Barosz1990 - Nie Mar 11, 2012 21:25
Temat postu: [ 416 Si ] dławi się w trakcie przyspieszania
Witam serdecznie. Otóż problem pojawił się następujący. Na zimnym silniku kiedy wcisnę gaz od połowy do dechy to na 2jce i biegach wyżej przy przyspeszaniu raz na jakiś czas zadławi się, szarpnie, przerywa ( nie wiem jak to określić ) ogólnie mówiąc - szarpnie z raz - 2 - auto idzie dalej. Wydaję mi się, że jak silnik isę nie rozgrzeje to już czegoś takiego nie ma. Co to może być ? Odkąd auto kupiłem czzyli od około 2.5 roku nie wymieniany był filtr paliwa a kiedy poprzedni własciciel wymieniał nie mam pojęcia. Wydaje mi się również, że pali stosunkowo więcej. Problem zaczął się od tych potężnych mrozów. Zalałem śriodek jakiś do przeczyszczenia paliwa i wydaje się, że jest nawet gorzej.
micheaszu - Nie Mar 11, 2012 23:03
Temat postu: Re: [ 416 Si ] dławi się w trakcie przyspieszania
Barosz1990 napisał/a:
Na zimnym silniku kiedy wcisnę gaz od połowy do dechy

:shock:
na zimno lepiej by silnik serii K nie przekraczal 3000 tys obrotów.

Barosz1990 - Nie Mar 11, 2012 23:38
Temat postu: Re: [ 416 Si ] dławi się w trakcie przyspieszania
micheaszu napisał/a:
Barosz1990 napisał/a:
Na zimnym silniku kiedy wcisnę gaz od połowy do dechy

:shock:
na zimno lepiej by silnik serii K nie przekraczal 3000 tys obrotów.

źle się wyraziłem bo w podłogę go nie cisnę. ale by żwawiej ruszyć lub wyprzedzić to wcisnę do połowy lub za połowę i wtedy coś takiego się dzieje.

psyho99 - Pon Mar 12, 2012 09:02

Ja miałem kiedyś tak, przy delikatnym dodawaniu gazu auto płynnie chodziło, jak wcisnąłem szybciej gaz to lubiał poszarpać i dopiero jak dostał obrotów płynnie przyspieszał.
Winny był palec + kopułka

leszczu - Pon Mar 12, 2012 13:43

psyho99 napisał/a:
Winny był palec + kopułka

Również mogą to być świece, przewody i cewka.
Barosz1990, użyj szukajki, ten problem jest bardzo często poruszany.