Zobacz temat - [r620] Mokry przewód od oleju
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [r620] Mokry przewód od oleju

jackas5 - Czw Mar 15, 2012 01:13
Temat postu: [r620] Mokry przewód od oleju
Witam od jakiegoś czasu zauważyłem plame oleju pod tym kablem, wychodzi z czegoś na czym pisze bosch, ostatnio też auto zaczeło lekko słabnąc przy 1950 obrotów i od 2 tyś jest już ok. Myśle że może być to powiązane, ale z jakiego miejsca leci olej i jak to zatamować?
Dodaje fotke:

Remigiusz - Czw Mar 15, 2012 01:54

jackas5, To nie jest kabel tylko waz ciśnieniowy z Turbo to map-sensora (czujnik ciśnienia doładowania)

Jak tam wydmuchuje sobie olej to już Turbina pada lub ledwo co zipie jak tamtędy olej wyciska. Sprawdź stan oleju sobie w silniku oraz odkręć węzę od Intercooler i zobaczyć czy tam nie leje się olej. To samo na Turbinie zobacz czy w środku nie ma jeziora oleju :neutral:

A tam nie ma gdzieś węzy wspomagania żeby się lalo ?

jackas5 - Czw Mar 15, 2012 15:39

U to nie dobrze... a czy przy padnietej turbinie nie powinien kopcić mocno? Aktualnie nie kopci wcale. Stan oleju jak sprawdzałem dwa dni temu był wporządku, pojde zaraz jeszcze zobaczyć.
Remigiusz - Czw Mar 15, 2012 15:51

jackas5, Jak padnie całkiem to będzie kopciło i auto się nie badzie dało wyłączyć kucykiem a obroty będą rosły.

Sprawdź to wszystko bo mogą to być pierwsze oznaki i nie należy tego lekceważyć.

jackas5 - Pon Mar 19, 2012 20:09

Olej w porządku nic nie ubywa w węże też wytarłem tą plamę wypiąłem ten wąż doładowania i scisnąłem opaską przy łaczniu z tym grybszym krótkim i nie ma plamy, ale nadal mam problem że przy ok. 1950 obrotach dalikatnie słabnie i jak wejdzie na 2 tys idzie normalnie.