Zobacz temat - [Rover 416si]Problem z silnikiem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 416si]Problem z silnikiem

klusekWs - Czw Mar 15, 2012 11:22
Temat postu: [Rover 416si]Problem z silnikiem
Witam,
Jakis czas temu kupiłem Rovera 416si 1997r. w benzynie. Po pewnym czasie użytkowania zauważyłem, że auto ma problem z odpalaniem, a póżniej zauważyłem również brak mocy względem możliwości autka. Tak więc postanowiłem zmierzyć ciśnienie na cylindrach i na dwoch wyszlo 6 Atm. zaś na pozostałych dwóch 9 Atm.
Jako, że zbliża się wiosna, chciałbym w miare szybko i sprawnie załatwić ten temat, więc pytanie do was:
Czy lepiej kupic drugi silnik z przekładka czy może pobawić się w wymianę osprzętu w tym starym?

Z góry dzięki za wszelkie sugestie ;)
Pozdrawiam.

Kozik - Czw Mar 15, 2012 14:12

klusekWs napisał/a:
Jako, że zbliża się wiosna, chciałbym w miare szybko i sprawnie załatwić ten temat, więc pytanie do was:
Czy lepiej kupic drugi silnik z przekładka czy może pobawić się w wymianę osprzętu w tym starym?


jeśli kupisz silnik z przekładką wyjdzie Ci nieco drożej ale gwarancja rozruchowa jest w takim przypadku jak najbardziej wskazana

slax - Czw Mar 15, 2012 14:30

a moze jak i tak chcesz wstawiac inny silnik, warto było by rozebrać ten co masz, może sie okaże że naprawa nie była by kosmicznie droga, a wtedy bedziesz wiedział ze masz silnik sprawny w 100%, czego o używce nigdy nie bedziesz mógł powiedzieć, chyba że także zrobisz mu remont generalny
klusekWs - Czw Mar 15, 2012 14:45

no własnie biore sie za rozbieranie tego silnika puki co zobaczyłem ze pierscienie są do wymiany zobaczymy co dalej wyjdzie w praniu. A z tą wymiana silina tez mi sie o tak o ten pomysł widział powniewaz nie wiadomo w jakim stanie bym kolejny kupił no ale tak doradził mi pierwszy lepszy mechanik do którego go wstawilem pewnie nie chialo mu sie grzeba w to i kazal mi szukac nowego silnika a teraz mam troche wolnego czasu wiec postanowilem sie samemu do niego dobrac
slax - Czw Mar 15, 2012 20:21

No i tak najlepiej, rozbiez na spokojnie, przekalkuluj sobie wszystko, bo jeśli się zdecydujesz na naprawe to bedziesz wiedział co masz
klusekWs - Sob Mar 17, 2012 09:00

Silnik jednak do wymiany, od stanu technicznego do niczego sie nie nadaje...