Zobacz temat - [R416]Światła do jazdy dziennej - jak podłączyć
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R416]Światła do jazdy dziennej - jak podłączyć

danielp1 - Nie Mar 18, 2012 10:14
Temat postu: [R416]Światła do jazdy dziennej - jak podłączyć
Witam jak podłaczyc swiatła do jazdy dziennej w rover 416 si.Tak zeby po przekreceniu kluczyku włączały sie a po właczenie swiateł mijania swiatła dzienne zeby same sie zgasiły
BigBoyPL - Nie Mar 18, 2012 12:25

Światła muszą działać tak że :
Przy odpaleniu silnika same się zaświecają,
W chwili włączenia postojówek/mijania same gasną. W takim razie należy kupić takie światła które mają 3 przewody a w środku przekaźnik normalnie zamknięty, chodzi o to że jak podasz +12 na ten 3 przewód to przekaźnik się otworzy i światła zgasną. Najlepiej wg. mnie podłączyć 1 przekaźnik do kabelka od stacyjki i do zasilania świateł. Natomiast trzeba jeszcze podłączyć się w +12 od świateł do sterowania. Oprócz tego wszystkie zasilania. Jak mało zrozumiałe to mogę zrobić mały schemacik ;]
@Edit schemat:

chudson - Nie Mar 18, 2012 13:37

Światła diodowe pożerają tak mało prądu, że przekaźnik jest zbędny. Wystarczy znaleźć żródło pod maską gdzie prąd jest po włączeniu stacyjki . ( może to być np czujnik wstecznego biegu )
zapal - Nie Mar 18, 2012 16:07

zawsze w zestawie masz przekaznik plus opis jak podlaczyc ja juz kupilem do mojej 200 tylko czekam na lepsza pogode i zabieram sie za montaz pozdro :)