Zobacz temat - [R75] głośny stuk prz hamowaniu,
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] głośny stuk prz hamowaniu,

typek1983 - Czw Mar 22, 2012 08:07
Temat postu: [R75] głośny stuk prz hamowaniu,
zaczęło się od postukiwania podczas jazdy. Dziś rano jak jechałem wolno w korku to przy każdym hamowaniu słyszałem pojedyncze głośne stuknięcie. Stukanie się nasilało i jak dojeżdżałem na firmowy parking to podczas przyspieszania też stuka. Odgłos dobiega z prawego przedniego koła. Co to może być?
MaReK - Czw Mar 22, 2012 08:26

Czyli temat powinien brzmieć "stuki przy hamowaniu i przyspieszaniu".
Najlepiej jakbyś zajrzał pod auto. Podniósł je i z kimś jeszcze sprawdzał wszelkie luzy.

Koła masz dokręcone? Ułożenie klocków i ich zużycie sprawdzałeś?
Może to jest jakiś luz na wahaczu lub tulei, albo łącznik stabilizatora?

Najlepsze co możesz zrobić to podjechać do byle SKP na sprawdzenie przedniego zawieszenia.
U mnie taka przyjemność kosztuje 14 zł.

Pozdrawiam,

sknerko - Czw Mar 22, 2012 08:57

Sprawdź dokręcenie kół jak mówi MaReK miałem to samo i okazało sie ze mi się śruby kół poluzowały w obu kołach a stukało prawe
21matys - Czw Mar 22, 2012 08:59

ja miałem taki cos jak mi padła tuleja wahacza, potem juz nie mogłem dojechać do garazu bo całkowicie sie rozwaliła..... koszt zakupu 30 zł plus robocizna i probłem z głowy, ale lepiej tak nie jeździj bo mozesz wiecej innych podzespołów uszkodzić np wahacz
kranik01 - Pon Kwi 16, 2012 19:15

Objawy typowe do walniętej tylnej poduszki silnika. Cena jakieś 150 + wymiana.
pazdzi0h - Pon Kwi 16, 2012 23:19

99% bedzie to co mowi kranik01 mialem to samo, i wlasnie kupilem za 150 zl na allegro cala lape po regeneracji z nowymi nabitymi gumami, 30 minut roboty i nastala cisza. Stara poducha nie miala doslownie polowy tej duzej gumy a srodek przez, ktory przechodzi sruba wyjalem normalnie reka