Zobacz temat - [R45] Wentylator sprawny czy nie?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Wentylator sprawny czy nie?

gowar - Czw Mar 22, 2012 22:50
Temat postu: [R45] Wentylator sprawny czy nie?
Witam, mam pytanie dotyczące wentylatora, mianowicie nigdy nie slyszalem czy dziala, moze podczas stania w korkach, jazdy zalacza sie a ja go nie slysze, silnik osiaga dobra temperature (posrodku skali) i jakim sposobem bym sie nie przemieszczal czy w korkach czy w trasie utrzymuje sie tak po nagrzaniu caly czas, tez tak macie w swoich roverach ze nie slyszycie wentylatora? a moze on sie nie zalacza? prosze o info pzdr
sTERYD - Pią Mar 23, 2012 00:17

jak masz klimatyzację, to po jej właczeniu powinny się oba wentylatory właczyć, jak nie masz to od nagrzania silnika faktycznie wentylator się rzadko włącza, ale da się do tego doprowadzić. Nie wiem, czy w R45 to działa jak w R400 bo w tym przypadku do sprawdzenia wystarczy odłączyć wtyczkę od czujnika temperatury od komputera i wtedy wentylator się włącza po włączeniu zapłonu, ale w R45 jest nowszy mems, także tam może być trochę inaczej.
panwilli - Pią Mar 23, 2012 13:06

Tak wystarczy odłączyć wtyczkę od czujnika i powinien załączyć się w trybie awaryjnym
bizon - Pią Mar 23, 2012 15:26

Albno jesli jest termowlacznik przy chlodnicy to zewrzec piny wtedy bedzie wiadomo czy przy wysokiej temp sie zalacza
gowar - Pią Mar 23, 2012 19:03

dzieki za podpowiedzi, czyli ogolnie jest tak ze ciezko doprowadzic do uruchomienia wentylatora nawet podczas jazdy w korkach, wczesniej mialem 2 ople i w nich po 15 minutach w korkach uruchamial sie wiatrak az calym autem trzeslo:P