Zobacz temat - [Accord tdi] co to jest ?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [Accord tdi] co to jest ?

Berserker - Pią Mar 23, 2012 14:23
Temat postu: [Accord tdi] co to jest ?
Witam

Zauważyłem że wężyk jak na zdjęciu jest oderwany.
Mechanik pewnego razu mi mówił że to jest coś ważnego i że to powinno być założone.

Ktoś może mi wytłumaczyć co to jest i co powoduje ? :bezradny:

Zdjęcie zostało trochę zdeformowane ale widać o co chodzi.

Pozdrawiam

szoso - Pią Mar 23, 2012 14:59

przewód podciśnieniowy od egr
Remigiusz - Pią Mar 23, 2012 15:37

Berserker napisał/a:
Mechanik pewnego razu mi mówił że to jest coś ważnego i że to powinno być założone.


Made my day :razz:



Ja bym tego już nie zakładał to tylko EGR :wink: Wsadź tam śrubę w wężyk i tyle :mrgreen:

Berserker - Pią Mar 23, 2012 16:35

czyli zbagatelizować sprawę i niech tak wisi ??
Mundekk - Pią Mar 23, 2012 20:50

No a najlepiej to zaślepić egr żeby mieć pewność że nie będzie puszczał spalin ;p EGR to nic dobrego do niczego to nie jest potrzebne. To wymysł ekologów. Lepiej jest nawet jeździć z zaślepionym EGRem bo nie syfi sie dolot(egr prowadzi pełne sadzy spaliny spowrotem do silnika)
karol6376 - Sob Mar 24, 2012 07:45

Mundekk, a jak zaślepie ten EGR to nie odpina sie żadnych kabli od tego sterowika egr? Poprostu zaślepiam i tyle?
Mundekk - Sob Mar 24, 2012 12:36

Ja nie miałem tego problemu bo sterowanie EGR samo mi sie zepsuło i wtedy zdecydowałem sie zaślepić :D Ale z tego co wiem to nie trzeba nic odpinac. Tylko musisz zaślepke zrobić z jakiegoś konkretnego kawałka blachy a nie z puszki po piwie bo może wypalić dziure
Barnaba1995 - Czw Kwi 26, 2012 17:45

A do czego jest to pokrętło co jest ten czerwony przewodzik podpięty?
bo kręciłem tym i nic sie nie zmienia
a po drugie ja mam jeszcze taki sam jak ten czerwony tylko czarny przewodzik i nie wiem gdzie go dać
Pozdrawiam

Remigiusz - Czw Kwi 26, 2012 17:50

Barnaba1995, To co się da kręcić to zawór EGR i tam się nie da nic kręcić żeby ustawic :wink:

Nigdzie go nie dawaj niech tak sobie wisi :wink:

Barnaba1995 - Czw Kwi 26, 2012 20:48

a ten drugi taki sam czarny gdzie ma być? po drugie mam jakąś taką rurke od turbiny i nie wiem gdzie ma być a autko nie ciągnie tak jakby miało połowe gazu turbina pompuje bo sie nadymają przewody szczelne jest bo wymianiałem na nowe więc nie wiem co sie z moim dzieje ale Pali 4,5 litra ale v-max 140km/h
ma ktoś zdjęcie całej tej wnęki tam jak to ma być podłączone?
z góry dziękuje za pomoc i serdecznie pozdrawiam.

To po co to sie kręci?