Zobacz temat - [R 200] Wiązka kabli
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R 200] Wiązka kabli

adafix - Pią Mar 23, 2012 17:02
Temat postu: [R 200] Wiązka kabli
Witam Wszystkich!

Nie wiecie przypadkiem gdzie w Poznaniu lub okolicach mogę zakupić wiązkę kabli, która idzie od deski rozdzielczej do tylnej klapy bagażnika?
Bardzo proszę o pomoc

Pozdrawiam :grin:

leszczu - Pią Mar 23, 2012 17:16

Szukaj na jakimś szrocie, bo o nowej to zapomnij.
PS- Po co ci ta wiązka ??

zdzichu - Sob Mar 24, 2012 00:06

Wiązka od deski do klapy? Ona jest łączona w bagażniku pod tapicerką na prawym nadkolu. Co się dzieje?
adafix - Sob Mar 24, 2012 22:14

Chodzi o to, że przetarła mi się dosyć mocno i jak były mrozy to zrobiło mi się zwarcie. Bezpieczniki mi się trochę podtopiły. Wymieniłem je i zaizolowałem kable w odcinku gdzie się przetarły (czyli w gumie pod klapą) i dlatego pomyślałem, że warto by było przy okazji wymienić całą wiązkę. Aż tak bardzo się na tym nie znam
zdzichu - Nie Mar 25, 2012 00:28

Tak jak napisał kol. leszczu o nowej zapomnij. Na szrocie ani na aukcjach dobrej nie znajdziesz. Jezeli nie można polutować i zaizolować tej którą masz w samochodzie to pozostaje tylko zrobienie nowej we własnym zakresie. Tak jak pisałem jest łączona w bagażniku. Zeby ją wyciągnąć trzeba odsłonić całą prawą stronę w bagażniku włącznie ze słupkiem ( wystarczy odchylić) i wyciągnąć plastiki z klapy (środek i prawą stronę) Wiązkę można wyciągnąć i wymienić przewody na odcinku który jest uszkodzony. Wymieniaj tak zeby nie lutować w tym samym miejscu odcinki przewodów o różnej długości. Najkrótsza wstawka 20 cm (po 10 na stronę od przetarcia) Połączenia zabezpiecz koszulkami termokurczliwymi. Między połączeniami 2-3 cm.Polecam przewody w izolacji silikonowej. Można to z(prze)robić rónież montując styki z F seicento do belki i do klapy.
adafix - Pon Mar 26, 2012 14:14

Tylko pytanie, czy skoro podtopiły mi się bezpieczniki, to czy kable się dalej nie uszkodziły (w stronę deski rozdzielczej). Czyli rozumiem, że cała wiązka idzie dołem auta, przy progach?
zdzichu - Wto Mar 27, 2012 17:47

Które bezpieczniki się podtopiły? Wiązka idzie dołem. W skrzynce może być słaby styk na bezpieczniku (patyna na złączu) stąd większ y opór i grzanie się bezpiecznika. Zacznij od tego. Są preparaty do czyszczenia styków. Wiązka raczej jest dobra.
adafix - Pią Mar 30, 2012 12:23

Ok. W takim razie zobaczę co dam radę sam zrobić. Dziękuję i jak będę miał pytania to się odezwę.
Pozdrawiam