Zobacz temat - [R400] czujnik wkladki urwany
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] czujnik wkladki urwany

adams91 - Pon Mar 26, 2012 18:23
Temat postu: [R400] czujnik wkladki urwany
mam pytanko odnosnie czujnika wkladki od strony kierowcy przy zmianie klamki urwalem kabelek i jest bez tego czujnika i chodzi mi o to od czego on jest i czy ma cos do centralnego bo z pilota czasami ciezko zamknac trzeba sie nawciskac pilotem zeby zamknac nawet zmienilem baterie w pilocie z instrukcja z internetu jak zmienic z rozladowaniem pilota i dalej dup..... za info dziekuje :mrgreen:
szoso - Pon Mar 26, 2012 18:25

awaryjny kod immo wprowadza się kluczykiem a ty urwałeś ten kabel od wkładki, także już wiesz do czego to służy :wink:
adams91 - Pon Mar 26, 2012 18:27

a drogie takie gowienko jest?? hehe bo nigdzie nie moge znalesc;/
Bodziek85 - Sob Mar 31, 2012 23:06

zreanimuj sobie. wkładka a raczej jej czujnik stykowy jest zalany plastikiem - z łatwością dobierzesz sie do pinów po zdłubaniu plastiku i dorobisz kawałek przewodu. Oczywiście przydałaby się znajomość obsługi lutownicy i zdolności manualne. powodzenia !
adams91 - Nie Kwi 01, 2012 12:51

probowalem sie dobrac i rozwalilem na drobne kawalki:)
Bodziek85 - Nie Kwi 01, 2012 15:01

no i dobrze - rozwalasz plastik i powinny Ci sie pokazać dwa piny od tego małego styku we wkładce (dobrze od razu miernikiem sprawdzić sprawność styku) - do nich lutujesz kawałki przewodów. aha - przestrzeń po wywaleniu plastiku musisz czymś zastąpić - ja użyłem kawałków grubej taśmy samowulkanizującej. Te kabelki w starym wozie często się urywają zwłaszcza przy demontażu/wymianie klamki i lepiej od razu to poprawić niż montować naderwane (u mnie ledwo sie trzymały - nie mogłem tak tego zostawić).