Zobacz temat - [R75] Reflektory - oznaczenie, wersja angielska
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Reflektory - oznaczenie, wersja angielska

taz87 - Wto Mar 27, 2012 11:53
Temat postu: [R75] Reflektory - oznaczenie, wersja angielska
Witam wszystkich.
Dzis byłem na badaniu technicznym i pan mnie uswiadomił ze mam lampy angielskie i nici z badania. Powiedzial musi pan wymienic całe lampy albo kupic takie naklejki na nie co koryguja padanie swiatla na innych kierowcow szukałem po necie, allegro, ebay, itd i nic lampa na alegro to cena 250 zl w góre (sztuka) co mi radzicie albo może macie takie naklejki chetnie kupie. prosze o pomoc. Dziekuje z góry

haszczyc - Wto Mar 27, 2012 12:02

z tego co wiem lampy możesz przedstawić na tryb europejski jest tam taka dźwigienka
taz87 - Wto Mar 27, 2012 12:15
Temat postu: problem z lampami
a wiesz mniej wiecej w ktorym miejscu albo cos ?
sknerko - Wto Mar 27, 2012 12:32

No już zostało na forum zweryfikowane, przestawienie tylko przy lampie z soczewką i nie tyle przestawienie co spłaszczenie strumienia. Można w soczewkowych przełożyć przesłonę na na odwrót i wtedy jest OK ale tylko w soczewkach. W zwykłych lampach nic nie zrobisz tylko wymiana. Zakleja się na lampie naklejką angielskie, jak chcesz jechać na kontynent ale sam zrobisz sobie taką naklejkę. Poszukaj w instrukcji obsługi tam jest narysowane jak to zrobić, przy czym nie sądzę żeby na to dali ci przegląd.
haszczyc - Wto Mar 27, 2012 13:36

sprawdź jeszcze oznaczenie swoich lamp sugerując się tym zdjęciem


zamieść ogłoszenie na forum w dziale kupię europejskie lampy myślę że ktoś się zgłosi

occrew - Sro Sie 29, 2012 22:11

znalazlem na kloszu zamontowanej lampy ktora chce wymienic znak E1 (dodam ze 75 jest z belgii), na przegladzie zwrucili mi uwage mowiac ze to lampa angielska... prawa jest OK i tez ma znak E1, teraz kupilem lampe z tym samym znaczkiem (sprzedawca mowi ze europejska) swieci podobnie i na obudowie ma napis made in UK
wiec kto sie myli?

marecki6 - Pon Wrz 17, 2012 13:49

czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć czy lampa z linka poniżej jest UK czy EU ? Sprzedawca nie jest w stanie określić


http://allegro.pl/rover-7....html?source=oo

rafalmis1 - Pon Wrz 17, 2012 16:13

100% anglik
olekkelo - Pon Gru 10, 2012 09:18

Witam, miałem spotkanie z sarną :( (
czy lampa od angola a lampa od "europejczyka" różni się tylko samym kloszem lampy czy całą konstrukcją ?? ?
można wymienić sam klosz ??

Legwan1989 - Sob Mar 09, 2013 20:43

Potrzebuje waszej pomocy bo już zgłupiałem...
Sprawdzałem oznaczenia na swoich lampach:
lewa : E1 <----
prawa E1 ---->

Lampy na pewno niemieckie ale wg artykułu poniżej jedna lampa jest do ruchu lewostronnego a druga prawostronnego ?

http://www.roverki.eu/zro...ochodowych.html

Więc jak ma się do tego oznaczenie E1 ?

[ Dodano: Sob Mar 09, 2013 20:43 ]
Pomoże mi ktoś prawidłowo odczytać oznaczenia tych lamp ? Z góry dziękuję...

rafalmis1 - Sob Mar 09, 2013 22:04

jutro sprawdzę jak jest u mnie i napisze

[ Dodano: Sob Mar 09, 2013 22:04 ]
a tak na szybko: jak podjeżdżasz do ściany to jak świeci ??

Legwan1989 - Sob Mar 09, 2013 22:16

Chwilowo nie mogę podjechać nawet pod ścianę, przód powoli nabiera właściwych kształtów;)

Po zakupie używanych lamp od kolegi z forum vwjacek od razu zrobiłem im polerkę a przy tym zwróciłem uwagę na te symbole...
Oczywiście wcześniej pytałem o nie - potwierdzał że to europa...

rafalmis1 - Sob Mar 09, 2013 23:00

polerkę, aby szkło zrobić gładkie??
Legwan1989 - Sob Mar 09, 2013 23:24

to też ale i zewnętrzne lampy (już nie pamiętam czy to mijania czy drogowe) były żółtawe. Zabieg odbył się przedwczoraj - efekt zadowalający :D
rafalmis1 - Nie Mar 10, 2013 11:06

Legwan1989 napisał/a:
lewa : E1 <----

prawa E1 ---->


mam tak samo i świecą prawidłowo więc nie ma się czym przejmować :)

Legwan1989 - Nie Mar 10, 2013 11:46

Uhh, dzięki wielkie rafalmis1, , kamień spadł z serca, a już byłem trochę skołowany :wink:
marecki6 - Sro Mar 27, 2013 13:42

czy chcąc podmienić obudowę lampy z anglika wystarczy przełożyć sam klosz czy również całe wnętrze lampy ?
olekkelo - Sro Cze 19, 2013 12:35

Też mnie to bardzo interesuje bo mam akurat rozebrane auto i połamane uchwyty....,
wiec może ktoś wie czy lampy angol /europa różnią się tylko kloszem czy też resztą też??

sknerko - Sro Cze 19, 2013 15:54

zwykłe nie soczewkowe lampy maja inny odbłyśnik świateł krótkich i szkło, długie i tylna obudowa są takie same
olekkelo - Sro Cze 19, 2013 17:09

Wiec przeszczep odbłyśników kloszy i silniczków jest do zrobienia bez problemu
a kolor obudowy jasno siwy popielaty prawie czarny nie robi różnicy chyba co :-|

sknerko - Czw Cze 20, 2013 14:07

a czemu miałby robić?
Pingiel - Czw Cze 20, 2013 21:14

Sciągnij sobie instrukcje obsługi i w niej jest wyraźnie pokazane jak należy zakleić lampy. Wg mnie nie musisz mieć specjalnych naklejek ( choć sam nie wiem czy takie istnieją ). możesz spróbować zakleić czymkolwiek aby tylko zmienić kąt padania.

[ Dodano: Czw Cze 20, 2013 21:14 ]
sorki nie dopatrzyłem że sknerko o tym wspomniał :oops:

olekkelo - Pią Cze 21, 2013 15:01

Klosze i odbłyśniki mam już zdemontowane , klosze przepolerwone, czekam za angolami , i przekładka ;)

[ Dodano: Pią Cze 21, 2013 15:01 ]
Teraz zgłupiałem, kupiłem 2 lampy po , i obie maja znak na kloszu od świateł drogowych E1, koleś twierdził że na bank są od anglika, z tabeli ze str 1 wynika że E1 przeznaczenie na niemcy
wiec co teraz, różnią sie tylko odbłyśnikami , czy też fuks i kupiłem lampy za 60zł bez roboty tylko zamontować :-| :-|

sknerko - Pią Cze 21, 2013 22:18

wsadź żarówki i zaświeć na ścianę będziesz widział jak się widmo układa, ja w xenona zaświeciłem diodą z komórki i z bliska na ścianie od razu było widać że angol.
olekkelo - Sob Cze 22, 2013 08:59

Wychodzi na to że na obudowie z tyłu jest albo europa albo uk, czyli albo po naszemu świecą :wink: albo po angielsku,
klosz wydaje się być ten sam, nie wiem czemu wychodzi na to że nie ma różnicy, jeśli jest wybite E1,
na moich auto z Niemiec świeciły normalnie przegląd przeszły 2 razy wybite E1
na zakupionych anglikach wybite E1 świecą po angielsku,

czyli w moim przypadku wystarczy przełożyć odbłyśniki

wystarczy jak mówisz podpiąć prostownik cokolwiek na 12v i skierować na ścianę i widać w którą str świecą, w prawą str to europa, w lewą wiadomo....
i tyle :-) temacie zwykłych reflektorów

zedziczek - Sob Cze 22, 2013 12:18

może ja coś powiem, czy któryś z was czytał instrukcje samochodu ? czasami warto zacząć od takich durnych rzeczy chociaż wiem że ludzie myślą że nie muszą zreszto nie tylko tyczy się to samochodu, wracając do tematu : światła typu xenon w Rover 75 i MG ZT są zbudowane tak aby można było je używać w ruchu lewostronnym i prawostronnym po uprzednim przestawieniu w zależności w jakim ruchu się poruszamy i nie wymagają one przeróbek jak mówiłem producent to opisał w instrukcji, co do koloru świateł to z tego co mi wiadomo szary Rover a czarne MG
sknerko - Sob Cze 22, 2013 13:15

zedziczek super że nas pouczyłeś ale jak chciało by się tobie chwilę poczytać ze zrozumieniem to załapałbyś ze piszemy o zwykłych ryflowanych lampach, poza tym instrukcje czytałem i też kiedyś mi się wydawało ze wajcha przełącza w xenonach i soczewkach z RHD na LHD ale niestety tak nie jest bo ona tylko spłaszcza widmo światła. Wiem to bo kupiłem xenony niestety angielskie i nawet wyjąłem soczewkę z nich i dokładnie ją obadałem wiec najpierw szukamy, potem weryfikujemy, a na końcu pouczamy, OK?
zedziczek - Sob Cze 22, 2013 14:35

sknerko napisał/a:
ja w xenona zaświeciłem diodą z komórki i z bliska na ścianie od razu było widać że angol.


to mnie zmyliło :) dzieki tobie jeszcze kase pewnie odzyskam ze stacji diagnostycznej bo mi ustawiali światła jak zjeżdżałem do PL i mówili że jest ok :)

olekkelo - Pon Cze 24, 2013 08:15

Poprawka klosze też są inne mimo że jedne i drugie mają E1, moje z niemiec , zakupione angole również miały E1, różnica oczywiście w układzie linii
angol - linia "pozioma " i wyraźny skok w lewą górę
europa oczywiście odwrotnie,

Aragorn - Pon Cze 24, 2013 10:12

dodatkowa informacja jest na naklejce z drugiej strony lampy
http://allegro.pl/rover-7...3347181363.html
EURO CODE dla lamp europejskich i UK CODE dla anglików

olekkelo - Pon Cze 24, 2013 20:38

Dokładnie tak, miałem o tej naklejce napisać,
ale mimo wszystko nie rozumiem tego oznacznia E1 i przeznacznie na niemcy :-|
ale nic niech to zostanie zagadką..... :wink:

kmisiowy - Wto Cze 25, 2013 09:17

To ze na lampie napisane jest E1 to nie znaczy ze sa to lampy przeznaczone na niemcy. Wszystkie znaki typu np.E1 E2 E6, sa tylko informacja gdzie lampa byla homologowana ale nie jest to rownoznaczne z przeznaczeniem na ten rynek. Do roverow lampy robila chyba Hella stad jest niemiecka homologacja, ale zarowno wersje europ jak i angielskie beda mialy E1. Zeby sprawdzic z ktorego rynku jest lempa trzeba nia zaswiecic.
Pozdr