Zobacz temat - [R75] Brak wężyka odmy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Brak wężyka odmy

taz87 - Sob Mar 31, 2012 13:26
Temat postu: [R75] Brak wężyka odmy
Witam mam do was pytanie czysto teoretyczne. Przy zmienianiu filtra zauwarzyłem ze nie mam na silniku jednego weżyka i jakie maoga byc tego skutki zdjecie zaporzyczylem sobie od użytkownika "Grota10" za co dziekuje. I tak na marginesie czy mozna dokupic sobie do auta i zamontować interkuler ? dzięki z góry pozdrawiam.
21matys - Sob Mar 31, 2012 14:31

taz87 napisał/a:
I tak na marginesie czy mozna dokupic sobie do auta i zamontować interkuler ?
raczej z tego co wiem to fabrycznie kazdy CDT miał intelcooler znajduje sie z przodu przed chłodnicą jak masz spreżarke to masz intercooler

w tym poscie masz pokazany kawałek intercoolera raz z wywalonym kolanem
http://www.the75andztclub...818&postcount=2

taz87 - Sob Mar 31, 2012 15:18

Ale mi tez sie rozchodzi o ten weżyk podobno ze to jest od odmy ale nie jestem pewny.
Pieta - Sob Mar 31, 2012 19:56

To jest od odmy
Idzie dalej do przewodu powietrznego za filtrem powietrza, przed turbiną i dalej razem z powietrzem to turbiny i intercoolera.

Poza tym, że olej z odmy cieknie na drogę to w przewodzie powietrznym masz dziurę i turbina zamiast brać powierze tylko przez filtr to bierze również z tej dziury gdzie powinien być przewód

taz87 - Nie Kwi 01, 2012 11:22

dzieki pieta za info a jeszcze jedno moze byc przez to ze nie mam twgo wężyka to może byc auto troche mulaste czy nie ma to znaczenia zadnego??