Zobacz temat - [R45] Dwa problemy z elektryką.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Dwa problemy z elektryką.

KNA - Nie Kwi 01, 2012 19:48
Temat postu: [R45] Dwa problemy z elektryką.
Ostatnio postanowiłem poswięcić połowę swojej uwagę na moją 45 (wcześniej cała szła na 200) i znalazłem usterki.

1. Dzisiaj, jadąc sobie, raptem przestały działać mi kierunkowskazy. Tak samo jak nie paliły się kierunkowskazy, tak też nie paliły się kontrolki od nich. W domu sprawdziłem bezpieczniki i byłu ok. Po ich wyciągnięciu i ponownym wsadzeniu, kierunkowskazy odżyły. Nie wiem czy to jakaś zawiecha była czy co. Problem w tym, że nie działają awaryjne. Wciskam przycisk i nic. Myślałem, że może się odłączył, ale nie i nie mam żadnego pomysłu dlaczego nie działa mimo, że kierunki tak.

2. Problem z alarmem. Tak sobie chciałem sprawdzić jak on działa, bo jakoś nie miałem okazji (to chyba dobrze) i zauważyłem, że włacza się tylko jak zostanie zamknięty i ktoś otworzy drzwi, ale na wstrząs auta i ruchu w środku już nie reaguje (czujki w kabinie są). Nie wiem teraz czy tak ma być czy jednak jest coś nie tak.

leszczu - Nie Kwi 01, 2012 19:53

KNA napisał/a:
1. Dzisiaj, jadąc sobie, raptem przestały działać mi kierunkowskazy. Tak samo jak nie paliły się kierunkowskazy, tak też nie paliły się kontrolki od nich. W domu sprawdziłem bezpieczniki i byłu ok. Po ich wyciągnięciu i ponownym wsadzeniu, kierunkowskazy odżyły. Nie wiem czy to jakaś zawiecha była czy co. Problem w tym, że nie działają awaryjne. Wciskam przycisk i nic. Myślałem, że może się odłączył, ale nie i nie mam żadnego pomysłu dlaczego nie działa mimo, że kierunki tak.

A niema przypadkiem oddzielnego bezpiecznika od awaryjnych ??
KNA napisał/a:
2. Problem z alarmem. Tak sobie chciałem sprawdzić jak on działa, bo jakoś nie miałem okazji (to chyba dobrze) i zauważyłem, że włacza się tylko jak zostanie zamknięty i ktoś otworzy drzwi, ale na wstrząs auta i ruchu w środku już nie reaguje (czujki w kabinie są). Nie wiem teraz czy tak ma być czy jednak jest coś nie tak.

Może ten czujnik jest nie podłączony. Sprawdzałeś ??

KNA - Nie Kwi 01, 2012 20:03

No przy okazji sparwdzania dlaczegi mi nie działają kierunki, sprawdziłem też ten bezpiecznik i był dobry. Z resztą pobierznie też przejrzałem inne i raczej wszystkie były ok.

Co do alarmu, to szczerze, nie sprawdzałem, Nie wiem jak miałaby wyglądać ta wtyczka od nich. Druga sprawa, to czy ten oryginalny alarm ma w ogóle czujnik wstrząsowy auta ?

sknerko - Nie Kwi 01, 2012 20:06

KNA napisał/a:
Co do alarmu, to szczerze, nie sprawdzałem, Nie wiem jak miałaby wyglądać ta wtyczka od nich. Druga sprawa, to czy ten oryginalny alarm ma w ogóle czujnik wstrząsowy auta ?

Ma, poszukaj w postach Remigiusza on walczył z podłączeniem tego czujnika i były tam fotki co i jak

KNA - Nie Kwi 01, 2012 20:38

Dzięki, zaraz poszukam. :wink:

[ Dodano: Nie Kwi 01, 2012 20:38 ]
Ok, na temat alarmu już wszystko wiem. Niestety dalej nie daje mi spokoju dlaczego nie działają te awaryjne. Jakieś pomysły?