Zobacz temat - Jechałem MG750 - wrażenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Offtopic - Jechałem MG750 - wrażenia

maciej - Sro Kwi 04, 2012 10:43
Temat postu: Jechałem MG750 - wrażenia
No miałem właśnie rano okazję na taką przejażdżkę i skorzystałem. :)
Wersja przedłużona, V6, automat, przebieg 20 tys. km.

Innym wyborem była taksówka Toyota Camry, więc wiadomo - wyboru nie było. ;)

Niestety jechałem tylko jako pasażer, w dwie strony, po jakieś 10 km, przez ranne korki, pod równych i szerokich, zbudowanych za petro- i gazodolary, ulicach pięknego miasta Doha stolicy Kataru. ;)

Wrażenia:
- wygląd: oprócz kształtu kufra, grilla i tylnych lamp (no i znaczka SAIC motors na szybach) nic się nie zmieniło
- wnętrze: wygląd również nie zmieniony, ale jakość wykończenia - Dacia Logan niestety :(
Tapicerka skórzana, ale wszystkie plastiki wymienione na takie twarde, błyszczące, najpodlejszego gatunku, w obu zagłówka zabudowane DVD, ale "bezmarkowe", system audio - chyba ten podstawowy
- jazda: ciężko coś powiedzieć - równe drogi, korki, więc żadnych wrażeń, oprócz jednego - na jednych światłach jakieś dziwne nierównomierne wibracje, obstawiałbym problemy ze skrzynią automatyczną, ale nie wiem, potem już się to nie powtórzyło.

Zapomniałem dodać: samochód to hotelowa "limuzyna" do wożenia gości, serwisowana i prowadzona przez ludzi z któregoś z azjatyckich krajów (zwykle Pakistan, Bangladesz itp), którzy przyjeżdżają tu do pracy, bo miejscowi się takimi zawodami nie zajmują, więc ciężko powiedzieć, czy np. te wibracje to kwestia złego użytkowania i serwisu, czy jakaś wada, raczej nie dziurawych dróg, bo te są tu dość przyzwoite, choć od czasu do czasu może się zdarzyć jakaś nierówność - zwykle w okolicach placów budów, który jest tu masakrycznie dużo...

Jak któregoś dnia wyjdę wcześniej z pracy, to zrobię zdjęcia - hotel ma ich chyba 6, wszystkie białe ze względu na temperatury panujące tutaj, i zwykle stoją obok siebie na parkingu obok wejścia.

I w sumie to jest tu MAŁY SAMOCHÓD. ;)

Królują LandCruiser'y V8, wszelkie amerykańskie pick-up i temu podobne auta japońskich marek (Toyota Tundra itp), Toyotami Camry jeżdżą tu "biedni" europejczycy, a kompaktami, to już tylko właśnie pracownicy najemni z Indii, Pakistanu, czy Bangladeszu.

No o autach typu Bentley Continental GT, czy wszelkie merce AMG nie wspominam - stoją na każdym rogu. ;)

sobrus - Sro Kwi 04, 2012 10:56

Heh czyli mimo wszystko chińszczyzna, tyle że na lepszych rozwiązaniach.
Ciekawe czy MG 550 też ma takie słabe plastiki.

sknerko - Sro Kwi 04, 2012 11:25

sobrus napisał/a:
Ciekawe czy MG 550 też ma takie słabe plastiki.

Takie same a nawet trochę gorsze moim zdaniem, jak oglądaliśmy je na Bednarach to właśnie plastik był w tych autach największą wadą.

Marian_K - Sro Kwi 04, 2012 16:48

maciej napisał/a:
Niestety jechałem tylko jako pasażer, w dwie strony, po jakieś 10 km, przez ranne korki, pod równych i szerokich, zbudowanych za petro- i gazodolary, ulicach pięknego miasta Doha stolicy Kataru. ;)
To Cię Macieju wywiało.... fiu fiu...
maciej napisał/a:
No o autach typu Bentley Continental GT, czy wszelkie merce AMG nie wspominam - stoją na każdym rogu. ;)

No to po godzinach wycieczka do salonu i powrót do kraju AMG :wink:

Pozdrawiam!

maciej - Nie Kwi 08, 2012 14:15

Marian_K napisał/a:
To Cię Macieju wywiało.... fiu fiu...

Taka praca...
I tak bywało już gorzej, bo tu przynajmniej różnica czasu nie przeszkadza. ;)
Marian_K napisał/a:
No to po godzinach wycieczka do salonu i powrót do kraju AMG :wink:

A żebyś wiedział - koledzy, którzy tu są dłużej, to kombinują, jak coś ciekawego przywieźć na "mienie przesiedleńcze", bo ceny takich aut używanych tu są sporo niższe niż w Europie.
Ja mam nadzieję, że nie zabawię tu tyle czasu. ;)

A co do MG750 jeszcze, to przepraszam, Chińczycy zmienili oprócz plastików też trochę detali we wnętrzu (też ewidentnie "księgowy się dorwał") - np. o ile pamiętam, w R75/MG ZT przyciski otwierania szyb są owalne, żeby pasowały do kształtu deski itp.

W MG750 są prostokątne, żeby pasowały też do wszystkich innych modeli. :(

Pewnie jeszcze kilka takich detali by się znalazło. :(

Np. osłona poduszki powietrznej kierowcy, to aż "gryzła w oczy plastikowością". :(

[ Dodano: Nie Kwi 08, 2012 14:15 ]
Wczoraj wieczorem widziałem jeszcze MG 550S 1.8T. :)

Nie podoba mi się - jest "zwykłe do bólu", a do tego te przednie światła w kształcie słuchawek telefonicznych - massakra... :(

Niestety znów nie wziąłem aparatu, ale spróbuję się dziś poprawić. ;)