Zobacz temat - [R45] Nie chce odpalić na rozgrzanym silniku.
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Nie chce odpalić na rozgrzanym silniku.

KNA - Sro Kwi 04, 2012 17:55
Temat postu: [R45] Nie chce odpalić na rozgrzanym silniku.
Panowie, wczoraj pojawił mi się dziwny problem, a mianowicie, auto nie chce odpalić jak silnik jest rozgrzny. Podwiozłem brata do szkoły, na chwilę zgasiłem auto bo poszedłem do sklepu, wracam, przekręcam kluczyk, kręci dobrze, ale nie chce odpalić, musiałem odczekać dłuższą chwilę i dopiero się jakoś udało. Dzisiaj to samo, jak jest zimny to pali na dotyk, jak się przejadę i się rozgrzeje to znowu problem. Ma ktoś jakiś pomysł?
leszczu - Sro Kwi 04, 2012 17:57

Czujnik wału przeczyść. Jak nie pomoże to wymiana. :wink:
KNA - Sro Kwi 04, 2012 18:04

Dzięki, tylko nie wiem jak ja się mam do niego dostać? Bo to chyba chodzi o ten, z tego tematu:
http://forum.roverki.eu/v...=czujnik+wa%B3u

leszczu - Sro Kwi 04, 2012 18:08

Tak, o ten. :wink:
KNA - Sro Kwi 11, 2012 19:21

Dziś miałem trochę czasu więc pogrzebałem. Wyciągnąłem ten czujnik i go przeczyściłem mimo, że i tak wyglądał prawie jak nowy. Nic to nie pomogło. Postanowiłem go sprawdzić tak jak to było opisywane na forum, rozgrzałem silnik, aż sam zgasł (tak, teraz już jak się rozgrzeje to sam gaśnie, nawet podczas jazdy), wyciągnąłem go, ostudziłem, wsadziłem i dalej nie chce odpalić (dla pewności powtórzyłem tą czynność kilka razy). Wychodzi na to, że to chyba jednak nie wina tego czujnika. Od razu mówię, że żadne kontrolki ostrzegawcze mi się nie zapalają. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
Adrian - Sro Kwi 11, 2012 19:40

To spróbuj jeszcze rozgrzać samochód do momentu aż zgaśnie, a potem wrzuć V bieg i go trochę przepchnij. Potem spróbuj odpalić.
KNA - Sro Kwi 11, 2012 19:48

Sory, ale nie bardzo rozumiem jak mam to zrobić, bo chyba nie bardzo da radę przepchnąć auto na biegu, a tym bardziej V. Tak poza tym to co w ten sposób mam sprawdzić?

PS: Tak, jestem jeszcze w miarę młodym kierowcą i trzeba mi wybaczyć niewiedzę i głupie pytania. :mrgreen:

Adrian - Sro Kwi 11, 2012 20:20

KNA napisał/a:
co w ten sposób mam sprawdzić?
Czujnik położenia wału. Tylko, że w inny sposób.
KNA napisał/a:
bo chyba nie bardzo da radę przepchnąć auto na biegu, a tym bardziej V
Na piątym jest dużo łatwiej, niż na pierwszym. :wink:
KNA - Wto Kwi 24, 2012 19:25

No to już wszystko jasne :mrgreen: , jutro to sprawdzę.

[ Dodano: Wto Kwi 24, 2012 19:25 ]
Niestety, ale to chyba nie wina czujnika, bo wymieniłem go dzisiaj na inny i jest to samo, poza tym od jakiegoś czasu auto wogóle przestało odpalać, nawet na zimnym silniku, a jak juz się jakoś uda to przejedzie góra 1 km i koniec jazdy. Nie mam juz pomysłu co to może być.

bronx - Wto Kwi 24, 2012 19:34

Wydaje mi się, że to jest dosyć ciężka usterka do zdiagnozowania, chyba nie ominie Cię wizyta u mechanika, a najlepiej byłoby go podłączyć pod komputer.
leszczu - Wto Kwi 24, 2012 20:38

Sprawdź jeszcze w jakim stanie są świece. :wink:
KNA - Wto Kwi 24, 2012 20:42

No w sumie racja, bo ich nie sprawdzałem. Wydawało mi się, że jak z nimi byłoby coś nie tak to auto mogłoby po odpaleniu pracować nierówno, dusić się, ale nic takiego nie było, jak odpalił to pracował idealnie, do momentu aż poprostu zgasł i wtedy już wcale nie pracował.
keczu - Wto Kwi 24, 2012 21:57

Jak miales auto z czujnikiem na podmiane to podmien jeszcze cewki na probe. Cewki wlasnie tak padaja po trochu jek sie nagrzewaja.