Zobacz temat - [R75] Silnik nie odpala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Silnik nie odpala

surek16 - Sob Kwi 07, 2012 10:21
Temat postu: [R75] Silnik nie odpala
WITAM

Proszę o szybką odpowiedz nie mam czasu szukać i dochodzić problem polega na tym że auto wzieła moja mama, pojechała na zakupy postawiła auto i wszystko było ok, wychodzi ze sklepu i nic auto nie odpala..... rozrusznik kręci ale nie odpala tak jak by immo... , więc spanikowana dzwoni do mnie ja do kolegi i uzbrajamy się na robote a mama dzwoni i mówi że wróciła z następnego sklepu i auto odpaliło od 1 razu ?? ?? o co kaman bo za 1 razem przy telefoni kręciła ze 3 razy i to sporo i do tego też sama??? Pomocy bo mam noge połamaną i potrzebuje pewnego rowerka bo tylko on mnie wozi :(

apples - Sob Kwi 07, 2012 10:49

surek16, co tak panikujesz. :roll: Napisałeś ze nie odpala, a odpalił. Pojeździj i zobacz czy się powtórzy.
SeniorA - Sob Kwi 07, 2012 11:14

surek16 napisał/a:
Pomocy bo mam noge połamaną i potrzebuje pewnego rowerka bo tylko on mnie wozi
jak chcesz wiedzieć co mogło być przyczyną (może pada czujnik położenia wału) i być przygotowanym na ponowną sytuację , to szybko podłącz auto do komputera diagnostycznego póki błąd jest w pamięci, bo po pewnej ilości uruchomień silnika błąd się zlikwiduje.
surek16 - Sob Kwi 07, 2012 15:07

narazie jest ok,przy okazji wziołem się za VIS i okazało się że w jednym jest uszkodzony przełącznik... teraz kolejne pytanie jak wpisać w google bądz o co pytać, jak te przełączniki się konkretnie nazywają
rtoip69 - Sob Kwi 07, 2012 15:24

http://moto.allegro.pl/mi...2234064722.html
Markzo - Sob Kwi 07, 2012 15:38

a nie swiecila sie jej na komputerze kontrola trakcji wtedy? nasz mial raz taki motyw, ze krecil i krecil i nie odpalil, a na wysweitlaczu pojawila sie ikona kontroli trakcji, odpialem na chwile akumulator i problem znikł, nigdy wiecej nie wrocil.
sknerko - Sob Kwi 07, 2012 16:05

Markzo, Ja mam czasem taki motyw, że odpali ale kontrola trakcji się świeci i muszę zgasić i odpalić jeszcze raz i auto już działa normalnie. Właśnie wtedy jak odpali ze świecącą się kontrolą trakcji trzeba trochę dłużej kręcić ale odpala.
surek16 - Sob Kwi 07, 2012 21:51

co do vis to znalazłem orginał
http://www.conrad.pl/Mikr...aa8abd%2Fmd5%7D

a co do odpalaniu to zawsze po odpaleniu pokazuje mi się na sekunde na kompie znaczek trakcji

SeniorA - Nie Kwi 08, 2012 11:23

Cytat:
zawsze po odpaleniu pokazuje mi się na sekunde na kompie znaczek trakcji
tak ma być , to jest sprawdzenie żarówki.
zosia - Pon Mar 04, 2013 10:14
Temat postu: Rover-ek nie może odpalić
Witam, przez tydzień nie jeździłam moim Rover-kiem. Po tym czasie nie mogę go odpalić. Wcześniej stał dłużej w gorszych warunkach (śnieg) ale odpalał i chodził bez zarzutu. Teraz podczas wielokrotnych prób tylko 'kręci' ale nie odpala. I wciąż świeci się kontrolka trakcji (trójkącik ze strzałką). Próba dolania paliwa nic nie pomogła, bo myślałam, że może gdzieś się dostała woda lub powietrze. Ładowanie akumulatora przez kable również nic nie zmieniło. Co może być przyczyną i jak go ewentualnie odpalić? Czy już tylko pozostaje warsztat i sprawdzenie komputera?