Zobacz temat - [R45] Roverek kopie prądem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45] Roverek kopie prądem

luk474 - Wto Kwi 10, 2012 17:37
Temat postu: [R45] Roverek kopie prądem
nie mam pojęcia co się stało ale dzisiaj roverek zaczął mnie kopać prądem po dotknięciu karoserii. Nigdy wcześniej to się nie zdarzyło. w sobotę testowałem nową szybę w deszczu czy nie przecieka... może woda gdzieś się dostała?

proszę o jakieś sugestie bo to strasznie wkurzające

frydrys - Wto Kwi 10, 2012 23:19

mój tez mnie kopie :razz: nie ma sie co zamartwiac to normalna rzecz, załóż sobie uziemienie i bedzie po problemie, maluchy nie które były wyposazone w taki pasek pod tylnym zderzakiem który szurał po asfalcie :wink:
luk474 - Sro Kwi 11, 2012 04:46

prądu się nie boję..tylko martwi mnie, dlaczego zaczął teraz...

ale dzięki za świadomość, że nie jestem sam :mrgreen:

R400 - Sro Kwi 11, 2012 08:06

mój R mnie "kopał" jak były tej zimy silne mrozy, a tak to nie
mastersik - Czw Kwi 12, 2012 09:16

Mój Roverek też czasem kopie. Ale to raczej kwestia na magnetyzowania. Za każdym razem dotknij ziemi palcami a potem roverka to nie będzie kopało ;p
truten23 - Nie Kwi 29, 2012 02:29

Może chodzisz w elektryzujących się ubraniach? :wink:
Jordan87 - Sro Maj 02, 2012 15:37

W większości przypadków jest to wina elektryzujących ubrań lub wyprania foteli w kiepskim środku.
Kiedyś gdzieś czytałem że współczesne mieszanki opon są z odpowiednią domieszką czegoś tam i auta nie wymagają już stosowania tych wiszących gum (są w małym stopniu półprzewodnikami) :)
A może ostatnio zmieniałeś opony? :P

luk474 - Sro Maj 02, 2012 15:55

nie bo to było przed zmianą... moze przyczyną jest to, ze wylał się akumulator?
Jordan87 - Sro Maj 02, 2012 17:06

Tak wysokie napięcie nie ma prawa odłożyć ci się na karoserii z instalacji 12V :)

Możesz zrobić eksperyment. Zanim zaczniesz wysiadać z auta dotknij karoserii, raczej nic nie poczujesz (wyrównasz ładunki na tobie i aucie) puść, wysiądź i dotknij ponownie auta. Jeśli kopnie znaczy że ładujesz się podczas wsiadania i wysiadania i dlatego cię kopie :)

sobrus - Sro Maj 09, 2012 09:24

Mój nie kopie ... ale Omega mojego Taty owszem.
Oba samochody nie mają uziemienia i nie mają problemów z elektryką.
Ciekawe dlaczego tak się dzieje.

Tuhad - Wto Maj 15, 2012 15:06

Fizyka moi kochani, fizyka :D a tak już całkiem serio u mnie też jakoś od niedawna zaczął kopać prądem, a tak w ogóle to samochód podczas jazdy się elektryzuje no i gdzieś musi się "wyładować" pierwszą ofiarą jest kierowca a reszta to osoby postronne :D