Zobacz temat - [rover 45] Czy to HGF czy tylko chłodniczka oleju?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [rover 45] Czy to HGF czy tylko chłodniczka oleju?

kuba6216 - Sro Kwi 11, 2012 15:12
Temat postu: [rover 45] Czy to HGF czy tylko chłodniczka oleju?
Więc tak mam rovera 45 1.8 kupiłem w styczniu od mies. obserwuje, że w zbiorniczku wyrównawczym na ściankach osadza się brązowo, kremowo, czarnawy osad. Płynu nic, a nic nie ubywa, jak już to jest go więcej... Temp. jest stale na równym poziomie, na bagnecie ani pod korkiem wlewu oleju nic nie zauważyłem, olej też wydaje się by na równym poziomie. Czy to HGF czy tylko chłodniczka oleju? Co myślicie? Wiele osób pisze że im ubywa płyn, a mi w niewielkiej ilości jak już na odwrót się dzieję.
leszczu - Sro Kwi 11, 2012 15:43

Piszesz, że przybywa płynu ?? Prawdopodobnie to niestety uszczelka pod głowicą. :/
bizon - Sro Kwi 11, 2012 16:10

kuba6216 napisał/a:
Wiele osób pisze że im ubywa płyn, a mi w niewielkiej ilości jak już na odwrót się dzieję

bo przy walnietej uszczelce idzie plyn do oleju lub olej do plynu

kuba6216 - Sro Kwi 11, 2012 18:17

To znaczy przybywa pewnie tego oleju patrząc po kolorze. Bo czytałem jeden post, ale w roverze 75 gościu miał identyczne objawy zaparł się że to nie uszczelka wymianił tą chłodniczke i było ok to tak w skrócie. Ale też zauwarzyłem że wszystko się zaczeło jak wymieniałem cały rozrzad, olej, pompe wody, uszczelniacze...
szoso - Sro Kwi 11, 2012 18:42

twój silnik nie posiada raczej chłodnicy oleju
na pewno ma ją diesel i kv6