Zobacz temat - [Freelander 1.8 98']Security Card - EKA Code - gdzie zdobyć?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) - [Freelander 1.8 98']Security Card - EKA Code - gdzie zdobyć?

marines081 - Nie Kwi 15, 2012 17:14
Temat postu: [Freelander 1.8 98']Security Card - EKA Code - gdzie zdobyć?
Witam.
Moja karta bezpieczeństwa z freelandera została wyrzucona przypadkiem przy sprzątaniu. Tu pojawia się pytanie, gdzie zdobyć kod do immo (EKA), żeby w razie czego móc odblokować przez zamek kierowcy? Znalazłem stronki, gdzie wpisuje się VIN, ale kosztuje to 17 funtów. Istnieje możliwość kontaktu z serwisem i odzyskanie tego z bazy danych? Pozdrawiam

amik - Nie Kwi 15, 2012 19:05

witam to ja bym też prosił o taką pomoc ,bo ja takowej karty nawet nie mam :cry:
win32 - Nie Kwi 15, 2012 19:14

Możliwości są zasadniczo dwie :
-ASO - po okazaniu dowodu rejestracyjnego, osobistego i VINu auta.
-Autologic (stąd mam swój) po podłączeniu do auta, nawet możecie sobie na własny zmienić (łatwiejszy do zapamiętania)

P.S
Zmoderowano P.Sa albowiem był nie prawdziwy :oops:

SyntaX - Nie Kwi 15, 2012 19:16

A kolega Mariusz nie będzie miał możliwości odczytania kodu.
U mnie niestety nie pomyśleli i nie wpisali w książkę.

win32 - Nie Kwi 15, 2012 19:17

Nie wiem czy T4 czyta i zmienia EKA bo się nie bawiłem ;)
SyntaX - Nie Kwi 15, 2012 19:23

U mojego Taty była jakaś naklejka z bodajże 5 cyframi podklejona do deski rozdzielczej z napisem Security Code.
Możliwe by to był ten kod i by go podklejali do deski.
Było to przyklejone do takiego białego modułu montowanego pod deską rozdzielczą w okolicy tunelu środkowego.

win32 - Nie Kwi 15, 2012 19:26

Fabrycznie EKA nigdy nie jest umiejscowiona w samochodzie - Mija się to z jego funkcją, i przypomina napisanie PINu na karcie od bankomatu.

To co pokazałeś to IMMO - jak ktoś do niego EKA przykleił to pogratulować :rotfl: :nook:

marines081 - Nie Kwi 15, 2012 19:34

win32
Ja sekwencję przekręceń kluczykiem wprowadzałem zamkiem od drzwi, wtedy odpalał. 6 minut czekania po przekreceniu kluczyka a później sekwencje raz w jedną, raz w drugą stronę.

win32 - Nie Kwi 15, 2012 20:01

Sorry, mój błąd - pomyliłem modele :oops: , w istocie we Freelku zamkiem w drzwiach
marines081 - Nie Kwi 15, 2012 20:31

http://www.mgrovercodes.c...der-1/eka-code/
Czy takiemu czemuś można zaufać, gdyby przypadkiem pojawił się problem z pilotem i na gwałt potrzebowałbym auta? W sumie wydawanie 100zł na numerek, który zapiszesz na kartce i będzie tylko awaryjnie to sporo.

sknerko - Nie Kwi 15, 2012 23:06

T4 też to czyta, mi mariusz418 odczytał choć mam na kartce w dokumentach auta
SyntaX - Pon Kwi 16, 2012 08:44

No nic kolejny zlot już za miesiąc.
Trzeba będzie Mariuszowi kolejną flaszkę naszykować. :mrgreen:
Wyczytałem że w moim da się tez zrobić auto-domykanie szyb z pilota.
Trzeba się będzie pokręcić na zlocie.
Ja się nastawiam na kilka dni.

sknerko - Pon Kwi 16, 2012 09:08

SyntaX napisał/a:
Wyczytałem że w moim da się tez zrobić auto-domykanie szyb z pilota.

Dobra, to napisz w jakich się da co?
Bo może jest jak z R75 że nie ma reguły