Zobacz temat - [R214i] Problemy z szarpaniem podczas jazdy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R214i] Problemy z szarpaniem podczas jazdy

adylth - Pon Kwi 23, 2012 10:08
Temat postu: [R214i] Problemy z szarpaniem podczas jazdy
Witam
Jestem posiadaczem Roverka ,od jakiegoś czasu borykam się z dość irytującym problemem .Otóż podczas jazdy auto drastycznie szarpie ,nie mogę jechać więcej niż 60km/h .Problem występuje zarówno na zimnym jak i rozgrzanym silniku ,w sumie niezależnie od prędkości ,podczas jazdy słychać dziwne pukanie .Niedawno wymieniałem kompletne sprzęgło ,filtr powietrza ,kable , świece .Auto dziwnie zaczęło się zachowywać po wymianie sprzęgła u mechanika . Jeżeli ktoś borykał się z tym problemem proszę o radę ,gdzie mam szukać usterki.

Ps. Orientujecie się może jaki bezpiecznik jest odpowiedzialny za światło w bagażniku ? :)

Pozdrawiam

rovek - Pon Kwi 23, 2012 10:54

adylth napisał/a:
Auto dziwnie zaczęło się zachowywać po wymianie sprzęgła u mechanika .

Na pierwszy ogień sprawdź dolot powietrza czyli czy opaski są pozaciskane, tunel nie spadł z kolektora, filtr czy jest dobrze założony.

Upewnij się też co do założenia kabli na aparat zapłonowy i sprawdź go tzn kopułkę i palec.

Cytat:
Ps. Orientujecie się może jaki bezpiecznik jest odpowiedzialny za światło w bagażniku ? :)

Tak, ten sam co od oświetlenia w kabinie, pozostaje ci wiązka tylnej klapy i żarówka.

adylth - Pon Kwi 23, 2012 14:16

Jeszcze dodam ,że na tłumiku końcowym jest wręcz czarny osad od dymu . Także może jest coś zapchane , przepustnica oraz dolot wyglądają w porządku
leszczu - Pon Kwi 23, 2012 14:24

Wykręć świece i zobacz w jakim są stanie. :wink: