Zobacz temat - [R416]Oświetlenie wnętrza po otwarciu auta z pilota
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R416]Oświetlenie wnętrza po otwarciu auta z pilota

etm - Pon Kwi 23, 2012 21:16
Temat postu: [R416]Oświetlenie wnętrza po otwarciu auta z pilota
Witam.
Przeszukałem chyba już całe forum i niestety nie znalazłem odpowiednich ew, wystarczających informacji na moje pytanie. Otóż, niektórzy tutaj wspominają o tym, że gdy auto otworzą z pilota, to wtedy automatycznie zapala im się oświetlenie we wnętrzu(nie otwierając ręcznie drzwi).
Szukałem jakichkolwiek informacji na ten temat, lecz niestety nic nie znalazłem. Może ktoś z Was jest w stanie powiedzieć Mi jak można tą funkcję włączyć, ew. co sprawdzić jeśli coś mogło się uszkodzić.

P.S. Tak to poza tym, oświetlenie pracuje prawidłowo, tzn, zapala się po otwarciu drzwi

Robert_ - Pon Kwi 23, 2012 21:45

W modelu przedliftowym 400(w poliftowym prawdopodobnie też) po otwarciu drzwi z pilota światło się nie zapala.
Dopiero po otwarciu drzwi "ręcznie", a po zamknięciu z pilota, a także po kilku minutach przy otwartych/zamkniętych drzwiach światło stopniowo przygasa.

Stanislaw - Pon Kwi 23, 2012 22:07
Temat postu: swiatlo
W mojej 45 rocznik 2000 swiatlo zapala sie po otwarciu drzwi pilotem,powoli potem przygasa po wlozeniu kluczyka do stacyjki i odwrotnie zapala sie po wyjeciu kluczyka ze stacyjki,po zakonczeniu jazdy i gasnie powoli po zamknieciu drzwi pilotem.
Robert_ - Pon Kwi 23, 2012 22:12

Ok, teraz niech wypowie się jeszcze osoba co ma 400 po lifcie i będzie wszystko jasne.
HiS - Wto Kwi 24, 2012 00:40

W moim roverku włącznik lampki wewnętrznej ustawiony jest po środku (automatycznie włączanie i wył światełka) i normalnie po otwarciu auta z pilota zapala sie lampka oświetlająca wnętrze kabiny (nie otwierając jeszcze drzwi).
bizon - Wto Kwi 24, 2012 08:26

Czyli jesli zapala sie po otwarciu drzwi a po otwarciu pilotem nie, a to idzie tym samym przewodem sygnal z centralki, to albo cos z centralka albo moze masz jakis inny typ centralki, tam bylo od cholery oznaczen. to idzie niebiesko bialym z centralki, tam idzie minus, mozesz miernikiem sprawdzic
tronsek - Wto Kwi 24, 2012 08:50

U mnie w R400 po otwarciu auta pilotem, zapala się światło wewnątrz auta. Całkiem możliwe, że nie wszystkie modele miały taką opcję.
etm - Wto Kwi 24, 2012 20:37

bizon, gdzie znajdę tą centralkę i jak sprawdzić czy jest tam minus? (prosiłbym o dokładną instrukcję co i jak podłączyć/sprawdzić)
bizon - Wto Kwi 24, 2012 21:03

Ta lampka steruje centralka alarmu, za zapalniczka. przy lampce niebieskobialy przewod daje minus na srodkowa pozycje
ascaris - Sro Kwi 25, 2012 17:38

Cytat:
W mojej 45 rocznik 2000 swiatlo zapala sie po otwarciu drzwi pilotem,powoli potem przygasa po wlozeniu kluczyka do stacyjki i odwrotnie zapala sie po wyjeciu kluczyka ze stacyjki,po zakonczeniu jazdy i gasnie powoli po zamknieciu drzwi pilotem.
u mnie jest identycznie