Zobacz temat - [620SDi] Pytanie o klime w R600 /nie reaguje od niedawna/
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [620SDi] Pytanie o klime w R600 /nie reaguje od niedawna/

lastfish - Sob Kwi 28, 2012 17:48
Temat postu: [620SDi] Pytanie o klime w R600 /nie reaguje od niedawna/
Witam
Latem zeszłego roku świeżo po zakupie auta dałem do nabicia klimę. Sezon pochodziła ale tak z miesiąc temu odpaliłem ją po kilku miesiącach nie użytkowania i wszystko działało ale nie chłodziła, szczelności nie miałem sprawdzanej więc myślałem że po prostu czynnik wyciekł. No ale włączyłem ją jeszcze kiedyś tam dla sprawdzenia czy jednak coś zostało czynnika i pochodziła kilkanaście minut oczywiście praktycznie nie chłodziła. No i wczoraj włączyłem ją jeszcze tak na chwile żeby coś sprawdzić i cisza, przyuważyłem że dioda na przycisku AC nie świeci i nie słychać aby sprężarka startowała, tak jakby totalny zgon. Te dwa guziki wyżej działają normalnie (zasysanie powietrza z zewnątrz i wewnątrz)
Sprawdziłem po wyjęciu radia czy zielona kostka sztywno siedzi no i tam było ok,
pytanie moje jest takie, czy przypadkiem nie zajechałem jakoś tej klimy włączając aby pracowała kiedy nie było już czynnika?
a może ona po prostu nie włączy się bez nabicia czynnika?
czy przycisk się popsuł?
czy może to coś innego?
czy może jakiś bezpiecznik jest za to odpowiedzialny?
nie mam zbytnio doświadczenia a każda wersja wydaje mi się prawdopodobna...
jutro rozbebesze tunel i te wszytkie plastiki żeby mieć dostęp do panelu z nawiewami.
ps. gdyby ktoś miał schemat wszystkich przewodów i sprezarki klimy niech podesle.

davidlive - Sob Kwi 28, 2012 21:15

Masz dziurę w układzie klimatyzacji
Balas87 - Sob Kwi 28, 2012 21:16

Masz szczęście bo akurat jestem po tym samym problemie co ty. Dzisiaj nabiłem klime i zonk sprężarka się nie włącza , co sie okazało czerwony kabelek od spreżarki się jakimś cudem popsuł poprowadziłem nowy kabel od wtyczki sprężarki i głównej wiązki i gitara klima działa, czerwony kabel odpowiada za załączanie elektromagnesu sprężarki.
lastfish - Nie Kwi 29, 2012 08:24

davidlive napisał/a:
Masz dziurę w układzie klimatyzacji

wiem:/

[ Dodano: Nie Kwi 29, 2012 08:24 ]
Balas87 napisał/a:
Masz szczęście bo akurat jestem po tym samym problemie co ty. Dzisiaj nabiłem klime i zonk sprężarka się nie włącza , co sie okazało czerwony kabelek od spreżarki się jakimś cudem popsuł poprowadziłem nowy kabel od wtyczki sprężarki i głównej wiązki i gitara klima działa, czerwony kabel odpowiada za załączanie elektromagnesu sprężarki.

możesz dać fote gdzie i który to ten kabelek?
objaw miałeś taki sam że przycisk AC sie nie świecił?

Balas87 - Nie Kwi 29, 2012 10:00

mi przycisk a/c swiecił się cały czas ale w ogóle nie załączało sprężarki zrobie ci zdjęcia ale dopiero jutro pod wieczór aż takie dokładne nie będą bo wiązki rozbebeszać nie będę ale podgląd zawsze będziesz miał.
marthinez - Nie Kwi 29, 2012 10:04

lastfish napisał/a:
davidlive napisał/a:
Masz dziurę w układzie klimatyzacji

wiem:/
A skąd wiesz skoro przycisk Ci nie działa?
Jeśli klima jest pusta to przycisk mimo wszystko się zaświeca.

bazyl1218 - Nie Kwi 29, 2012 10:45

Po pierwsze klime trzeba załanczć przynajmniej 2 razy w miesiącu cały rok.
Sprawdz czujnik temperatury oleju.To przeważnie przez niego się nie załancza sprężarka.

lastfish - Nie Kwi 29, 2012 20:33

bazyl1218 napisał/a:
Po pierwsze klime trzeba załanczć przynajmniej 2 razy w miesiącu cały rok.

no ja tego nie robiłem...

Sprawdz czujnik temperatury oleju.To przeważnie przez niego się nie załancza sprężarka.

gdzie on jest?niewiem bo akurat nigdy sie nim nie interesowałem.

[ Dodano: Nie Kwi 29, 2012 20:33 ]
fotki z placu boju. rozbebeszyłem wszystko, za nieświecenie guzika odpowiedzialna byłą źle wpięta kostka, musiała się poluzować. no ale poza tym bez zmian, coś musiało się pokrzanić. gdzie tego kabla czerwonego mam szukać?

bazyl1218 - Nie Kwi 29, 2012 21:54

Czujnik wkręcony jest w blok silnika z tyłu nad filtrem oleju.
Balas87 - Nie Kwi 29, 2012 23:12

słuchaj weż sobie kawałk, kabla delikatnie nadetnij kawałek kabla ten czerwony co idzie do kompresora ( widać go na drugim zdjeciu ) przyłóż tam ten kabel do tego nadcietego czerwonego a drugą strone do plusa jak sie włączy klima to jesteś w domu, winna jest wiązka kabli.
lastfish - Nie Kwi 29, 2012 23:31

Balas87 napisał/a:
słuchaj weż sobie kawałk, kabla delikatnie nadetnij kawałek kabla ten czerwony co idzie do kompresora ( widać go na drugim zdjeciu ) przyłóż tam ten kabel do tego nadcietego czerwonego a drugą strone do plusa jak sie włączy klima to jesteś w domu, winna jest wiązka kabli.

tak czułem że może być ten i wstępnie to nawet pasuje mi to bo zmieniałem pompe wspomagania i może mechanik przypadkowo coś tam pokrzanił, jutro rano sprawdzam tymczasem dzieki za podpowiedź dam znać co i jak

R.E.D. - Pon Kwi 30, 2012 13:02

to moze ktos mial taki przypadek, ze klima dzialala kiedy chciala? wydaje mi sie, ze chlodzi do pewnego czasu - moze do godziny i pozniej stopniowo chlodzenie zanika :roll: nie sprawdzalem czy za kazdym razem od poczatku chlodzi..
jakies pomysly?

lastfish - Pon Kwi 30, 2012 13:08

i stała się jasność.... i mroźność:)
wróciłem właśnie z nabicia klimy.100zł koszt, kabelki wszystkie sprawne natomiast koleś odrazu wyjaśnił mi że jest czujnik który poniżej pewnego ciśnienia w układzie nie załącza pompy spreżarki aby nie doszło do uszkodzenia.to tyle jeżeli chodiz o plusy całej sytuacji...
zwróciłem mu uwagę że czynnik musi sie gdzieś wydostawać bo w zeszłym roku była nabijana a chyba nie co rok powinno się to robić?tymbardziej że w zeszłym wcale za dużo nie chodziła a on na to że rurki stare i że generalnei nie jest źle bo jakby w miesiąc wszystko wyleciało to byłby problem...
ehh...

zaq - Pon Kwi 30, 2012 17:23

bazyl1218 napisał/a:
Czujnik wkręcony jest w blok silnika z tyłu nad filtrem oleju.

U mnie był właśnie problem z tym czujnikiem ale go odłączyłem. Klima chodzi:) ale czy on jest potrzebny tylko dla klimy czy odpowiada też za inne rzeczy? U mnie nic się nie dzieje bez niego! Tak pytam profilaktycznie:)! Mnie się wydaje że jest tylko potrzebny do tego żeby nie odpalać auta na sprężarce klimy. Więc ja po prostu ją wyłączam!