Zobacz temat - [R75 ] gaśnie tylko na klimie i lpg
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75 ] gaśnie tylko na klimie i lpg

CAR - Czw Maj 10, 2012 19:56
Temat postu: [R75 ] gaśnie tylko na klimie i lpg
Witam

dodam ze niedawno zakupiłem roverka klima nie sprawna bez gazu

wymieniłem sprężarke działa chłodzi ilośc czynnika odpowiednia
instalacja gazowa nowa reduktor tomasetto arctic, valteki czerwone,zenit
lambdy sprawne silnik krokowy wymyty a objawy takie :

na dojazdach do skrzyzowania hamowanie silnikiem, wrzucanie na luz,wysprzeglenie potrafią obroty spaść nienaturalnie szybko i gaśnie zdaza sie to często ale nie zawsze
mam niedziałające visy ale to chyba nie ma znaczenia gazownik sie poddał wzbogacał mnożnikiem mieszanke na wolnych obrotach pod obciązeniem klimy 1,5h jeździlismy z laptopem prowokując gaśnięcie nie było zadnej powtazalności i reguły wiem że sprężarka daje duże opory ale nie pokoi mnie losowość takiego zachowania

na pb z klimą ok
na lpg bez klimy ok
na postoju lpg+kima ok

jakieś sugestie ?

[ Dodano: Czw Maj 10, 2012 19:56 ]
chyba sam sobie będę odpowiadał :mad:
jak na razie to pomaga sztuczne podnoszenie obrotów po przez naciąg linki co jest bez sensu ale działa
jestem przed wymianą świec już zamówione jak wykręciłem przednie 3 to przerwa na nich mnie przeraziła ok 2,5mm nigdy nie były zmieniane a przebieg to 206tys

pepe123 - Pon Maj 21, 2012 14:42

Witaj, podłącz się pod komputer gazu i sprawdź główną poprawkę jeżeli będzie poniżej 1,5 ms to na valtekach będą za krótkie czasy wtrysku by utrzymać pracę silnika po wyjściu z cut-off.
Zjawisko nasila się pod dużym obciążeniem silnika na biegu jałowym, które (obciążenie) powoduje sprężarka klimatyzacji. Jeśli znasz się trochę na instalacjach gazowych to może pomóc korekta ciśnienia na reduktorze albo zmiana dysz na mniejsze w wtryskiwaczach gazu - o ile valteki można nazwać wtryskiwaczami (przepraszam za offtop).

PS. Reduktor jaki ma przebieg - może być konieczna regeneracja - bo może nie trzymać ciśnienia - zresztą szczerze mówiąc Tomasseto - w żadnej wersji - nie bardzo się nadaje do tego silnika - miałem w podobnej konfiguracji - założyłem Zavoli Zeta S i silnik nie ma problemu po wyjściu z cut-off z klimą włączoną.

Pozdrawiam