Zobacz temat - [R25] Piski z przedniego lewego koła i brak srub tarczy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [R25] Piski z przedniego lewego koła i brak srub tarczy

Guciek - Wto Maj 01, 2012 23:43
Temat postu: [R25] Piski z przedniego lewego koła i brak srub tarczy
Witam
gdy jadę wolno słychać co jakiś czas piski z przedniego lewego koła
sądziłem ze po-prostu zaciski się zasyfiły i nie odbijają klocków gdyż taki sam problem miałem w poprzednim aucie i postanowiłem to wyczyścić do pomocy woziłem sobie stronę z działu zrób to sam wymiana klocków, odkręciłem kolo i trochę mnie zdziwiło gdy zauważyłem brak śrub trzymających tarcze hamulca i lekki luz na niej mianowicie tych zaznaczonych na tym obrazku wcześniej nie zwróciłem nawet na to uwagi choć zmieniałem kola z zimowych na letnie, nie wiem czy jest to bezpieczne? z kad wziąć te śruby jakieś oznaczenia po których mogę je zakupić ? dokręcone kolo co prawda i tak przyciska tarcze do swojego miejsca,sprawdziłem jeszcze czy zaciski normalnie odchodzą od tarczy i robiły to bez problemów ale i tak wziolem się za wykręcenie zacisków i wyjecie klocków poczyściłem wszystko nożem i papierem ściernym złożyłem wszystko spowrotem i przez pierwsze 2-3 kilometry z dość częstym hamowaniem były okej ale później znowu co jakiś czas zaczęło piszczeć powodem może być brak śrub trzymających tarcze?

zdzichu - Sro Maj 02, 2012 00:28

Nie. Obejrzyj osłony i ogólnie czy nie ma ,,ciał obcych" . spręzyny na klockach. Śruby M6 dł-10 twardość 8,8. Zagrożenia to nie stwarza bo jak napisałeś tarczę dociska koło a ustabilizowana jest na piaście.