Zobacz temat - [R45]Czkawka, pyt. do osób które miały problem z przeplywką
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R45]Czkawka, pyt. do osób które miały problem z przeplywką

Jordan87 - Sro Maj 02, 2012 19:26
Temat postu: [R45]Czkawka, pyt. do osób które miały problem z przeplywką
Hejka

Mam pytanie do osób które "walczyły" u siebie z przepływką.

Ostatnio w moim rowerku zaczęła się czkawka ale tylko zanim osiągnie optymalna temperaturę silnika. Czkawka pojawia sie tylko kiedy jadę poniżej 2000obr/min mniej więcej stałymi obrotami, delikatnie popuszczę gazu i dodam lekko. Auto wtedy zachowuje się jak by przez sekundę nie dostawało paliwa, czyli przytka go lekko i już idzie ok.

Nie dzieje się to cały czas tylko przez powiedzmy minutę pracy silnika zanim osiagnie temp.

Pytam o przepływkę bo co ciekawe odłączyłem ja na próbę na kilka dni i problem zniknął. Jesli nikt nie potwierdzi ze miał coś takiego i przepływka pomogła to będę musiał znaleźć jakiegoś jelenia z wrocka z iDT ze sprawnym przepływomierzem i zamienić się na kilka dni :D .
Szkoda wydać kasę na przepławkę a okaże się że nie pomoże :)

tronsek - Sro Maj 02, 2012 19:37

Jordan87 napisał/a:
Szkoda wydać kasę na przepławkę a okaże się że nie pomoże
Może na początek wyczyść przepływkę i sprawdź, czy coś pomoże. Koszt niewielki.
Stanislaw - Sro Maj 02, 2012 20:03
Temat postu: przeplywka
A czemu jelenia z Wrocka,a moze kolege z forum,sam jestem bylym wroclawianinem i denerwuja mnie troche takie okreslenia osob ktore mogly by Ci pomoc w Twoim temacie,
Jordan87 - Sro Maj 02, 2012 22:11

tronsek,
Czyściłem ją jakoś na jesień 2011 i nie zauważyłem żadnej różnicy. A w sumie już jak byłem dwa late temu na zlocie w Ślesinie to mariusz jak się podpinał kompem to mówił że przepływka powoli zaczyna niedomagać

Stanislaw,
Określenie "jeleń" było oczywiście żartobliwie i nie należy tego brać dosłownie :)
Chyba nikt normalny nie nazwał by jeleniem osoby która chce mu pomóc :razz: no chyba że chciał by go wykorzystać w negatywnym znaczeniu tego słowa :mrgreen: