Zobacz temat - [R 45] 2,0 diesel geometria przedniego zawieszenia
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R 45] 2,0 diesel geometria przedniego zawieszenia

baaa - Pon Maj 07, 2012 17:55
Temat postu: [R 45] 2,0 diesel geometria przedniego zawieszenia
Witam, zakładałem kiedys post na temat pochylonego przedniego prawego koła, z tego co dowiedziałem się na forum trzeba wymienic wahacz, piaste, amortyzator. wymieniłem zwrotnicę razem z piastą, nic to nie zmieniło. Po jakims czasie zaczeło stukać w lewym kole (sworzeń), wymieniłem sobie wahacze całe oba górne, o dziwo prawe koło wyprostowało się delikatnie, jednak nie do końca, wykluczyłem przy tym amortyzator i dolny wahacz. Na początku koło było pochylone o 2,45 stopnia. teraz moze będzie ok 2. Podsumowując post zmierza do pytania dla blacharza magika: czy można delikatnie spiłować mocowanie śrub wahacza na kielichu, zrobić fasolki i wtedy koło by się wyregulowało? czy takie rozwiązanie jest bezpieczne? Jeśli nie to czy jest sens całej ćwiartki szukać?
pgrad - Wto Maj 08, 2012 21:40

Witam. U mnie jak na geometrii było koło pochylone to winny był dolny wahacz. Wymieniłem i po problemie. Widać było różnicę między lewym, a prawym.
baaa - Sro Maj 09, 2012 17:01

Ja w sumie dolny wahacz wykluczyłem, ale dokładnie nie oglądałem auta od spodu, bo nie posiadam kanału, mechanikiem tez nie jestem... jak gdzies znajde kanał, to pojadę, pomierzę i sprawdzę to. Ewentualnie wymienie prawy wahacz. A kolega miał to koło pochylone dolną częścią na zewnątrz? w sumie przy wyjęciu górnych wachaczy widać było, że prawy był lekko pokrzywiony. No bo w sumie do wymiany został jedynie dolny wahacz i amortyzator. Jeśli nie to dalej pytanie o nawiercenie mocowań górnego wahacza na kielichu.