Zobacz temat - [R620]problem z odpaleniem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [R620]problem z odpaleniem

strachu - Sob Maj 12, 2012 23:02
Temat postu: [R620]problem z odpaleniem
Witam,
Od miesiąca jestem posiadaczem rovera 620, 2.0 w deaslu, rocznik 1996. Do dziejszego dnia wszystko było pieknie, elegancko chodził mało palił. Dzisiaj odmówil mi posłuszeństwa: po odpaleniu wszystko było OK, po przejechaniu 500 metrów zaczał chodzić jak "ursus c 330" i zdechl. Od tego mometu nie mogłem juz go odpalic.
Czy możecie mi coś poradzic co sie mogło stac?
Olej nie uciekł, pasek rozrzadu ma 10 000 km przejechane (nie pekl).
Dzieki za wszelką pomoc.

zimek-1985 - Pon Maj 14, 2012 23:31

A filtr paliwa w jakim jest stanie? Ja miałem tak po zimie i dodatkowo strasznie przed zgaśnięciem kopcił a odpalenie graniczyło z cudem.
strachu - Wto Maj 15, 2012 10:17

filtr byl wymieniany przed zima

co jeszcze sie okazalo uciekl plyn chlodniczy niewiadomo gdzie

przypuszczalne prognozy sa takie ze poszlo cos w silniczku

szoso - Wto Maj 15, 2012 11:16

strachu napisał/a:
filtr byl wymieniany przed zima

i co z tego jak mogło go zawalić przez zimę, wiesz chyba jakie jest paliwo :wink:

MpR - Sro Maj 16, 2012 16:16

wiązka kabli na obudowie paska rozrządu do przejrzenia, spróbuj podociskać kostki te do pompy wtryskowej co idą. Powodzenia
93karol - Sro Maj 16, 2012 17:53

sprawdź kostkę 3pinową przed pompą. jeden jest tam taki cienki ze mógł się przerwać i auta się już odpalić nie da. a 2 pozostałe to od zawory kata wtrysku, i tez mógł się zepsuć.. ja przerabiałem ten temat dokładnie;/
bazyl1218 - Sro Maj 16, 2012 21:02

Podepnę się pod temat.
Też zaczeły mi przerywać obroty.Jak poruszałem tymi 3-ma kabelkami przy tej brązowej kostce to przestalo.Możesz napisać co zrobiłeś .

zeuskm - Pią Maj 18, 2012 09:34

ja bym obstawiał iż się zapowietrza .
Wymień filtr paliwa - oraz sprawdź wszystkie połączenia od baku do filtra paliwa .

Miałem tak samo - jadę normalnie - nagle traci moc - zaczyna strasznie dymić w końcu gaśnie i nie da się odpalić....

u mnie problem był w filtrze paliwa oraz w wężykach gumowych ...
Nadal mam problem gdyż nie wiadomo czemu jak samochód postoi - tak jak by ropa cofała się do zbiornika - pomimo iż jest zawór zwrotny i tzw. gruszka - która też w sobie ma zawór zwrotny .

strachu - Sob Maj 19, 2012 11:44

autko oddalem do mechika

i co sie okazalo - rozwalilo zawory i tloki

niestety silnik "kaput"

prawdopodobnie walnelo cos od pompy wtryskowej i .... amen

93karol - Nie Maj 20, 2012 10:54

po przeczytaniu pierwszego posta miałem powiedzieć ze tłok spotkał na swej drodze zawór,a le nic nie bylo o białym dymie;/

Ja sie miotam ze sprzedażą swojego auta może cie interesuje?;>
Accord 2.0 (20t2n) 96r;)