Zobacz temat - [R75 CDT] deaktywacja airbagów - ciekawostka
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75 CDT] deaktywacja airbagów - ciekawostka

Marek_75 - Nie Maj 13, 2012 13:52
Temat postu: [R75 CDT] deaktywacja airbagów - ciekawostka
Po pięciu latach używania ciągle odkrywam coś nowego. Może to już ktoś wie ale:
W czasie jazdy przesuwałem fotel sobie (kierowcy) i jak podjechałem bliżej kierownicy to wyskoczył komunikat "deaktywacja airbaga" - czerwona poduszka się zaczęła świecić. Trochę się zaniepokoiłem z początku ale...
Po zgaszanie i odpaleniu auta (siedzenie cofnięte) - wszystko wraca do normy.
Dla pewności spróbowałem kilka razy i za każdym razem kiedy fotel znajdzie się za blisko kierownicy airbag się deaktywuje.
Wiedział ktoś o czymś takim ? ;)

pozdrawiam
m

ENU - Nie Maj 13, 2012 14:14

Kostka od AirBag traci styk ,jest pod fotelem ,popraw ją i po problemie
Marek_75 - Nie Maj 13, 2012 15:42

haha, serio ? a ja myślałem że to takie zabezpieczenie, że jak za blisko kierownicy do poduszka łeb urwie - dlatego się wyłącza :)

dzięki ;)

jupik - Nie Maj 13, 2012 16:52

:rotfl:
dziki1971 - Nie Maj 13, 2012 17:17

@ Marek 75 dokładnie a przy okazji dodam ze przy przesuwaniu siedzenia podnoszą sie i opuszczają pasy
MaReK - Nie Maj 13, 2012 23:08

dziki1971 napisał/a:
@ Marek 75 dokładnie a przy okazji dodam ze przy przesuwaniu siedzenia podnoszą sie i opuszczają pasy

Pod warunkiem, że zaczep pod siedzeniem jest zamontowany ;)
Ja już nie mam tego, po od ciągłego suwania w końcu się gdzieś zagubił ;)

A ja dodam, że to, że świeci się AirBag i coś jest nie tak, wcale nie oznacza, że system nie zadziała.
Zadziała! Sprawdziłem ;)

Voytec - Pon Maj 14, 2012 11:43

MaReK napisał/a:
dziki1971 napisał/a:
@ Marek 75 dokładnie a przy okazji dodam ze przy przesuwaniu siedzenia podnoszą sie i opuszczają pasy

Pod warunkiem, że zaczep pod siedzeniem jest zamontowany ;)
Ja już nie mam tego, po od ciągłego suwania w końcu się gdzieś zagubił ;)

A ja dodam, że to, że świeci się AirBag i coś jest nie tak, wcale nie oznacza, że system nie zadziała.
Zadziała! Sprawdziłem ;)


Potwierdzam :) ... przy regulacji odległości fotela od kierownicy pasy się opuszczają lub podnoszą :)

Marek_75 - Pon Maj 14, 2012 11:50

Voytec napisał/a:
Potwierdzam ... przy regulacji odległości fotela od kierownicy pasy się opuszczają lub podnoszą

Co do tego to akurat nie ma chyba żadnych wątpliwości jako, że trudno tego nie zauważyć jak się pasy podwyższają i obniżają ;)

Dzięki i już się nie rozpisujemy bo chyba już nic nie wniesie ten wątek nowego :)

dziki1971 - Pon Maj 14, 2012 19:27

Witam napisałem otym tylko dlatego ze widziałem te linki pod fotelem,ale nie wiedziałem do czego są ,dopiero po roku od zakupu R 75 odkryłem przez przypadek ze pasy sie podnosza po cofaniu siedzenia,pozdrawiam
jupik - Sro Maj 16, 2012 20:46

Voytec napisał/a:


Potwierdzam :) ... przy regulacji odległości fotela od kierownicy pasy się opuszczają lub podnoszą :)

i od pasażera regulują się tak samo

Kamil79 - Sro Maj 16, 2012 20:50

dziki1971 napisał/a:
Witam napisałem otym tylko dlatego ze widziałem te linki pod fotelem,ale nie wiedziałem do czego są ,dopiero po roku od zakupu R 75 odkryłem przez przypadek ze pasy sie podnosza po cofaniu siedzenia,pozdrawiam


patent bodajże z BMW e34