Zobacz temat - [ Rover 620Si ] Wymiana silnika lub głowicy - F20Z1
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 600, Honda Accord - [ Rover 620Si ] Wymiana silnika lub głowicy - F20Z1

zielokpl - Nie Maj 13, 2012 20:35
Temat postu: [ Rover 620Si ] Wymiana silnika lub głowicy - F20Z1
Witam wszystkich.
Kilka dni temu doszło do awarii głowicy w moim Roverze 620Si(1993 r.) z silnikiem od Accorda F20Z1. Chciałem wymienić samą głowicę ale okazuje się że koszt wymiany głowicy będzie podobny do kosztu wymiany całego silnika. Przy okazji chciałem pomyśleć o niewielkim podniesieniu mocy samochodu. Zastanawiam się nad wrzuceniem głowicy od innego silnika tylko nie wiem które z nich będą pasować i czy jest sens robienia czegoś takiego . Myślałem też nad wymianą silnika na nieco większy np. H23A2 lub innego od accorda. Mam skrzynię o oznaczeniu N2S4 i chciałbym się również dowiedzieć które silniki od accorda mogę podłączyć pod tą skrzynię i ewentualnie jak wygląda sprawa z osprzętem. Reasumując chodzi mi o głowice które mogę wrzucić do F20Z1 i o silniki które będą pasowały do N2S4.
Z góry dzięki za pomoc!

KRYS - Nie Maj 13, 2012 23:13

zielokpl napisał/a:
Kilka dni temu doszło do awarii głowicy w moim Roverze 620Si(1993


a co sie stalo?

co do reszty to w zadnym wypadku h23
jedynie to f20 lub f 22 lub h22 no i moze Ti

zielokpl - Pon Maj 14, 2012 15:56

pękł mi pasek rozrządu :( ale mówisz tu o silnikach czy o głowicach ? czy może i o jednym i o drugim. Chodzi mi też o to czy gdybym wrzucił inną głowicę to czy moc pójdzie do góry.
KRYS - Pon Maj 14, 2012 21:53

zielokpl napisał/a:
pękł mi pasek rozrządu

to ile miał nakrecone?
zielokpl napisał/a:
mówisz tu o silnikach czy o głowicach

o silnikach, tzw. swap
Są też takie frankensteiny gdzie łaczy się silniki z różnymi głowicami, wtedy zmienia się i moc i siła.
zobacz na forum hondaprelude.pl

zielokpl - Pon Maj 14, 2012 22:12

Miałem nakręcone 420 tys także wynik całkiem przyzwoity a na pasku koło 90 tys.

No ok poczytam jeszcze na podanym linku odnośnie tych swapów. Ale to już chyba dużo zabawy jest z czymś takim . Lepszy efekt uzyskam zmieniając głowicę czy silnik ? Przede wszystkim chodzi mi o to żeby nie musieć wymieniać skrzyni biegów bo to już są dodatkowe koszty których chciałbym uniknąć.