Zobacz temat - [Rover 400 1.6 113km `99] Nie zapala
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 400 1.6 113km `99] Nie zapala

adicjusz - Pon Maj 14, 2012 22:08
Temat postu: [Rover 400 1.6 113km `99] Nie zapala
Witam!

Przed chwilką zszedłem do auta i próbowałem zapalić. Niestety mimo, że wszystko się świeci jak należy rozrusznik nie reaguje. Dzisiaj jeździłem cały dzień i wszystko było w porządku :( . Co może być przyczyną?

driftdreamer - Pon Maj 14, 2012 22:11

Na początek sprawdź masę i wszystkie połączenia: aku do silnika, skrzyni, nadwozia.
U mnie taka sytuacja wystąpiła dwa razy pomogło poruszanie wtyczką przy rozruszniku :mrgreen:
można spróbować uderzyć rączką młotka lub czymś podobnym w korpus rozrusznika być może szczotki się zacinają..

adicjusz - Pon Maj 14, 2012 22:27

Wtyczkę sprawdzę jutro, w rozrusznik waliłem ale nic nie daje. Generalnie jak się szczoty zawieszą to chociaż "tykać" powinien, a on jest trup na maxa, zero reakcji na przekręcenie, tylko pompkę (albo krokersa) słychać. Aku mam nowy, centry czujnik jest na zielono, więc wszystko z nim ok. Muszę sprawdzić tą kostkę, ale teraz nic nie widzę ;P .

Zapomniałem dodać, że zsynchronizowałem immo ponownie. Tyle co mogłem i kojarzę, to dzisiaj zrobiłem.

ADI-mistrzu - Pon Maj 14, 2012 22:41

Może przekaźnik rozrusznika coś nie teges.
baksik28 - Wto Maj 15, 2012 20:31

U mnie byl przelamany przewod do rozrusznika, ten gruby bodajze czerwony.
Rwdkama - Wto Maj 15, 2012 21:07

na ciepłym materiał się rozszerza, jak ci się nagrzał to się zawiesił rozrusznik, spróbuj odpalić rano na zimnym jak odpali bez problemu, to jedz od razu rób rozrusznik, ja popełniłem ten błąd i zignorowałem ten objaw i 1 miesiąc później byłą lipa cały rozrusznik do wymiany, o ile będzie tak jak wcześniej pisałem.