Zobacz temat - [Rover 416si] problem z termostatem
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 416si] problem z termostatem

Rwdkama - Wto Maj 15, 2012 20:57
Temat postu: [Rover 416si] problem z termostatem
Witam

Mam pytanko, a mianowicie ostatnio mam problem z chłodzeniem włącz się pierwszy wiatrak po 2 km - gorąco na dworze, po 5 drugi i buczą 2 na raz, jadę dalej kolejne 3 km i nić staję palec w zbiorniczek wyrównawczy i nić płyn zimny jak diabli gaszę samochód. odpalam kilka krotnie nic, jadę kolejne 2 km i termostat puszcza i wraca wszystko do normy. Czytałem, że tak może być że termostat przy silniku i dostaje zimnego płynu i się zamyka i późno otwiera. Ale chyba nie aż tak jak u mnie? czy sądzicie że padł termostat ? i jeszcze jedno pytanie znalazłem coś takiego Montaż termostatu PRT w Roverach z silnikami serii K http://www.roverki.pl/zro...mi-serii-k.html tylko to jest do 45 a nie ma ktoś schematu ze zdjęciami do 400 .

Dzięki za odpowiedz

leszczu - Wto Maj 15, 2012 21:02

Rwdkama napisał/a:
i nić płyn zimny jak diabl

Wychodzi na to, że masz zwalony czujnik temperatury, bo z jakiej strony maci się włączać wentylator jak autko nawet dobrze się nie nagrzało ?? Z termostatem też jest chyba coś nie tak, bo nawet po 2 km płyn w zbiorniczku powinien być delikatnie ciepły.

Rwdkama - Wto Maj 15, 2012 21:13

Leszczu, niestety silnik prawie czerwony, nagrzany jedyne co go chroni przed przegrzaniem to te wentylatory, które go chłodzą, chodź może masz rację bo jak i czemu miał by się włączać wentylator rano o 5 rano jak jest zimno jak cholera. - tak też raz było.

pewnie czujnik temperatury + termostat

Adrian - Wto Maj 15, 2012 21:26

leszczu napisał/a:
bo z jakiej strony maci się włączać wentylator jak autko nawet dobrze się nie nagrzało
Czujnik temperatury jest na wyjściu z silnika, przed termostatem, przed chłodnicą. Tam płyn jest gorący po kilku minutach pracy silnika. Jeśli nie ma właściwego obiegu cieczy (zatkana chłodnica, zablokowany termostat) to wentylatory się włączą bezproblemowo, gdyż najgorętszy płyn zawsze w pierwszej kolejności trafia na czujnik.
Rwdkama - Wto Maj 15, 2012 21:38

To ją już zgłupiałem nie wiem co mam robić . Wcześniej miałem audi i takie sytuację są mi obce . Doradcie co robić jak sprawdzić . Dodam tylko że takie sytuację nie są za każdym razem czasem nawet nie włącza się wentylator ani1 ani 2.
Adrian - Wto Maj 15, 2012 21:44

Cytat:
To ją już zgłupiałem nie wiem co mam robić
Wymień termostat. Czujnik możesz sobie sprawdzić miernikiem. Na forum i stronie masz podany "przepis' jak to zrobić.
Rwdkama - Wto Maj 15, 2012 21:47

Dzieki tak zrobię