Zobacz temat - [R400] Pokrętło nawiewu - zmiana pozycji
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [R400] Pokrętło nawiewu - zmiana pozycji

rapek - Wto Maj 15, 2012 22:13
Temat postu: [R400] Pokrętło nawiewu - zmiana pozycji
Witam, mam lekkie problemy z pokrętłem odpowiedzialnym za zmianę pozycji nawiewu (szyba, kokpit, nogi itd). Otóż pokrętło bardzo ciężko chodzi z lewej do prawej. Na początku linka spadała mi z tego bolca, bo jak wiadomo nawiewy są angielskie, odwrócone i bolce jest w dół. Zrobiłem sobie spinkę, która nie dopuszcza do ześlizgnięcia się linki z bolca, jednak dalej tak jakby coś blokowało kręcąc z lewej do prawej. Zastanawiałem się czy może linka się nie ukręciła bądź rozstrzępiła, jednak nie wiem gdzie ona idzie i jak daleko. Czy ktoś może mi pomóc, dać wskazówki do jakiego miejsca i do czego prowadzi drugi koniec cięgła i czy rozbierając sam środkowy panel bez problemu zdejmę i wymienię tą linkę? Przepraszam z góry za rebus, ale jest późno i myślenie wyłączone :D
sTERYD - Wto Maj 15, 2012 23:25

jak się schylisz do pedałów, i zerkniesz na tunel z boku, to zobaczysz taki dziwny blaszany krzyżak, który porusza dźwigniami zamykającymi poszczególne nawiewy. w dolnej części tego krzyżaka jest zaczepiony drugi koniec linki do pokrętła. Spróbuj na początek posmarować wszystkie elementy ślizgające się po tym krzyżaku wazeliną techniczną. może będzie lepiej.
rapek - Sro Maj 16, 2012 04:59

dzięki za podpowiedź :)
adamek.o2 - Sro Maj 16, 2012 08:44

o to ja mam pytanie z tej samej beczki!
Chodzi dokładnie o to samo pokrętło, jednak u mnie nie da się ustawić tego pokrętła na pozycję maksymalnie po prawej stronie, a więc nawiewu na samą szybę. Wszystkie inne chodzą leciutko i na sto procent "tak jak powinny", a tutaj jest problem z ostatnią pozycją ;/

Czy komuś się to przytrafiło, lub po prostu zna rozwiązanie kłopotu ??

bizon - Sro Maj 16, 2012 08:55

adamek.o2 napisał/a:
Czy komuś się to przytrafiło, lub po prostu zna rozwiązanie kłopotu ??

Musisz tam zerknac od tylca, czy moze linka zle przelozona, lub moze za krotka. albo cos tam blokuje

Adrian - Sro Maj 16, 2012 08:57

Może masz jakiś problem z linką przy pokrętle? Ja miałem podobne objawy z pokrętłem temperatury. Okazało się, że pękł pancerzyk przy mocowaniu do pokrętła. Wydaje mi się, że bez rozkręcania konsoli się nie obejdzie.