Zobacz temat - [R75] Wymiana radia - brak stacji radiowych
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R75] Wymiana radia - brak stacji radiowych

wingregor - Nie Maj 20, 2012 17:08
Temat postu: [R75] Wymiana radia - brak stacji radiowych
Witam wszystkich. Tak jak w temacie, mam problem z odbiorem stacji radiowych. Oryginalne radio to Alpine Symphony które bez żadnych problemów odnajduje stacje i działa idealnie. Nowe praktycznie nic nie znajduje. Na allegro znalazłem " separator antenowy " który w takich sytuacjach niby pomaga ( chodzi o radia które podają zasilanie na antene ) ale czy faktycznie oryginalne symphony podaje zasilanie na antene i dlatego bez problemów działa. Czy ten separator załatwi sprawę czy może jest coś innego?
dafit - Nie Maj 20, 2012 21:07

żadnego separatora nie kupuj , nie wiem jakie tam radio kupiłeś ale wystarczy zasilanie podlączyć do wzmacniacza ant. , na pewno w nowym radiu będziesz miał kabelek do zasilania anteny oznaczony będzie pewnie ant. , możesz też wykożystać kabelek z oznaczeniem amp.(różnie to w radiach oznaczają) i do niego podłączyć trzeba kabelek do zasilania wzmacniacza antenowego, który to jest kabelek to napiszę jak sprawdzę.

[ Dodano: Nie Maj 20, 2012 21:07 ]
jest to fioletowo-żółty kabelek pin nr.5 szara kostka

wingregor - Pon Maj 21, 2012 21:22

No tak, o tym to nawet nie pomyślałem ale to też nic nie dało. Zero reakcji. Nadal żadnej stacji nie udało mi się znaleźć. Udało mi się sprawdzić że po podłączeniu oryginalnego radia na dwóch pinach występuje napięcie około 6,5V ( jeśli dobrze pamiętam na 7 i 8 pinie) na trzech jest około 12V ( czyli zasilanie, stacyjka i właśnie ta niby antena ). Po podłączeniu nowego radia ( raczej nikt nie będzie go znał EONON E0857 - bo nawet manuala do niego nie mogę znaleźć ) 12V jest na dwóch pinach, stałe 12V i stacyjka. Połączenie 12V pod antenę nic nie daje. Podanie nawet zasilania na dwa piny które przy oryginalnym radiu pokazywały 6,5V też nic nie daje. A co najlepsze przy podłączonym oryginalnym radiu wystarczy delikatnie dotknąć gniazda anteny i już coś łapie a w nowym nic. Łapało np: muzyczne radio jak złapałem kabelek który jest przylutowany do gniazda w radiu ale podłączenie anteny nic nie dawało. Proszę pomóżcie bo jeszcze trochę a radio będzie miało bliskie spotkanie ze ścianą lub chodnikiem.
21matys - Wto Maj 22, 2012 08:59

wingregor, a próbowałeś podpiąc radio do innego auta moze radio ma walnięty tuner.......
dafit - Sro Maj 23, 2012 00:09

no dokładnie sprawdź najpierw radio , a jak dziłało będzie to zdecydowanie nie jest zasilany wzmacniacz antenowy dlatego nie działa, z tego co napisałeś, to nie ma żadnego specjalnego kabelka w tym radiu do podłączenia wzmacniacza? zerknę jeszcze u siebie dokładnie jak to wygląda, może coś wyniucham :wink: bo miałem dokładnie ten sam problem ale dawno i mogę czegoś nie pamiętać, wiem ze na bank chodziło o wzmacniacz
21matys - Sro Maj 23, 2012 08:25

dafit napisał/a:
z tego co napisałeś, to nie ma żadnego specjalnego kabelka w tym radiu do podłączenia wzmacniacza?

ja widziałem ze jest opisany jako AUTO ANTENNA
poniżej link do tego radia
http://www.chrisdr.com/875%281%29.htm
wiec wszystko powinno byc ok

wingregor - Czw Maj 24, 2012 16:54

Więc tak, podłączyłem radio w innym aucie i oczywiście taka sama sytuacja. Radio nie łapało żadnych stacji tylko szum. Sprawdziłem kabel antenowy i okazało się że przy samej wtyczce był lekko naderwany. Przelutowałem całość na nowo i tu niespodzianka ale tylko malutka. W tej chwili radio łapie stacje ale tylko przy wyszukiwaniu manualnym. Z automatu nic nie znajduje. Poza tym podczas jazdy stacje raz zanikają a raz grają dobrze. Da radę wyszukać tylko cztery lub pięć stacji. Może chodzi o sam sygnał podawany z anteny, może jest za słaby? A i oczyście okazało się że jednak kabel od zasilania anteny faktycznie musi być podłączony. Bez niego nic się nie znajdzie.
21matys - Pią Maj 25, 2012 13:24

wingregor, jezeli podłączyłesdo innego samochodu i to samo to wina ewidentna radia.... jak mozliwość to oddaj na gwarancje
wingregor - Wto Maj 29, 2012 16:45

Oddanie na gwarancję odpada. Na obecną chwilę radio coś tam wyszukuje, ale są to stację o bardzo mocnym sygnale. Wychodzi na to że sam sygnał podawany z anteny jest za słaby. Postaram się podłączyć jakąś inną antenę ze wzmacniaczem ale podejrzewam że większych efektów nie będzie.