Zobacz temat - [R 620] Tylna półka + subwoofer. Jak to pogodzić?
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Car-audio, nawigacje, radia CB - [R 620] Tylna półka + subwoofer. Jak to pogodzić?

luKasz92 - Pon Maj 21, 2012 16:56
Temat postu: [R 620] Tylna półka + subwoofer. Jak to pogodzić?
Witam to mój pierwszy post :) Mam pytanie, chciałbym wsadzić do bagażnika subwoofer aktywny (nie pamiętam dokładnie jaki bo dawno mu się przyglądałem) bo sobie leży w domu :P no i pytanie jest takie jak to pogodzić z głośnikami w tylnej półce? Pewnie część powie żeby kupić półkę bez otworów na głośniki, ALE są w ogóle takie półki do R620? Trochę na necie szukałem (nie mówię, że przeszukałem cały internet) i nie znalazłem półki bez otworów. Gdybym po prostu wsadził sub do bagażnika i zostawił te głośniki to pewnie się będą mocno męczyły czy jak to jest? Druga opcja to co jeśli bym wyjął te głośniki i zostawił same maskownice? Czy tak byłoby lepiej? Proszę o podpowiedzi i jak Wy byście to rozwiązali :)
EquinoX - Pon Maj 21, 2012 18:25

Ja mam u siebie same maskownice, skrzynia wypychała głośniki w półce i słychać było dziwne dźwięki :P
luKasz92 - Pon Maj 21, 2012 20:02

A przez dziury po głośnikach jakby nie "furczy" powietrze? Rozumiem, że masz tylko dwa głośniki z przodu w drzwiach i sub? Z przodu masz seryjne głośniki? Jak to gra?
EquinoX - Wto Maj 22, 2012 14:39

Przez atrapy tylne nic nie furczy :)

Z przodu mam helix esprit i gwizdki w podszybiu + sub na tył i jest dla mnie wystarczająco :)

luKasz92 - Sro Maj 23, 2012 10:22

A jaki rozmiar wchodzi na przód do r600? Bo jedni piszą na forum ze 135mm drudzy ze 160 czy 165mm i już sam nie wiem. No i czy te helixy, które masz weszły bez dystansów? I co to jest dokładnie "zestaw odseparowany"? Może ktoś to wytłumaczyć prostym językiem?
marthinez - Sro Maj 23, 2012 10:25

Głośniki to 160-165.
Dystanse są raczej niezbędne.
Zestaw odseparowany to głośnik niskotonowy z gwizdkami osobno np. w podszybiu.

luKasz92 - Sro Maj 23, 2012 16:25

Czyli wtedy trzeba mieć też zwrotnice, tak? Np taki zestaw ? http://allegro.pl/system-...2342042666.html
Orientujecie się czy te tweetery wejdą tam pod tą kratkę w podszybiu?

karmel - Czw Maj 24, 2012 12:05

Ja mam głośniki w tylnej półce zabudowane, tzn dorobiłem im pudła po tym jak subwoofer rozwalil stare i wszystko gra dobrze. Nie jest to 620 tylko dwusetka ale półka to półka.