Zobacz temat - [R75] Zamki raz jeszcze
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Zamki raz jeszcze

Rotten - Wto Maj 22, 2012 17:38
Temat postu: [R75] Zamki raz jeszcze
Witam
Jak pewnie wielu użytkowników naszego pięknego roverka i ja mam problem z zamkami.
Zamek otwiera się tylko od kluczyka od strony kierowcy, z pilota słychać że w drzwiach się coś przekręca ale nic nie otwiera tak samo się dzieje jak bym chciał otworzyć lub zamknąć od środka. Z pilota da się jedynie zamknąć wszystkie drzwi.
Pojechałem do znajomego elektromechanika, sprawdził BCU i nic nie znalazł, choć był tam kabel, który do niczego nie był podłączony i nie było go, do czego wpiąć, na pewno nie do zmieniarki, bo ją mam podłączoną. W każdym razie zdjeliśmy tapicerkę w drzwiach u kierowcy i dobrał się do zamka. Jeden z silniczków był podejrzany, podłączył bezpośrednio pod akumulator kręcił się i dymił (nie wiem czy czasem go nie dobił).
Diagnoza że to na pewno przez silniczek, szybki telefon do firmy ze szrotem ile za zamek nie od anglika, cena 150 zł do drzwi od kierowcy reszta po 70 :/ Znajomy zaproponował że założy mi siłownik koszt takiego 16 zł :) Od razu się zgodziłem.
Teraz po założeniu (tylko drzwi u kierowcy) zamyka i otwiera się z kluczyka i z pilota, tak samo od środka, a nawet zamyka chwile po ruszeniu. Pytanie moje czy to możliwe żeby spaliły się silniczki we wszystkich drzwiach ? Bo mogę założyć te siłowniki wszędzie ale coś mi tu nie gra i pewnie usterka leży gdzie indziej.