Zobacz temat - [R75] Jak wyjąć przewody zapłonowe
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 75, MG ZT - [R75] Jak wyjąć przewody zapłonowe

wopal99 - Wto Maj 22, 2012 19:11
Temat postu: [R75] Jak wyjąć przewody zapłonowe
Witam. Posiadam Rovera 75 2.0 V6. Mój problem polega na tym że próbowałem wyjąć przewody i przy pierwszym moim podejściu kabelek został mi w dłoni. Macie jakiś patent żeby je sprawnie wyjąć i nic nie uszkodzić? Przy tym aucie robię to pierwszy raz dla tego wolę się dopytać bo takich informacji nie znalazłem.
TomaszM - Sro Maj 23, 2012 08:33

Łapiesz jak najbliżej świecy - nie za kabel tylko za wtyczkę,
jeśli są bardzo stare czasem się uszkodzi, trzeba kupić nowe

wopal99 - Sro Maj 23, 2012 11:18

Jakos mi sie udało wyciagnac. Ten kabelek wlozylem z powrotem w fajke i nie wiem jakim cudem ale na tej swiecy dziala wszystko normalnie. Myslalem ze nie bedzie palil a dziala normalnie
TomaszM - Nie Cze 03, 2012 13:08

Póki ciepło i sucho, to tak. Problemy mogą się jednak zacząć przy wilgoci i zimą
Dziadek - Nie Cze 03, 2012 13:23

Z mojego doświadczenia: jeśli raz wyszedł kabel z fajki,to już po przewodach.
Iskra na świeczce będzie,bo przy tym voltarzu iskra przeskoczy nawet na kilka milimetrów,ale na elektrodach świecy nie będzie pełnego łuku.
Wiele lat temu (jak jeździłem jeszcze benzyniakami) przyszedł do mnie znajomy elektryk samochodowy i kazał mi odpalić auto i zgasić światło w garażu.Następnie psiknął na kable wysokiego napięcia wodą ze spryskiwacza do kwiatków,a kable zaświeciły się jak świetlówki i to też był ich ostatni dzień.

automechanik - Nie Cze 03, 2012 21:47

wopal99, Kabel należy złapać przez fajkę jak najbliżej świecy i pokręcić lewo prawo o niewielki kąt, w ten sposób rozruszamy zatrzask końcówki kabla, następnie dopiero ściągamy kabel ze świecy.
Niestety czasem i to nie pomaga. Obecne świece zapłonowe i tak przeżywają kable, częściej zachodzi konieczność wymiany kabli niż świec.

wopal99 - Nie Cze 03, 2012 22:01

A czy przewody mogą mieć wpływ na większe spalanie?
automechanik - Pon Cze 04, 2012 22:02

Jeśli będą miały przebicia i upłynność na masę to skutkować to będzie wypadaniem zapłonów i większym zużyciem paliwa.