Zobacz temat - [r420] Paranormalna krańcówka vol.2
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [r420] Paranormalna krańcówka vol.2

haxigi - Czw Maj 24, 2012 22:30
Temat postu: [r420] Paranormalna krańcówka vol.2
Hej. W innym temacie z użytkownikiem bizon doszliśmy do wniosku, że moja krańcówka od drzwi pasażera została odłączona.

Objawy:

-otwieram wieczorem drzwi i nie zapala się światełko, wszystko po omacku muszę obadać aż nie przekręcę świateł lub samemu nie zapalę lampki.
-przy włączonych światłach i wyciągniętym kluczyku/wyłączonym zapłonie nie piszczy przypomnienie o światłach
-informacja z kontrolki o otwartych drzwiach jest tylko z drzwi pasażera

Ostatnio jechałem sobie i zaparkowałem pod sklepem. Wyłączyłem silnik i z racji, że było gorąco a mam problem z tymi wypadającymi szybami (nadal) otworzyłem drzwi. Jak nie zaczęło piszczeć, aż się przestraszyłem co teraz, pierwsza myśl że to immo albo alarm zwariował, ale nie. Patrze świeci się światełko. Natychmiast patrzę na światła i okazało się, że zostawiłem je włączone. Po wyłączeniu ich przestało piszczeć. Tak mi się ten bajer podobał, że z niedowierzania zrobiłem kilka prób zamykania i otwierania drzwi oraz zostawiałem światła włączone. Ok, odpaliłem auto i pojechałem do domu i zrobiłem wszystko to samo co pod sklepem w celu sprawdzenia czy znowu będzie działać, ale już nie działało. Dzisiaj wracając już po ciemku do domu, wysiadam i światło się zapaliło znowu, ale lampy wyłączyłem już przy wjeździe przez bramę. Zapaliłem lampy i zaczęło piszczeć. Cudownie, ale jutro pewnie już to nie będzie działać.

Wydaje mi się, że wtedy i dzisiaj otwierałem auto z klucza, a nie z pilota. Mam problem z pilotem mianowicie, z kluczyka wszystkie drzwi się otwierają i zamykają, a z pilota otwierają się wszystkie poza kierowcą i zamykają się też wszystkie poza kierowcą. Także po zamknięciu drzwi z klucza nie uzbraja się immo. Gdy zamknę pilotem, a otworzę kluczem to też immo się nie rozbraja i muszę pilotem otworzyć już otwarte drzwi.
Też zauważyłem, że jak zamykam drzwi pilotem i kluczem, to przy tym cypelku przy szybie mruga na czerwono światełko. Gdy otwieram drzwi kluczem też mruga, a gdy otwieram pilotem, a potem drzwi kierowcy kluczem to nie mruga.

Coś jakby było poplątane z elektryką, ale nie wiem gdzie szukać i od czego zacząć.

bizon - Pią Maj 25, 2012 08:08

Sprawdz jeszcze czy sruba ktora jest wkrecona krancowka nie jest zasniedziala, bo to ona daje mase w razie potrzeby
haxigi - Sob Maj 26, 2012 15:05

Heh dzisiaj znowu działało przez chwilę. Gdy wróciłem do domu, przemieniłem krańcówkę z drzwi pasażera na miejsce kierowcy, a kierowcy na miejsce pasażera i teraz żadna nie pokazuje otwartych drzwi. Śrubki są nowe bo specjalnie kupiłem.

Wydaje mi się, że to coś musi mieć wspólnego chyba z centralką/pilotem.

Popsikam wieczorem te wtyczki takim preparatem W40 do polepszania elektryki (motor tak odpalamy czasami, gdy nie chce działać) i zobaczę co będzie się działo.

bizon - Sob Maj 26, 2012 15:09

haxigi napisał/a:
W40

Chyba WD40
haxigi napisał/a:
do polepszania elektryki

Lepiej jakims typu Contact ktory wyzera troche brod

haxigi - Nie Maj 27, 2012 23:20

a no nie wiem co jest, popsikałem, przemieniłem i żadne drzwi teraz nie pokazują, że są otwarte, przemieniłem tak jak było na początku i też nic.
bizon - Pon Maj 28, 2012 08:49

A otwory w ktore jest wkrecona krancowka nie sa zardzewiale?
haxigi - Sob Cze 02, 2012 13:33

Problem rozwiązany przy pomocy WD-40. Psiknąłem w ten otwór gdzie jest śrubka wkręcana i w ten cypelek co się z krańcówki wysuwa i zaczęło wszystko działać :)