Zobacz temat - [Rover 420] di cieknie ropa w oklicy pompy
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS - [Rover 420] di cieknie ropa w oklicy pompy

pioter_ch - Wto Maj 29, 2012 20:47
Temat postu: [Rover 420] di cieknie ropa w oklicy pompy
witam Was serdecznie, ostatnio zauważyłem że gdzieś w okolicy pompy cieknie mi ropa. Pod autkiem na misie jest bardzo dużo ropy. Natomiast pod pompa aż takich ilości nie ma, troszkę się poci ale nic poza tym czy gdzieś poniżej jest coś z czego może ta ropa lecieć.
tronsek - Wto Maj 29, 2012 21:01

Pewnie na przewodach paliwowych. Zdejmij osłonę i posprawdzaj.
pioter_ch - Wto Maj 29, 2012 21:12

zdjąłem osłone i jestm już głupi, od filtra do pompy przewody sa suche. zauwazyłem że czasami kapnie pomiędzy pompą a tym kwadratem na pompie do którego przykręcone śa 4 przewody ktore ida do wtrysków, ale to czasami, a pod autem jest duzo ropy po
marcin731 - Wto Maj 29, 2012 22:48

pioter_ch, pompa do uszczelnienia, oddaj do pompiarza, koszt ok 400 zł jeśli wymienisz wszystkie uszczelnienia, a jeśli tylko to cieknące to może koło 100 ale warto od razu uszczelnić od nowa całą pompę bo inne uszczelnienia mogą się w krótkim czasie też posypać...

możesz też ewentualnie spróbować sam wymienić uszczelnienie ale z własnego doświadczenia wiem że nie jest to takie proste, mi się nie udało...

pioter_ch - Sro Maj 30, 2012 07:29

a gdzie do kupie ta uszczelkę...?? A pozatym nie ma tam gdzies w okolicy termostatu przejsca ropy tak jak np w 1.9 td francuzach?? Bo z tej pompy mi cieknie raz na jakis czas a pod samochodem pełno ropy
szoso - Sro Maj 30, 2012 10:50

pioter_ch napisał/a:
a gdzie do kupie ta uszczelkę...??

w sklepie a gdzie, podaj nr pompy 0 460 414 992, komplet uszczelek kosztuje około 35-40zł :wink:
miałem wyciek z tego samego miejsca co ty

pioter_ch - Sro Maj 30, 2012 14:39

a bez wyciągania pompy zrobię to uszczelkę??
szoso - Sro Maj 30, 2012 14:50

nie bo się wszystko rozsypie w środku i tego nie złożysz, sam lepiej nic nie rusz
pompę trzeba wyjąć